Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 września 2017 r.
17:17

Puławy: Przedłużmy ścieżkę pieszo-rowerową do Azotów

Autor: Zdjęcie autora rs
171 11 A A

Biegnący od strony ulicy Prusa do ul. Długiej trakt pieszo-rowerowy mógłby mieć swoje przedłużenie łączące go z Zakładami Azotowymi. Radny Paweł Maj napisał w tej sprawie do prezydenta, proponując połączenie go z nowo wybudowaną ścieżką na węźle „Azoty”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem radnego, w związku z problemami z przedłużeniem istniejącej ścieżki rowerowej w stronę PKP Chemia, należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem ułatwiającym rowerzystom dojazd do Zakładów Azotowych. Radny zaproponował budowę odcinka wzdłuż ul. Długiej, czyli budowanej S12 w stronę wiaduktu kolejowego, a następnie nowej drogi dojazdowej do ZA. Dzięki temu, obie ścieżki miałaby zostać połączone, a rowerem można byłoby asfaltową nawierzchnią dojechać z centrum Puław aż pod zakładową bramę. N

iestety, na przeszkodzie takiemu rozwiązaniu stoją tory kolejowe, które musiałaby zostać przecięte przez proponowany łącznik. Według Pawła Maja, ścieżkę można byłoby poprowadzić pod, lub nad torami.

– Chodzi o to, że w XXI wieku nie może być, że ścieżka rowerowa nagle kończy się w lesie i my nic z tym dalej nie robimy. Z tej ścieżki korzystałoby wielu mieszkańców, zarówno pracowników ZA, jak i turystów. Uważam, że należy pochylić się nad tym i zastanowić nad możliwymi rozwiązaniami – tłumaczy samorządowiec, który w swojej interpelacji złożonej do prezydenta zaapelował także o zabezpieczenie środków na ten cel w przyszłorocznym budżecie miasta. – Wydaje mi się, że to jest odpowiedni moment na taką inwestycję, gdyż obecnie prowadzony jest remont torów – dodał radny.

Tak, według radnego przebiegać mógłby łącznik pomiędzy nowym traktem, a zbudowaną w tym roku ścieżką rowerową na węźle drogowym Azoty, ale jak sam zaznacza, rysunek należy
 traktować propozycję i materiał do dyskusji
Tak, według radnego przebiegać mógłby łącznik pomiędzy nowym traktem, a zbudowaną w tym roku ścieżką rowerową na węźle drogowym Azoty, ale jak sam zaznacza, rysunek należy traktować propozycję i materiał do dyskusji

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 19:26
Podobny problem ze ścieżką rowerową nad Wi
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 09:27
Bardzo dobry pomysł z przeniesieniem scieszki .A w zasadzie można wybudować nową .Kiedyś był tam chodnik lecz nikt z niego nie korzysta.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:13
A wogóle to bez sensu jest ta ścieżka wzdłuż Al. 1000-lecia P.P. .... Rowerzysta najpierw na rondzie przy ul. Żyrzyńskiej musi przekraczac jezdnię, a potem znowu przy węźle Azoty. Nie można tej ścieżki zrobić od strony torów by uniknąć upierdliwego dwukrotnego przekraczania Al. 1000-lecia P.P.????? Nie dość, że człowiek nastoi się 2 x aż cię ktoś łaskawie przepuści, to stwarza się tylko 2 x zagrożenie kolizji z autem. Bez pomyślunku to jest zrobione......
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:08
Inicjatywa z przedłużeniem tej ścieżki jak najbardziej słuszna, bo bez sensu jest, że ścieżka piękna i ładna - ale do obwodnicy, a dalej co? Turlać się po piachu? Bez sensu. To jak robić autostradę w pole, a dalej to po kocich łbach.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 00:02
Oni się martwią o swoje wyjazdy za granice i kasę na ogniska i inne balangi a na ścieżkę rowerowa żałują .
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 21:21
Nie ma co się martwić o budżet miasta na następne lata, będą tylko dwie pozycje, a nie trzy: remont domu chemika, budowa hali, wynagrodzenia urzędu. Bo budują? Coś nic nie słychać?
Avatar
Gdzie przyzwoitość? / 17 września 2017 o 20:40
undefined napisał:
Mam nadzieję że Pan Radny Maj znalazł finansowanie tej potrzebnej inwestycji. Jako Radny zna budżet miasta.
   Tak znalazł. Skończyć z wycieczkami za granice radnych oraz Grobla i dworu za nasze pieniądze, ich kajakach po Francji za nasze pieniądze, dietach na te zagraniczne wycieczki. Wtedy fundusze na rzeczy nam a nie im potrzebne znajdą się natychmiast. Zapewne takie przekierowanie naszych pieniędzy bardzo zaboli piszącego ten komentarz zazdrośnika i pieniacza?
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:58
Na Bystrej w Bochotnicy kładki nie bedzie bo burmistrz Kazika obawia się, że mu turyści spieprza z rynku...
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:43
Mam nadzieję że Pan Radny Maj znalazł finansowanie tej potrzebnej inwestycji. Jako Radny zna budżet miasta.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:24
Super pomysł!!! moze w końcu uda sie cos z tym zrobić tu chodzi tez a moze przede wszystkim o bezpieczeństwo rowerzystów a wiem co pisze bo ostatnio nie dojechałem do Azotów bo potrącił mnie samochód na ulicy Dęblińskiej. Druga sprawa to most a moze raczej kładka rowerowa na rzece Bystrej w Bochotnicy
Avatar
Gość / 20 września 2017 o 19:26
Podobny problem ze ścieżką rowerową nad Wi
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 09:27
Bardzo dobry pomysł z przeniesieniem scieszki .A w zasadzie można wybudować nową .Kiedyś był tam chodnik lecz nikt z niego nie korzysta.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:13
A wogóle to bez sensu jest ta ścieżka wzdłuż Al. 1000-lecia P.P. .... Rowerzysta najpierw na rondzie przy ul. Żyrzyńskiej musi przekraczac jezdnię, a potem znowu przy węźle Azoty. Nie można tej ścieżki zrobić od strony torów by uniknąć upierdliwego dwukrotnego przekraczania Al. 1000-lecia P.P.????? Nie dość, że człowiek nastoi się 2 x aż cię ktoś łaskawie przepuści, to stwarza się tylko 2 x zagrożenie kolizji z autem. Bez pomyślunku to jest zrobione......
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:08
Inicjatywa z przedłużeniem tej ścieżki jak najbardziej słuszna, bo bez sensu jest, że ścieżka piękna i ładna - ale do obwodnicy, a dalej co? Turlać się po piachu? Bez sensu. To jak robić autostradę w pole, a dalej to po kocich łbach.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 00:02
Oni się martwią o swoje wyjazdy za granice i kasę na ogniska i inne balangi a na ścieżkę rowerowa żałują .
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 21:21
Nie ma co się martwić o budżet miasta na następne lata, będą tylko dwie pozycje, a nie trzy: remont domu chemika, budowa hali, wynagrodzenia urzędu. Bo budują? Coś nic nie słychać?
Avatar
Gdzie przyzwoitość? / 17 września 2017 o 20:40
undefined napisał:
Mam nadzieję że Pan Radny Maj znalazł finansowanie tej potrzebnej inwestycji. Jako Radny zna budżet miasta.
   Tak znalazł. Skończyć z wycieczkami za granice radnych oraz Grobla i dworu za nasze pieniądze, ich kajakach po Francji za nasze pieniądze, dietach na te zagraniczne wycieczki. Wtedy fundusze na rzeczy nam a nie im potrzebne znajdą się natychmiast. Zapewne takie przekierowanie naszych pieniędzy bardzo zaboli piszącego ten komentarz zazdrośnika i pieniacza?
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:58
Na Bystrej w Bochotnicy kładki nie bedzie bo burmistrz Kazika obawia się, że mu turyści spieprza z rynku...
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:43
Mam nadzieję że Pan Radny Maj znalazł finansowanie tej potrzebnej inwestycji. Jako Radny zna budżet miasta.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 18:24
Super pomysł!!! moze w końcu uda sie cos z tym zrobić tu chodzi tez a moze przede wszystkim o bezpieczeństwo rowerzystów a wiem co pisze bo ostatnio nie dojechałem do Azotów bo potrącił mnie samochód na ulicy Dęblińskiej. Druga sprawa to most a moze raczej kładka rowerowa na rzece Bystrej w Bochotnicy
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!