niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Przedszkolaki czekają na plac zabaw

Dodano: 12 września 2016, 16:33

(fot. Radosław Szczęch)
(fot. Radosław Szczęch)

Dopiero w październiku oddany do użytku ma zostać nowy plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2.

Nowy plac zabaw pierwotnie miał być gotowy już w lipcu, a jego koszt szacowano na około 200 tys. złotych. Niestety okazało się, że to za mało w stosunku do oczekiwań firm, a zainteresowanie tych ostatnich ofertą puławskiego magistratu było mizerne. W efekcie Urząd Miasta był zmuszony nie tylko ponawiać przetarg, ale także znacznie zwiększyć ilość zabezpieczonych środków na ten cel.

Ostatecznie Wydział Inwestycji umowę podpisał z jedyną firmą, która złożyła ofertę, lubelskim Garden Designers (budowała m.in. skwer na os. Niwa). Jej zadaniem będzie: rozbiórka betonowych nawierzchni, demontaż starych urządzeń, wycinka zieleni, dostawa i montaż nowych zabawek, piaskownic, ceglanych murków, drewnianych siedzisk z drewna egzotycznego, ułożenie kostki betonowej, tzw. nawierzchni bezpiecznych, a także nowych nasadzeń, rocznej pielęgnacji zieleni, montaż oświetlenia oraz monitoringu. Za to wszystko miasto zapłaci 346 tys. złotych.

Wykonawca roboty rozpocznie w ostatnim tygodniu września, a prace mają potrwać od trzech do czterech tygodni. – Zdaję sobie sprawę z tego, że część rodziców może być zaniepokojona przesuwanym terminem oddania do użytku nowego placu zabaw, ale prosiłabym o cierpliwość. Przypominam, że przed rokiem na ten plac nie było pieniędzy, ani wykonawcy. Teraz wszystko, co najważniejsze, już jest – mówi Alina Sobczyńska, dyrektor MP nr 2, która podkreśla, że obecnie ważniejsza od pośpiechu jest solidność wykonania prac.

Warto dodać, że oprócz wymiany zabawek i zieleni, remontu doczeka się także fragment ogrodzenia MP nr 2 od strony ul. Norblina. Pracownicy przedszkola, do którego uczęszcza obecnie ponad 80 dzieci liczą na to, że w przyszłym roku uda się przeprowadzić kolejne prace, tzn. docieplenie budynku, powiększenie parkingu i przebudowę wjazdu.

Czytaj więcej o: przedszkole Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 września 2016 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że nie udało się na lato, ale z drugiej strony dzieci w końcu przecież skorzystają. Podobnie jest u nas, plac Freekids otworzyli pod koniec sierpnia, ale i tak było warto, dzieci przychodzą po szkole i świetnie spędzają czas.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SP3 dostała dużo od miasta? Chyba tylko miernego dyrektora, który doprowadzi do jej upadku a sobie zapewni jakiś ekstra stołek. To mierny, bierny ale bierny żołnierzyk pisowski.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kogo obchodzi SP3 i tak już dużo od miasta dostała!!!! Bez przesady zrobić dzieciakom z przedszkola na Włosto konkretny plac zabaw !!! i Dac trochę kasy na SP 1.
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy wykonanie tej inwestycji tez mają nadzorować niezwykle udolni i kompetentni urzędnicy inwestycji miejskich z dyrektorem Szczepańskim na czele?
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2016 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A SP nr 3 wraz z uczniami czeka na boisko szkolne z prawdziwego zdarzenia?!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!