niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Radni zdecydowali. Będa nowe szkoły

Dodano: 14 lutego 2017, 19:59

Zdaniem szefowej klubu PiS w puławskiej radzie miasta, to było najważniejsze głosowanie w tej kadencji. Radni zdecydowali, że w obu Zespołach Szkół Ogólnokształcących powstaną, reaktywowane po latach nieobecności, szkoły podstawowe nr 5 i 9. Za takim wariantem opowiedziało się 11 radnych.

Wybór był trudny, ale sprowadzał się do jednego - czy do ZSO nr 1 i nr 2 dołączyć reaktywowane podstawówki, czy zostawić w nich same licea ogólnokształcące. Orędownikiem tego pierwszego rozwiązania były środowiska szkolne, dyrektorzy, rodzice i nauczyciele zespołów.

Za drugim opowiadali się z kolei przedstawiciele działających obecnie szkół podstawowych. Ci pierwsi wskazywali na to, że zespołom należy dać szansę na rozwój, a więcej szkół w mieście będzie oznaczało m.in. więcej zerówek i łatwiejszy do nich dostęp. Mówili także o rozwiązaniu problemu przepełnienia w niektórych placówkach oraz o kontynuacji szkolenia sportowego w ZSO nr 2.

Drudzy wskazywali na to, że dwie nowe szkoły zabiorą uczniów innym, położonym w pobliżu, a po kilku latach władze będą musiały którąś z nich zamknąć. Zdaniem zwolenników tzw. wariantu pierwszego, licea poradziłyby sobie same, a dwie nowe placówki doprowadzą do tworzenia nielicznych, nawet 10 osobowych klas. Podkreślali, że liczba dzieci w kolejnych rocznikach jest za mała, żeby uniknąć zwolnień w obecnych szkołach podstawowych.

W trakcie głosowania okazało się, że przebieg linii poparcia za jednym i drugim wariantem jest zupełnie niezależny od przynależności polityznej radnych. W tej sprawie odmiennie głosowali zarówno przedstawiciele PiS, PO, jak i PSPP. Dla przykładu, przeciwko nowym szkołom opowiedział się przewodniczący komisji oświaty, Tomasz Kraszewski, przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier, a także m.in. Andrzej Berek, czy Cezary Jędrzejczyk. Za ich utworzeniem był z kolei np. Ireneusz Rzepkowski, Marzanna Pakuła, Paweł Maj, czy Ignacy Czeżyk.

Po zliczeniu głosów okazało się, że za wariantem nr 1 (nie tworzeniem nowych szkół) zagłosowało 9 radnych, 10 było przeciw, a jeden się wstrzymał. Za wariantem nr 2 (za tworzeniem SP nr 5 i 9) zagłosowało z kolei 11 radnych, 7 było przeciw, a 2 się wstrzymało. Wariant drugi zdobył więc większe poparcie rady miasta i tym samym to on będzie realizowany.

Czytaj więcej o: szkoła edukacja Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
rodzic
la
(140) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 lutego 2017 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do 'rodzic' bardzo się cieszę z radości Pana/Pani dziecka, ale to nie znaczy, że w innej szkole miałoby gorzej. W tym sporze to raczej nie o to chodzi, u mnie w podstawówce też były dzieci niepełnosprawne, miały możliwość integracji z innymi dziećmi i nie były gorsze niż inne dzieci. Nie ma Pan/Pani powodu, żeby czuć się urażonym. To moje zdanie, a negatywne opinie na temat poziomu tej szkoły nigdy do mnie nie dotarły.
Rozwiń
rodzic
rodzic (17 lutego 2017 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś powiedział z radnych że SP 6 jest słabą szkołą. Dlaczego? Jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego i czuję się urażony. To, że moje dziecko jest niepełnosparwne to nie znaczy, że nie ma sukcesów na swoim koncie. Cieszę się że ma możliwość integrownia się z innymi dziećmi i gwarantuję, że tak jak inne zdrowe dzieci także ma świetne wyniki w nauce. DIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE TO NIE KOSMITA!!!! Nauczyciele bardzo się starają, a poziom jak to inni twierdzą nie jest niski.
Rozwiń
la
la (17 lutego 2017 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumien to znaczy, że są gorsze szkoły w naszym mieście? Nie słyszałeto zapraszam m o takich. Jeśli ktoś jest taki mądry to zapraszam do każdej z puławskich podstawówek. Tzreba bajpierw zobaczyć a później osądzać. Każdy nauczyciel pracuje a praca nauczyciela to nie łatwy kawałek chleba.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powrót do PRL-u ideologia pisiorów bardzo zbliżona do tamtej.
Rozwiń
też rodzic
też rodzic (16 lutego 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiem w czym macie problem, teraz też były obwody ale można było dać dziecko do innej szkoły, teraz też tak będzie - jak ktoś nie ma ochoty dac dziecka do piątki czy dziewiątki (o czym tak głośno wrzeszczycie) to z pocałowaniem w rękę przyjmą wasze dzieci nadal w jedynce, czwórce, szóstce, dziesiątce czy jedenastce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (140)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!