środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Rodzice chcą przywrócenia szkoły podstawowej nr 9 (list)

Dodano: 19 stycznia 2017, 13:04

Rodzice "Dziewiątki", czyli dawnej SP nr 9 w Puławach, a obecnie ZSO nr 1 chcą uzyskać społeczne poparcie dla odtworzenia dawnej podstawówki.

Oto list, który przesłali do naszej redakcji:

My Rodzice dążąc do jak najwierniejszej realizacji zapisów ustawowych, wprowadzających reformę edukacji, stawiając na pierwszym miejscu dobro naszych dzieci, w oparciu o tradycję i prestiż szkoły, budowany przez lata przez nauczycieli, uczniów i nas - rodziców, a praktycznie przez całe społeczeństwo Puław, składamy wniosek o przyjęcie wariantu zakładającego odtworzenie Szkoły Podstawowej nr 9 w ZSO Nr 1 im. KEN w Puławach.

  • Stworzenie większej ilości szkół podstawowych wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Wyszczególnienie odpowiednich rejonów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bliskość placówki wiąże się niewątpliwie ze zwiększonym bezpieczeństwem drogi do szkoły, zmniejszenia konieczność przekraczania ruchliwych ulic.
  • Nowa ustawa zakłada maksymalne wykorzystanie bazy po wygaszanych gimnazjach. Warunki lokalowe w zespole w którym znajdowałaby się szkoła podstawowa i liceum zapewnią naukę w jednym systemie zmianowym, a bliskie sąsiedztwo trzech przedszkoli pozwoli dynamicznie rozwijającej się młodej populacji pobliskiego osiedla usprawnić organizacyjnie opiekę nad naszymi dziećmi.
  • 39  klasopracowni, rozbudowane zaplecze sportowe pozwolą na wydzielenie części szkoły dla klas I – III         z dużą i doświetloną świetlicą. Koszt dostosowania pracowni dla tych klas jest na pewno dużo mniejszy, niż koszt utworzenia sal specjalistycznych, a takie szkoła posiada. Dostrzegamy tu wyraźnie oszczędności środków publicznych w związku z wprowadzaniem reformy.
  • Szkoła z ponad 40 letnią tradycją, od zawsze działała jako zespół Liceum – Szkoła Podstawowa, Liceum – Gimnazjum i nigdy nie było to źródłem problemów wychowawczych czy dydaktycznych. Według nas młodzież obydwu szkół ma na siebie pozytywny wpływ wychowawczy. Uczniowie liceum stanowią dla młodszych przykład i ciągłe przypomnienie o czekającym ich kolejnym etapie edukacji, młodsi wpływają tonująco na zachowania licealistów, umożliwiając jednocześnie rozwój ich zachowań opiekuńczych.
  • Uważamy że, konsekwencją pozostawienia szkoły licealnej będzie zmniejszający się nabór gdyż bazę istniejącego liceum stanowi młodzież gimnazjalna.
  • Wieloletni dorobek placówki doprowadził do stworzenia zespołu nauczycielskiego o wysokich kwalifikacjach. Potwierdzają to wysokie wyniki w rankingach oraz duża ilość uczniów odnoszących sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i edukacji sportowej. Zaprzepaszczenie tego dorobku poprzez zaniechanie odtworzenia szkoły podstawowej w aspekcie zapewnienia ciągłości jednorodnej edukacji będzie niepowetowaną stratą dla oświaty puławskiej. Atmosfera pracy i szacunek dla osiągnięć, przekazywane wartości wychowawcze to znaczna część tradycji ZSO im KEN. Tradycja i duch miejsca jest bardzo istotnym składnikiem dobrej oświaty.

Odtworzenie placówki wyjdzie na przeciw naszym oczekiwaniom, związanych z założeniami wprowadzanej reformy, pozwoli zapewnić dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki nauki, zapobiegnie zmarnowaniu publicznych pieniędzy wydanych w ostatnich latach na modernizacje placówki, a tradycja i prestiż szkoły przyciągać będą uczniów spoza Puław, będzie przeciwwagą dla odpływu części dzieci do szkół niepublicznych.                                                                                                                                 

Czytaj więcej o: edukacja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Kibic
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wczorajsza komisja edukacji to kolejna farsa w wykonaniu radnych pisu. Panie radne Pakuła i Krygiel znowu nic nie rozumieją, nic nie wiedzą. Ale o tajnych obradach, chyba komisji, a może swojej sekty, to tak między wierszami się wymsknęło. Czego wstydzą się radni ? Wolą obradować przy kawie i ciasteczkach na plebani niż przy suwerenie? Dlaczego nie chcą wypowiadać swojego zdania na temat deformy edukacji na forum publicznym? Dlaczego nie odpowiadają na pytania mieszkańców, a pan przewodniczący Kraszewski ogłasza przerwę, żeby uciec od odpowiedzi? To są istotne kwestie dla puławskiego dziennikarstwa. To nie jest trudne panie redaktorze dziennik.pl, trochę chęci.
Rozwiń
Gość
Gość (24 stycznia 2017 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest właśnie ta pokora władzy. Jak nie rządzili to krytykowali kolesiostwo i nepotyzm, a teraz to całymi wiadrami upijają się władzą. A suweren, czyli ten ciemny lud, niech patrzy na cukierki przez szybę.
Rozwiń
Kibic
Kibic (24 stycznia 2017 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie można zdobyć taką wejściówkę na wszyskie mecze ?
Rozwiń
Suweren
Suweren (24 stycznia 2017 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak to się dzieje, że Radni PiS w tym Radny Dyktafon mają darmowe wejścia na wszystkie mecze - SUWEREN OCZEKUJE ODPOWIEDZI
Rozwiń
Gość
Gość (23 stycznia 2017 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest nowa polityka pisowska. Kaczyński trąbi że musi zmienić ordynację bo w samorządach są kliki, a tu mamy przykład na tworzenie nowych układów i układzików oraz klik. Kłamstwo i hipokryzja pisowska w pełnym wydaniu. Tego nawet w Ranczu nie było :))))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!