środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Roszady w księgowości. Z ZDM do CUW

Dodano: 23 lutego 2017, 07:26

Zarząd Dróg Miejskich przechodzi pod finansowo-księgową obsługę nowej jednostki – Centrum Usług Wspólnych. Co stanie się z pracownikami ZDM?

Nadrzędnym zadaniem CUW jest finansowo-księgowa obsługa wszystkich miejskich szkół, żłobków i przedszkoli. Docelowo ma ona obsługiwać także takie instytucje jak MOSiR, czy MOPS. W przyszłości planowano także dołączenie do tego grona Zarządu Dróg Miejskich. W ubiegłym tygodniu okazało się, że ZDM pod skrzydłami centrum znajdzie się już w kwietniu tego roku. Projekt uchwały rozszerzający zakres obsługi jednostki z ul. Piłsudskiego podczas czwartkowej sesji mają podjąć puławscy radni.

Marzena Klimek, kierownik wydziału w Urzędzie Miasta, ściśle współpracującego z CUW, zapewnia, że z powodu tej zmiany nikt nie zostanie zwolniony. Tę informację potwierdza także Iwona Kulesza, dyrektor CUW. – Wstępnie mogę powiedzieć, że jedna z pań przejdzie do nas, a druga prawdopodobnie zostanie w ZDM. Szczerze mówiąc to ostatnie wolne biurko u nas i nie mamy już miejsca na kolejnych, nowych pracowników – stwierdziła dyrektor Kulesza.

Jak się okazuje, to właśnie zbliżające się odejście z pracy głównej księgowej ZDM (przechodzi do innej firmy) pociągnęło za sobą konieczność przyspieszenia procedury objęcia tej jednostki obsługą CUW. – Chodziło o to, żeby nie zatrudniać kolejnej księgowej i wykorzystać nasze zasoby – wyjaśnia szefowa centrum.

Rozszerzenie zakresu obsługi jednostek to nie jedyne zmiany czekające statut CUW. Zgodnie z sugestią biura wojewody, poprawione zostaną także zapisy mówiące o trybie przyjęcia do pracy dyrektora (z powołania na zatrudnienie). Skreślony zostanie także zapis dotyczący zatwierdzania wewnętrznego regulaminu przez prezydenta.

Władze miasta, oprócz ZDM, do obsługi księgowej jeszcze w tym roku planują włączyć kolejne jednostki. Problem w tym, że ilość miejsca na piętrze kamienicy przy ul. Piłsudskiego jest ograniczona. W związku z tym pracownicy CUW liczą na to, że w przyszłości będą mogli przeprowadzić się do bardziej przestronnego lokalu.

Czytaj więcej o: Urząd Miasta Puławy Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2017 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozbudowany CUW będzie mógł zając miejsca pozyskane po przeniesieniu obowiązków ZDM do CUW. I sprawa rozwiązana! Palce lizać!
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuje kupić osobie ubarwiającej kolorowankę ;)
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Artykuł zawiera nieprawdę, szkoda,że osoby podejmujące decyzję nie pofatygowaly się, żeby porozmawiać i poznac stan faktyczny. Jeśli wszystkie decyzje w gminie są podejmowane w ten sposób to mamy to co mamy.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2017 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MOZE PRZENIESC USC A NIE KSIEGOWOSC.KIEDYS USC BYLO W STAROSTWIE.P KULESZE Z KSIEGOWOSCIA PRZENIESC DO BUDYNKU SZKOLY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!