piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Solidna pomoc dla domu samopomocy

Dodano: 19 stycznia 2016, 16:37

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy będą mogli częściej brać udział w zajęciach poza ośrodkiem. Ośrodek ma nowy samochód

- Bardzo się cieszę, że dostaliśmy ten samochód. Dzięki niemu możemy zaoferować transport naszych podopiecznych. Część z nich potrafi sama do nas przyjechać korzystając z komunikacji miejskiej, ale najbardziej potrzebujących zabierzemy spod domów – mówi Anna Szarpak, dyrektor ŚDS w Górze Puławskiej, która odebrała kluczyki do opla vivaro. (Na zdjęciu: pani dyrektor odbiera kluczyki od przedstawicieli władz powiatu puławskiego)
Pojazd wart prawie 130 tys. zł. ma 9 miejsc.

- Regularnie będziemy wyjeżdżać np. do Powiatowego Urzędu Pracy. Chcemy, żeby nasi podopieczni nauczyli się samodzielnego poszukiwania zatrudnienia. Planujemy także wyjazdy do supermarketów, gdzie nauczymy ich korzystania z wózków i robienia zakupów - dodaje Anna Szarpak, która planuje już szereg wyjazdów o charakterze edukacyjno-integracyjnym.

W planach są także wyjazdy do innych ŚDS-ów w naszym województwie oraz nauka załatwiania spraw w różnego rodzaju urzędach. Chodzi o to, by osoby niepełnosprawne umysłowo oraz borykające się z różnymi zaburzeniami uczyły się umiejętności przydatnych w codziennym życiu.
Auto dla Góry Puławskiej to efekt dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które pieniądze na ten cel przekazało do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

- Wnioski o różnego rodzaju sprzęt pisały ŚDS-y w całym kraju, ale tylko my dostaliśmy samochód - podkreśla dyrektor Szarpak, która przyznaje, że to pierwszy pojazd, którym dysponuje prowadzony przez nią ośrodek.

ŚDS w Górze Puławskiej działa od grudnia 2014 roku. Pomaga osobom borykającym się z problemami psychicznymi, dla których przygotowywane są zróżnicowane zajęcia terapeutyczne. Ich celem jest przygotowanie potrzebujących do radzenia sobie z codziennymi sprawami.

Czytaj więcej o: dom samopomocy Puławy Puławy
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Temu panu to tylko współczucie za jego małość, tak jak i tym którzy go wybrali. W kwestii merytorycznej warto sięgnąć do ulotki wyborczej i prześledzić co zrobił, a długo już ma na szansę.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak inni nie chcą bądź nie potrafią, to ktoś reprezentować musi =) co to podejmowania decyzji nie śmiem oceniać nie będąc aż tak dobrze poinformowanym jak komentujący wcześniej... znając życie, nagonka największa na tych co niewinni - w końcu na kogoś trzeba zrzucić. Ah ta zazdrość... pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skąd, a stąd, że on tylko do zdjęć pozuje, a do roboty i podejmowania decyzji już taki wyrywny nie jest. Obskakuje wszystko i sprawy społeczne, zdrowotne i co najważniejsze patriotyczne. Facet jest "pusty" w swoim przekazie.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorgol jest Członkiem Zarządu Powiatu ds. Społecznych, więc skąd zdziwienie, że brał udział w przekazaniu?
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I oczywiście członek Gorgol do zdjęcia przybiegł. To to on robi niemal perfekcyjnie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!