piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Puławy

Puławy: Solidna pomoc dla domu samopomocy

Dodano: 19 stycznia 2016, 16:37

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy będą mogli częściej brać udział w zajęciach poza ośrodkiem. Ośrodek ma nowy samochód

- Bardzo się cieszę, że dostaliśmy ten samochód. Dzięki niemu możemy zaoferować transport naszych podopiecznych. Część z nich potrafi sama do nas przyjechać korzystając z komunikacji miejskiej, ale najbardziej potrzebujących zabierzemy spod domów – mówi Anna Szarpak, dyrektor ŚDS w Górze Puławskiej, która odebrała kluczyki do opla vivaro. (Na zdjęciu: pani dyrektor odbiera kluczyki od przedstawicieli władz powiatu puławskiego)
Pojazd wart prawie 130 tys. zł. ma 9 miejsc.

- Regularnie będziemy wyjeżdżać np. do Powiatowego Urzędu Pracy. Chcemy, żeby nasi podopieczni nauczyli się samodzielnego poszukiwania zatrudnienia. Planujemy także wyjazdy do supermarketów, gdzie nauczymy ich korzystania z wózków i robienia zakupów - dodaje Anna Szarpak, która planuje już szereg wyjazdów o charakterze edukacyjno-integracyjnym.

W planach są także wyjazdy do innych ŚDS-ów w naszym województwie oraz nauka załatwiania spraw w różnego rodzaju urzędach. Chodzi o to, by osoby niepełnosprawne umysłowo oraz borykające się z różnymi zaburzeniami uczyły się umiejętności przydatnych w codziennym życiu.
Auto dla Góry Puławskiej to efekt dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które pieniądze na ten cel przekazało do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

- Wnioski o różnego rodzaju sprzęt pisały ŚDS-y w całym kraju, ale tylko my dostaliśmy samochód - podkreśla dyrektor Szarpak, która przyznaje, że to pierwszy pojazd, którym dysponuje prowadzony przez nią ośrodek.

ŚDS w Górze Puławskiej działa od grudnia 2014 roku. Pomaga osobom borykającym się z problemami psychicznymi, dla których przygotowywane są zróżnicowane zajęcia terapeutyczne. Ich celem jest przygotowanie potrzebujących do radzenia sobie z codziennymi sprawami.

Czytaj więcej o: dom samopomocy Puławy Puławy
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Temu panu to tylko współczucie za jego małość, tak jak i tym którzy go wybrali. W kwestii merytorycznej warto sięgnąć do ulotki wyborczej i prześledzić co zrobił, a długo już ma na szansę.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 12:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak inni nie chcą bądź nie potrafią, to ktoś reprezentować musi =) co to podejmowania decyzji nie śmiem oceniać nie będąc aż tak dobrze poinformowanym jak komentujący wcześniej... znając życie, nagonka największa na tych co niewinni - w końcu na kogoś trzeba zrzucić. Ah ta zazdrość... pozdrawiam
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skąd, a stąd, że on tylko do zdjęć pozuje, a do roboty i podejmowania decyzji już taki wyrywny nie jest. Obskakuje wszystko i sprawy społeczne, zdrowotne i co najważniejsze patriotyczne. Facet jest "pusty" w swoim przekazie.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2016 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gorgol jest Członkiem Zarządu Powiatu ds. Społecznych, więc skąd zdziwienie, że brał udział w przekazaniu?
Rozwiń
Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I oczywiście członek Gorgol do zdjęcia przybiegł. To to on robi niemal perfekcyjnie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!