środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Stare słupy, ławki i kosze odchodzą do lamusa. Co jeszcze się zmieni?

Dodano: 14 lutego 2016, 10:34

Stare słupy ogłoszeniowe jeszcze w tym roku zaczną znikać z puławskich ulic. Zmiany czekają także wiaty przystankowe, ławki, kosze na śmieci, czy tablice informacyjne. Puławscy urzędnicy opracowują program estetyzacji miasta.

(fot. Radosław Szczęch)
(fot. Radosław Szczęch)

Urzędnicy uznali, że część infrastruktury jest tak brzydka, że szkodzi wizerunkowi Puław i należy ją jak najszybciej zastąpić. W pierwszej kolejności usunięte mają zostać stare, oblepione z każdej strony reklamami słupy ogłoszeniowe i nekrologowe.

– Chcielibyśmy, żeby zaczęły znikać jeszcze w tym roku. To samo dotyczy słupów na nekrologi. Zastąpią je zamykane, przeszklone tablice. Każdą z nich będzie opiekował się gospodarz, czyli osoba, która będzie je udostępniać mieszkańcom – mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Promocji w Urzędzie Miasta Puławy.

To nie koniec zmian. Urzędnicy pracują nad kompleksowym programem estetyzacji miasta. Oprócz wspomnianych tablic, zmienić ma się cała szata informacyjna. Dla przykładu, nowe tablice z nazwami ulic będą ciemno-szare z pomarańczowymi elementami. W tej samej kolorystyce utrzymane mają być tablice kierunkowe dla kierowców, turystyczne oraz numerowo-administracyjne. Część z nich może zostać ozdobiona logotypem Puław z hasłem „z myślą o człowieku”.

Jednym z priorytetów programu będzie także wymiana wiat przystankowych. Te nowe mają mieć budowę modułową, która umożliwi dostawianie kolejnych elementów. Podróżni usiądą na drewnianych ławkach, a dach będzie wykonany z dymionego, chroniącego przed nadmierną ilością promieni słonecznych, szkła.

– Proces wymiany wiat będzie kilkuletni. Zaczniemy go od centrum i będziemy przesuwali się w kierunku obrzeży miasta – wyjaśnia Jolanta Wróbel.

Likwidowane z centrum wiaty przystankowe mają być początkowo przenoszone do innych części miasta. Staną tam, gdzie obecnie ich brakuje. O ich rozmieszczeniu oraz szczegółowym harmonogramie wymiany decydować będzie Zarząd Dróg Miejskich.

Zmienić mają się także ławki i kosze na śmieci. Urzędnicy przeglądają już katalogi i wybierają modele, które w ciągu najbliższych lat pojawią się w Puławach. Zakupione mają zostać różne modele, zarówno te z oparciami, jak i bez. To, co ma być cechą charakterystyczną wszystkich nowych elementów, to ich stylistyczna spójność oraz nawiązanie (np. poprzez logotyp) do symboliki miasta.

Koszt wdrożenia programu wstępnie obliczony został na 2,5 mln złotych, a realizacja przewidziana jest na kilka najbliższych lat. Ale zanim na puławskich ulicach dojdzie do zmian, program trafi do zaopiniowania przez radnych. Przykłady nowych elementów infrastruktury prawdopodobnie będą mogli obejrzeć także mieszkańcy, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Czytaj więcej o: Puławy
Gość
Gość
gość
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lutego 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na głupotę nie ma rady. Im więcej kasy jest do wzięcia tym bardziej głupota uderza do głowy. Jak komuś źle w mieście niech się na wieś wyprowadzi, a nie wymienia kilkuletnie słupy czy tabliczki z nazwami ulic. Zajęliby się istotniejszymi sprawami a nie duperelami.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2016 o 07:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos


Przychodnia i teren przyległy do niej należą do Powiatu, tak jak cały SP ZOZ. Miasto nic do tego nie ma i już i tak sporo pieniędzy wpompowało w Szpital i przyległości.

OK, mówimy o sprawach "właścicielskich" ale co by nie mówić wizerunkowi miasta - o którym się tak tu rozprawia - i tak to szkodzi.. Gdzież to taki "parking" jak w koziej wólce w środku miasta i to jeszcze na "dyżurze".

Rozwiń
gość
gość (16 lutego 2016 o 00:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Najbardziej wizerunkowi Puław szkodzi wizerunek pani kierownik Wróbel. Kiedy wreszcie ta Pani odejdzie na zasłużoną emeryturę? Ile można siedzieć i pierdzieć w fotel i wymyślać kolejne bzdury? Już "piękne" promocyjne filmy o Puławach Pani zlecała. Całą Polska się śmiała z hitu o piłkarzu

Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zrobili szosę na Wólce idącą w las. Kończy sie na torach kolejowych w lesie. Nikomu nie potrzebna. Teraz gabloty w miejsce dopiero co kupionych słupów, nowe tabliczki z  nazwami ulic, finansowanie powiatu. Teraz nowe spółki, wydziały i zatrudnienia. Za dużo pieniędzy mamy? Władze żyją oderwane od rzeczywistości. Zejdźcie w końcu na ziemie

Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego powiat nie może finansować swoich obiektów? Przecież to jego obowiązek! Nie potrafią? Na cała kupę władz powiatu to kasę mają! Ciekawe ile jeszcze naszych pieniędzy miasto daje powiatowi i na co? A co nam daje powiat w zamian?????

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!