sobota, 17 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: To będzie rok dużych miejskich inwestycji

Dodano: 11 lutego 2017, 08:12

Najpierw rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach
Najpierw rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Urząd Miasta Puławy ogłosił nowy plan zamówień publicznych. W pierwszej kolejności ruszą przetargi dotyczące oświaty. Te najdroższe, dotyczące przebudowy Domu Chemika i nowej hali sportowej mają rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Zestawienie listy trzynastu tegorocznych przetargów, które opublikował puławski Urząd Miasta robi wrażenie. Łączna wartość planowanych zamówień to 74,5 mln złotych.

W pierwszym kwartale rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki przy ul. Kaniowczyków. Wartość robót oszacowano na niecałe 2,5 mln złotych.

W tym samym czasie powinny pojawić się ogłoszenia dotyczące projektów technicznych boisk dla Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Niemcewicza oraz SP nr 3 im. Jana Brzechwy przy ul. Jaworowej. Dla tej ostatniej placówki zaprojektowana w tym roku zostanie także nowa sala gimnastyczna.

Wiosną rozpoczną się przetargi dotyczące remontów puławskich przedszkoli. Chodzi o modernizację Miejskiego Przedszkola nr 2 przy ul. Norblina, MP nr 16 przy ul. Krańcowej, kuchni z zapleczem w MP nr 7 przy u. Norwida oraz remontu placu zabaw MP nr 10 przy ul. F. Karpińskiego. Wartość tych czterech inwestycji oszacowano na około 1,4 mln złotych.

Najważniejsze zadania zostawiono na koniec, czyli na trzeci kwartał. Wtedy to Urząd Miasta ma zamiar ogłosić warty 38 mln złotych przetarg na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej oraz nadzór warty 760 tys. złotych.

W tym samym czasie, pomiędzy lipcem i wrześniem w miejskim BIP powinien ukazać się również przetarg na przebudowę Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Wartość robót w pierwszym etapie (bez Mediateki) wraz z nadzorem urzędnicy szacują na ponad 28 mln złotych.

W lecie ogłoszone zostanie także warte 3 mln złotych zamówienie na odbiór i transport odpadów komunalnych od mieszkańców miasta.

marek
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marek
marek (12 lutego 2017 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Park faktycznie został zniszczony, trzeba poprawić, a ludzi rozliczyć. Budowa hali sportowej i remont domu chemika - czy to jest faktycznie potrzebne miastu. Jeżeli budować, to taką, która spełniałaby jednoczesnie rolę sali widowiskowej. Jeźeli chodzo o DCH to inwestować nie ma sensu, kiepska oferta programowa, a nowy dyrektor to wielka pomyłka, brak profesionalizmu jest przerażajacy. To chodzący wstyd dla Puław, nie wiem co do tej pory ten pan robił, ale nie dorasta do kostek Pani Renacie Siedlaczek. 
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2017 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Jeśli piszesz o nieprawidłowosciach i uważasz że masz dowody na to, to idź do odpowiednch służb. Jeśli tylko wypisujesz komentarze to hejtujesz. Taka to drobna róznica, nie manipulacja.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba byc idiota zeby nie widziec tragicznego stanu przeprowadzania puławskich inwestycji.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moze J. G tez nim manipulują? Ale z drugiej strony nie mogę dać wiary ze dziadek jest na tyle głupi, żeby nie widzieć co się dzieje. Jak nie widzi to niech sie przejdzie po deszczu po skwerze przy parku. Zupełnie nie rozumiem jak można trzymać przy żłobach i powierzać inwestycje tak skompromitowanym personom?
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2017 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!