Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 lutego 2017 r.
8:12

Puławy: To będzie rok dużych miejskich inwestycji

9 15 A A
Najpierw rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach
Najpierw rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Urząd Miasta Puławy ogłosił nowy plan zamówień publicznych. W pierwszej kolejności ruszą przetargi dotyczące oświaty. Te najdroższe, dotyczące przebudowy Domu Chemika i nowej hali sportowej mają rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zestawienie listy trzynastu tegorocznych przetargów, które opublikował puławski Urząd Miasta robi wrażenie. Łączna wartość planowanych zamówień to 74,5 mln złotych.

W pierwszym kwartale rozpocznie się poszukiwanie wykonawcy budowy nowych boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki przy ul. Kaniowczyków. Wartość robót oszacowano na niecałe 2,5 mln złotych.

W tym samym czasie powinny pojawić się ogłoszenia dotyczące projektów technicznych boisk dla Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Niemcewicza oraz SP nr 3 im. Jana Brzechwy przy ul. Jaworowej. Dla tej ostatniej placówki zaprojektowana w tym roku zostanie także nowa sala gimnastyczna.

Wiosną rozpoczną się przetargi dotyczące remontów puławskich przedszkoli. Chodzi o modernizację Miejskiego Przedszkola nr 2 przy ul. Norblina, MP nr 16 przy ul. Krańcowej, kuchni z zapleczem w MP nr 7 przy u. Norwida oraz remontu placu zabaw MP nr 10 przy ul. F. Karpińskiego. Wartość tych czterech inwestycji oszacowano na około 1,4 mln złotych.

Najważniejsze zadania zostawiono na koniec, czyli na trzeci kwartał. Wtedy to Urząd Miasta ma zamiar ogłosić warty 38 mln złotych przetarg na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej oraz nadzór warty 760 tys. złotych.

W tym samym czasie, pomiędzy lipcem i wrześniem w miejskim BIP powinien ukazać się również przetarg na przebudowę Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Wartość robót w pierwszym etapie (bez Mediateki) wraz z nadzorem urzędnicy szacują na ponad 28 mln złotych.

W lecie ogłoszone zostanie także warte 3 mln złotych zamówienie na odbiór i transport odpadów komunalnych od mieszkańców miasta.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 12 lutego 2017 o 17:44
Park faktycznie został zniszczony, trzeba poprawić, a ludzi rozliczyć. Budowa hali sportowej i remont domu chemika - czy to jest faktycznie potrzebne miastu. Jeżeli budować, to taką, która spełniałaby jednoczesnie rolę sali widowiskowej. Jeźeli chodzo o DCH to inwestować nie ma sensu, kiepska oferta programowa, a nowy dyrektor to wielka pomyłka, brak profesionalizmu jest przerażajacy. To chodzący wstyd dla Puław, nie wiem co do tej pory ten pan robił, ale nie dorasta do kostek Pani Renacie Siedlaczek. 
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 10:56
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Jeśli piszesz o nieprawidłowosciach i uważasz że masz dowody na to, to idź do odpowiednch służb. Jeśli tylko wypisujesz komentarze to hejtujesz. Taka to drobna róznica, nie manipulacja.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 22:41
Trzeba byc idiota zeby nie widziec tragicznego stanu przeprowadzania puławskich inwestycji.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 21:09
Moze J. G tez nim manipulują? Ale z drugiej strony nie mogę dać wiary ze dziadek jest na tyle głupi, żeby nie widzieć co się dzieje. Jak nie widzi to niech sie przejdzie po deszczu po skwerze przy parku. Zupełnie nie rozumiem jak można trzymać przy żłobach i powierzać inwestycje tak skompromitowanym personom?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 21:00
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 19:07
A może ktoś wie jak tam z pieniędzmi z ministerstwa na budowę hali? Ile miało być? 50 mln zł?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 17:41
Hejt i trollowanie pislamistyczne w pełnym wymiarze. Przestańcie siać propagandę. W Puławach rządzi pis: 15 na 21 radnych w radzie miasta. Jeśli radni widzą nieprawidłowości powinni reagować a nie tylko wypuszczać paszkwile w komentarzach. Żenujące.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 13:33
W Groblowie nikt nie odpowiada za zwalone, przepłacone czy wręcz kryminogenne inwestycje? Przecież oficjalnie instytucjom badającym sprawę skweru (W TYM PROKURATURZE) dostarczano dokumentacje NIE ZGODNĄ Z PRAWDĄ! Odpowiedział ktoś za to? Może ten cały Szczepański? Nie! NAJGORSZE JEST TO, ŻE MY PODATNICY ROBIMY I PŁACIMY NA TAKICH "........................." I NA SŁOMIANE INWESTYCJE!!!!!!!!!!! NIE GÓDŹMY SIĘ NA TO I ZACZNIJMY WYMAGAĆ LUDZI KOMPETENTNYCH, UCZCIWYCH!!!! POGONIĆ TO CAŁE KOLESIOSTWO!
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 13:04
Nie wyobrażam sobie żeby Szczepański po tym czym się popisał do tej pory, mógł jeszcze pracować w urzędzie, a co mówić o nadzorowaniu jakiejkolwiek inwestycji miejskiej? Sorry. Wypad
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 11:52
ciekawe ile te inwestycje będą kosztowały? tyle co do tej pory? potworne pieniądze? placyki zabaw po 800tys, stateczki zabaweczki po 150 tys? takie sa realia naszego groblowego grajdołu!? ******dziennikwschodni.pl/pulawy/statek-zabawka-za-143-tys-zl-radni-to-za-duzo,n,1000171628.html
Avatar
marek / 12 lutego 2017 o 17:44
Park faktycznie został zniszczony, trzeba poprawić, a ludzi rozliczyć. Budowa hali sportowej i remont domu chemika - czy to jest faktycznie potrzebne miastu. Jeżeli budować, to taką, która spełniałaby jednoczesnie rolę sali widowiskowej. Jeźeli chodzo o DCH to inwestować nie ma sensu, kiepska oferta programowa, a nowy dyrektor to wielka pomyłka, brak profesionalizmu jest przerażajacy. To chodzący wstyd dla Puław, nie wiem co do tej pory ten pan robił, ale nie dorasta do kostek Pani Renacie Siedlaczek. 
Avatar
Gość / 12 lutego 2017 o 10:56
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Jeśli piszesz o nieprawidłowosciach i uważasz że masz dowody na to, to idź do odpowiednch służb. Jeśli tylko wypisujesz komentarze to hejtujesz. Taka to drobna róznica, nie manipulacja.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 22:41
Trzeba byc idiota zeby nie widziec tragicznego stanu przeprowadzania puławskich inwestycji.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 21:09
Moze J. G tez nim manipulują? Ale z drugiej strony nie mogę dać wiary ze dziadek jest na tyle głupi, żeby nie widzieć co się dzieje. Jak nie widzi to niech sie przejdzie po deszczu po skwerze przy parku. Zupełnie nie rozumiem jak można trzymać przy żłobach i powierzać inwestycje tak skompromitowanym personom?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 21:00
Juz nie można napisać prawdy bo zaraz trolowanie? Swoje wyuczone techniki manipulacji stosuj w urzędzie albo w dokumentacjach z inwestycji. J. G. na to wam pozwala?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 19:07
A może ktoś wie jak tam z pieniędzmi z ministerstwa na budowę hali? Ile miało być? 50 mln zł?
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 17:41
Hejt i trollowanie pislamistyczne w pełnym wymiarze. Przestańcie siać propagandę. W Puławach rządzi pis: 15 na 21 radnych w radzie miasta. Jeśli radni widzą nieprawidłowości powinni reagować a nie tylko wypuszczać paszkwile w komentarzach. Żenujące.
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 13:33
W Groblowie nikt nie odpowiada za zwalone, przepłacone czy wręcz kryminogenne inwestycje? Przecież oficjalnie instytucjom badającym sprawę skweru (W TYM PROKURATURZE) dostarczano dokumentacje NIE ZGODNĄ Z PRAWDĄ! Odpowiedział ktoś za to? Może ten cały Szczepański? Nie! NAJGORSZE JEST TO, ŻE MY PODATNICY ROBIMY I PŁACIMY NA TAKICH "........................." I NA SŁOMIANE INWESTYCJE!!!!!!!!!!! NIE GÓDŹMY SIĘ NA TO I ZACZNIJMY WYMAGAĆ LUDZI KOMPETENTNYCH, UCZCIWYCH!!!! POGONIĆ TO CAŁE KOLESIOSTWO!
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 13:04
Nie wyobrażam sobie żeby Szczepański po tym czym się popisał do tej pory, mógł jeszcze pracować w urzędzie, a co mówić o nadzorowaniu jakiejkolwiek inwestycji miejskiej? Sorry. Wypad
Avatar
Gość / 11 lutego 2017 o 11:52
ciekawe ile te inwestycje będą kosztowały? tyle co do tej pory? potworne pieniądze? placyki zabaw po 800tys, stateczki zabaweczki po 150 tys? takie sa realia naszego groblowego grajdołu!? ******dziennikwschodni.pl/pulawy/statek-zabawka-za-143-tys-zl-radni-to-za-duzo,n,1000171628.html
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 8

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 1

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 3

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!