sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Uczniowie posprzątają miasto

Dodano: 14 września 2015, 07:22

Wielkie sprzątanie w Parku Czartoryskich w Puławach
Wielkie sprzątanie w Parku Czartoryskich w Puławach

Nawet kilkaset osób może wziąć udział w puławskim „Sprzątaniu Świata”. Miasto zostało podzielone na rejony, a wolontariusze ruszą do akcji już w następny piątek 18 września.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Akcja odbędzie się w godzinach 10-14. Każda grupa sprzątających trafi do innego rejonu Puław. Pierwszy z nich to las za cmentarzem przy ul. Piaskowej, drugi to okolice portu rzecznego, trzeci to teren od ul. Ceglanej do ul. Pięknej, a czwarty to ścieżka pomiędzy ul. Skowieszyńską, a ul. Saperów Kaniowskich. Wszyscy mają się też zająć Parkiem Czartoryskich.

Akcję, jak co roku zakończy wspólne ognisko przy muzyce. Całość koordynuje Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”, które wygrało konkurs na jej przeprowadzenie. Środki z miejskiej kasy trafiły m.in. na zakup worków na śmieci i ochronnych rękawiczek, w które zostaną wyposażeni wszyscy uczestnicy.

Sprzątanie jest dobrowolne. O tym, czy dzieci i młodzież szkolna weźmie w niej udział, decydują dyrektorzy placówek oświatowych. Ci na ogół popierają ideę akcji, ale mają także kilka uwag.

Jedną ze szkół, która co roku wysyła swoich uczniów na „Sprzątanie Świata” jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. – Moim zdaniem akcja nie powinna trwać w godzinach lekcyjnych – uważa Bożena Strzelecka, dyrektor ZSO nr 2. – Mogłaby rozpoczynać się o godzinie 14. Wtedy byłaby gwarancja, że będą uczestniczyć w niej ci uczniowie, którzy naprawę chcą. Obecnie jest tak, że wybieramy najczęściej dwie klasy, z których część chce sprzątać, ale pozostali nie traktują tego poważnie – dodaje.

Dyrektor ZSO nr 2 zwraca również uwagę na rejonizację. – Kiedyś mogliśmy w ramach tej akcji sprzątać wybraną część miasta, np. okolice naszej szkoły. Uczniowie sprzątali wtedy te miejsca, z których najczęściej korzystają. Teraz to się zmieniło – dodaje.

– Szkoły mają w podstawie dydaktycznej zajęcia ekologiczne, a ta akcja świetnie się do tego nadaje – odpowiada Artur Kwapiński, szef Stowarzyszenia „Przeszłość Przyszłości”. – Uczą się ten sposób także segregacji, bo worki otrzymają w różnych kolorach. Jeżeli chodzi o rejony, to zasada, która wyszła z urzędu miasta – dodaje.

Gość
Gość
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 września 2015 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo jak ktoś idzie jak to malowane to nie widzi że "nasz kochany" IUNG wyrecza się dziećmi a nie spełnia swojego obowiązku
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2015 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest od lat i dedzie tak dalej jak raz na rok sprzatna to nic im nie bedzie ja tez jak chodzilam do szkoly to sprzatalam i korona mi z glowy nie spadla
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i znowu wykorzystują dzieci do sprzątania parku!!!!!!!!
Rozwiń
GOŚĆ
GOŚĆ (14 września 2015 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A teraz pytanie: dlaczego rzucają "gdzie popadnie papierek po batonie, lodzie czy butelkę po napoju."? Odpowiedź bo nie ma koszy na śmieci, musza być zgłaszane do budżetu obywatelskiego jak w poprzednich latach.

Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"A teraz kochane dzieci zabierzcie te śmieci do domu i oddajcie waszym rodzicom, bo to oni je tu wyrzucili. Nie Marsjanie nie imigranci, tylko wasi rodzice i dziadkowie. " Tak szkoła powinna zakończyć te zajęcia dydaktyczno-ekologiczne. Jeszcze trzeba do tego dodać: w końcu posprzątaliście po sobie, bo duża część tych dzieci rzuca, gdzie popadnie papierek po batonie, lodzie czy butelkę po napoju.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!