niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: W szpitalu się nie dogadali. Strajk coraz bliżej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2012, 18:53
Autor: IZI

 (Archiwum)
(Archiwum)

Działające w szpitalu związki zawodowe nie doszły wczoraj do porozumienia z dyrekcją w sprawie podwyżek. Tymczasem, w ub. tygodniu załoga szpitala opowiedziała się w referendum za strajkiem.

Związkowcy spotkali się wczoraj z dyrektor szpitala w sprawie regulaminu wynagradzania. Chcą 30 proc. podwyżki i podkreślają, że wynagrodzenie zasadnicze wielu pracowników nie sięga nawet 1500 zł. Szpital odpowiada, że nie ma pieniędzy. – Na koniec padła propozycja, żeby porozmawiać o wynikach referendum. Zgodziłam się – mówi Jolanta Herda, dyrektor placówki.

Związkowcy przekazali jej protokół z referendum i pismo. Stwierdzają w nim, że teraz to od jej decyzji zależy, czy załoga zastrajkuje. – Dyrektor powiedziała, że nie rozumie tego sformułowania – relacjonuje Lidia Twardowska, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. –Uważamy, że mając przed sobą takie wyniki referendum, powinna wyciągnąć wnioski. Odpowiedziała, że nie będzie rozmawiać o wirtualnych pieniądzach. My też chcemy rozmawiać o konkretnych propozycjach zwiększenia płacy zasadniczej.

Dyrektor szpitala podkreśla, że strajk nie zależy od niej. – Odpowiedzialność leży w stu procentach po stronie organizacji związkowych – mówi Herda.

Związki zawodowe (w szpitalu jest ich siedem) są od sierpnia ub. roku w sporze zbiorowym z dyrekcją. Teraz dają sobie tydzień na rozmowy z pracownikami. Decyzja o ewentualnym strajku może zapaść na początku przyszłego tygodnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!