wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Wiceprezydent i radny spotkają się w sądzie

Dodano: 19 listopada 2016, 22:04

Wiceprezydent Ewa Wójcik i radny Paweł Maj
Wiceprezydent Ewa Wójcik i radny Paweł Maj

Wiceprezydent Ewa Wójcik wytoczyła prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu Pawłowi Majowi, któremu zarzuca pomówienie. Chodzi o słowa wypowiedziane na sesji, gdy radny poprosił ją o zaprzestanie „machinacji, oszczerstw i kłamstw”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ewa Wójcik uzasadnia, że słowa radnego miały na celu jej poniżenie w oczach opinii publicznej i doprowadzenie do utraty zaufania, niezbędnego do wykonywania funkcji wiceprezydenta oraz zawodu nauczyciela. Chodzi o wypowiedź, którą w całości można przeczytać w protokole sesji Rady Miasta z 28 kwietnia tego roku. Paweł Maj, zabierając głos, skomentował wypowiedź wiceprezydent dla prasy, podczas której Ewa Wójcik stwierdziła, że rada miasta po raz pierwszy negatywnie oceniła dyrektorów szkół, a także podzieliła się swoim wrażeniem, jakoby dyrektorzy w odróżnieniu od kibiców, zostali przez RM zlekceważeni, nie otrzymując szansy na wypowiedzenie się. – Nie otrzymali nawet szansy na szansę – podkreśliła wiceprezydent.

Zdaniem radnego Maja, rada nie oceniała pracy dyrektorów szkół, a jedynie domagała się czytelnych zasad przyznawania im dodatkowych pieniędzy. Ponadto Paweł Maj wyraził przekonanie, że obecni na sali dyrektorzy nie zgłaszali chęci zabrania głosu. W związku z tym, słowa Ewy Wójcik radny nazwał m.in. „skandaliczną manipulacją”, „zwykłym kłamstwem”, „oszustwem”, „ośmieszeniem i deprecjonowaniem pracy radnych”, czy „wprowadzaniem niebezpiecznych podziałów”. Swoją wypowiedź zakończył apelem, w którym poprosił wiceprezydent o „zaprzestanie machinacji, oszczerstw i kłamstw”.

Ewa Wójcik nie chciała wyjaśniać swojej decyzji o pozwaniu radnego. – Mam sprawę do załatwienia i ją załatwię, a komentować tego nie mam potrzeby. Swoje zdanie na ten temat wyrażałam już na sesjach. Mogę powiedzieć tylko tyle, że funkcja i mandat zobowiązują – powiedziała nam wiceprezydent Puław.

Radny Paweł Maj przyznaje z kolei, że oskarżenie było dla niego zaskoczeniem. – Nie powiedziałem niczego, co nie byłoby zgodne z prawdą. Nie widziałem sygnałów ze strony dyrektorów świadczących o tym, by chcieli zabrać głos. Radni, z którymi rozmawiałem również nie dostrzegli tego, więc nie można zarzucać nam, że odebraliśmy dyrektorom szansę na wypowiedzenie się. Takie słowa to kłamstwo, a nazywanie rzeczy po imieniu to nie jest pomówienie.

W związku z trybem oskarżenia prywatnego, Sąd Rejonowy w Puławach rozpoczął tzw. postępowanie pojednawcze i wyznaczył termin posiedzenia pojednawczego na 23 listopada. Jeśli w tym czasie pomiędzy obiema stronami dojdzie do pojednania, postępowanie zostanie umorzone. Jeśli nie – rozpocznie się procedura mediacji.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 lutego 2018 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta kobita sama się poniża.
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2017 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech kobieta sie wezmie do roboty.a nie pierdzi w stolek.i przyznaje premie nieroba nauczyciela i chroni cyganerie
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2016 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to nikt inny ale Grobel trzyma tą kobite na stołku. Chyba już 5 kadencji? 20 lat?
Rozwiń
Gość
Gość (23 listopada 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ewa już dawno powinna odejść i dać stanowisko modym, tym bardziej że i tak nic ciekawego nie zrobiła dla Puław. Grobel to co innego.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tej pani już dziękujemy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!