poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Zarządowi powiatu dostało się nie tylko od opozycji

Dodano: 26 czerwca 2016, 18:12

Zarząd powiatu puławskiego nie ma powodów do obaw. Radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium (fot. Radosław Szczęch)
Zarząd powiatu puławskiego nie ma powodów do obaw. Radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium (fot. Radosław Szczęch)

Problemy ze służbą zdrowia, niewystarczające inwestycje, ograniczony przepływ informacji, przemilczanie poważnych problemów – to część zarzutów, jakie zarząd powiatu puławskiego usłyszał od radnych. Mimo krytyki, większość radnych zagłosowała za udzieleniem absolutorium.

Dyskusje o przyjęciu sprawozdania finansowego powiatu przebiegały w cieniu problemów z zadłużonym szpitalem. To także od pracowników SP ZOZ członkowie zarządu usłyszeli najwięcej gorzkich słów. W krytykowaniu stylu rządzenia powiatem prym wiodła radna Lidia Twardowska z PiS, rządzącego w starostwie w koalicji z PSL.

– Dług SP ZOZ narasta, ale zarząd nie widzi potrzeby inwestycji, remontów w szpitalu. Kierowanie powiatem odbywa się na pograniczu despotyczności. Mam wrażenie, że nie mamy wpływu na to, co się dzieje. Nie ma spotkań, dyskusji, przepływu informacji, a radni chyba są tylko po to, by podnosić ręce. Tak wygląda rządzenie powiatem. Zarządowi zależy tylko na tym, żeby wszystko co złe było przemilczane – mówiła radna.

Zarząd krytykowała także opozycja. – Mamy dużo zastrzeżeń jeśli chodzi o politykę zdrowotną powiatu. Mimo dużego obciążenia społecznego spowodowanego zwolnieniami w SP ZOZ, uważamy, że nie doprowadzą one do znacznej poprawy sytuacji finansowej. Naszym zdaniem szpitalowi grozi niebezpieczeństwo – tłumaczył Marcin Pisula (PO).

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Mitruczuk (PO), który jest zdania, że obecna perspektywa unijna być może jest ostatnią szansą na pozyskanie znacznej ilości środków na różnego rodzaju inwestycje, stąd powiat puławski powinien być bardziej otwarty na jej wykorzystanie. – Ten sukces polegający na zmniejszeniu zadłużenia uważam za umiarkowany, stąd też nasze umiarkowanie w tym głosowaniu – podsumował radny.

Ostatecznie przy czterech głosach wstrzymujących się, dwóch przeciw i 17 „za”, rada powiatu udzieliła zarządowi absolutorium.

– Radni mają swoje poglądy i zgłaszają cenne uwagi, które będziemy brali pod uwagę. Postaramy się pozyskiwać więcej pieniędzy z rynków finansowych, w tym z UE. Jeśli chodzi SP ZOZ to nasz wpływ na tę instytucję jest dużo bardziej ograniczony. Kształtujemy politykę, przyjmujemy pewne zasady, ale ich realizacją ma się zajmować dyrektor. Na razie robi to, co zarząd i rada mu nakreśliły, a najważniejszym elementem tego jest zaprzestanie zadłużania się – skomentował po zakończeniu głosowań członek zarządu powiatu Leszek Gorgol.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 czerwca 2016 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się patrzy na to zdjęcie to dziw bierze że ten powiat jeszcze zipi.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2016 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO krytykuje Zarząd za szpital a co takiego dobrego oni zrobili. Byli przy władzy nie tylko w powiecie ale i w kraju. Czy Pan minister obudził się z letargu po przegranych wyborach. No tak przecież ch.... z tą Polaką wschodnią to i ze szpitalem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!