niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Radny z Kurowa rządzi choć nie powinien

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2008, 17:44

Stefan Stępniak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kurów, powinien stracić mandat. Powód? Prawomocny wyrok sądu za wycięcie i kradzież drzew.

Jeśli radni nie wygaszą mu mandatu, zrobi to wojewoda.

Wyrok zapadł już ponad półtora roku temu. 30 marca 2007 r. Sąd Rejonowy w Puławach uznał, że 70-letni Stępniak dopuścił się wyrębu i kradzieży z lasu drzewa o wartości 417 złotych.

Sąd uznał, że radny popełnił przestępstwo, ale "ze względu na niską szkodliwość społeczną” odstąpił od wymierzenia mu kary. - Postępowanie zostało warunkowo umorzone na dwa lata - mówi Marek Stochmalski, prezes Sądu Rejonowego w Puławach.

Decyzja uprawomocniła się 19 maja 2007 roku. Jednocześnie sąd wysłał pismo do Rady Gminy informujące, że zaszła przesłanka do wygaszenia mandatu. Chodzi o utratę przez skazanego prawa wybieralności. Ale do tej pory rada w Kurowie nie znalazła czasu, aby zająć się tą sprawą.

Skandal wyszedł na jaw, bo część samorządowców nie zamierzała się temu biernie przyglądać. Na ostatniej sesji grupa radnych zgłosiła wniosek do przewodniczącego o odwołanie Stępniaka z funkcji wiceprzewodniczącego oraz drugi o wygaszenie mandatu. Ale większość była przeciw.

Sprawą zainteresował się Lubelski Urząd Wojewódzki. - Sprawa jest ewidentna - twierdzi Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW. - Jeśli radni nie wygaszą mandatu, zrobi to wojewoda.

Dziś kolejna sesja w Kurowie. Czy przewodniczący wniesie do porządku obrad punkt o wygaszeniu mandatu Stępniakowi? - Dyskutowaliśmy o tym poprzednio i radni chcieli, żeby tę sprawę rozpatrzyć na spokojnie, dać czas na przygotowanie wyjaśnień radnemu - tłumaczy Jan Woźniak. - Termin 25 listopada jest za szybki. Ale nie wykluczam rozpatrywania tego na kolejnych sesjach - dodaje.

- Mam duże wątpliwości czy tak się stanie - komentuje tymczasem radny Piotr Tuźnik. - Bo skoro przewodniczący przez 1,5 roku dokładnie znając sprawę tego nie zrobił, to trudno oczekiwać, że teraz będzie inaczej.

Zadzwoniliśmy też do radnego Stępniaka, żeby poznać jego stanowisko, ale powiedział nam, że przez telefon nie będzie udzielał żadnych informacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
jace
bxw
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 listopada 2008 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chamstwo jak nic :/ ręka ręke myje, a my sie na to patrzymy...
Rozwiń
jace
jace (27 listopada 2008 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga Redakcjo! Może zainteresuje kogoś zachowanie innego radnego z tej gminy( opcja wójta), który swoim wystąpieniem z okazji Święta Niepodległości uświetnił uroczystość. Na oczach młodzieży, dzieci , rodziców i innych dostojnych osób "bełkotał" lepiej jak nasza posłanka Kruk.
Rozwiń
bxw
bxw (26 listopada 2008 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pp napisał:
prości ludzie co tu pisać... tylko kto takich wybiera?!!? wojewoda załatwi sprawę bez dyskusji!!!


Miejmy nadzieje,bo na "jasiowych' nie ma co w tej sprawie liczyc.
Rozwiń
xpr
xpr (26 listopada 2008 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jeszcze podobno wczoraj kazał sobie ryczalt podnieść.Chyba za te "zasługi" w osłanianiu kumpla złodzieja.Po prostu ręce opadają
Rozwiń
pp
pp (25 listopada 2008 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prości ludzie co tu pisać... tylko kto takich wybiera?!!? wojewoda załatwi sprawę bez dyskusji!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!