niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Restrukturyzacja wg Leonkiewicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2006, 19:43

Jeśli dyrektor SPZOZ doprowadzi do realizacji projektu restrukturyzacji szpitala, pracę stracić może co piąty jego pracownik. – Wszyscy znajdą jednak zatrudnienie w nowych zakładach, które przejmą kompetencje poprzednich – zapewnia dyrektor Tomasz Leonkiewicz.Projekt restrukturyzacji puławskiego szpitala Tomasz Leonkiewicz przygotował na rozstrzygany obecnie konkurs na to stanowisko. Wszystko wskazuje na to, że pełniący w tej chwili obowiązki dyrektora Leonkiewicz zostanie nim na stałe. – Minął termin składania ofert i jest jedynym kandydatem – mówi Józef Siekierski, członek Zarządu Powiatu Puławskiego.
Zmiany w szpitalu mają polegać na sprzedaży tych składników SPZOZ, które są albo nieopłacalne, albo mają lepiej funkcjonować w obcych rękach. I tak mają zostać sprzedane: laboratorium analityczne, patomorfologia, kuchnia, usługi porządkowe oraz dział techniczny. – Przymierzamy się też do głębokiej restrukturyzacji administracji szpitala – zapowiada Tomasz Leonkiewicz.
Poza tym, dyrektor zamierza „sprzedać” podstawową opiekę zdrowotną oraz przenieść przychodnię specjalistyczną z ul. Centralnej do szpitala, czyli na ul. Bema. W budynku po dawnej pralni mógłby powstać zakład opiekuńczo-leczniczy dla osób, które nie muszą przebywać już w szpitalu, a potrzebują jeszcze opieki pielęgniarskiej. Na samodzielne utworzenie takiego zakładu SPZOZ nie ma pieniędzy, więc chce budynek komuś wynająć.
Mimo że dyrektor nie mówi jeszcze o konkretach, w związku ze zmianami pracę w SPZOZ stracić może aż ok. 200 osób, czyli co piąty pracownik szpitala. – W umowach z podmiotami zewnętrznymi znajdzie się gwarancja, że będą musieli zatrudnić dotychczasowych pracowników – zapewnia Leonkiewicz. To jednak nie uspokaja pracowników.
– Taka gwarancja obowiązuje tylko przez rok. Po tym czasie pracodawca może ich zwolnić – mówi Lidia Twardowska ze związków zawodowych.

Miasto sypnie groszem

800 tys. zł z budżetu miasta trafi prawdopodobnie na remont części szpitala, m.in. kardiologii, okulistyki i oddziału wewnętrznego. Poza tym, SPZOZ z tych pieniędzy zaopatrzy się w aparat do nowoczesnej metody usuwania zaćmy. O dotacji dla szpitala zdecydują na czwartkowej sesji puławscy radni miejscy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!