Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 czerwca 2011 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Ryki: Śmierdzi w całym mieście

0 11 A A
W Urzędzie Miasta Ryki mówią, że problem dotyczy nie tylko tego osiedla, ale całych Ryk (Paweł Buczk
W Urzędzie Miasta Ryki mówią, że problem dotyczy nie tylko tego osiedla, ale całych Ryk (Paweł Buczk

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy osiedla Słowackiego Południe w Rykach. – Od wiosny mamy taki smród, że nie można wyjść na dwór czy otworzyć okna w domu – skarży się Anna Kuźlik-Rudzka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Urzędzie Miasta Ryki mówią, że problem dotyczy nie tylko tego osiedla, ale całych Ryk. Podczas najbliższej sesji problemem mają się zająć radni. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach winę za całą sytuację obarczają spółkę Polski Ogród, zajmującą się przetwórstwem owocowo-warzywnym.

– To wina ich ścieków zrzucanych do jednego z kolektorów – twierdzi Jan Kara, wiceprezes PGKiM. – Tak jest co roku w okresie od czerwca do grudnia, czyli w czasie przyjmowania przez zakład surowców. Po skargach od mieszkańców zrobiliśmy kontrolę i okazało się, że dopuszczalne normy ścieków zostały kilkukrotnie przekroczone.

Co na to Polski Ogród? – To jakieś nieporozumienie – uważa Tomasz Jasyk, dyrektor spółki. – Mamy swoją podczyszczalnię, pobieramy próbki do badań i wynika z nich, że żadne parametry jakościowe i ilościowe zrzucanych ścieków nie zostały przekroczone. To problem oczyszczalni miejskiej, do której płyną nieczystości z całego miasta. Nasze są prawidłowe.

Ale PGKiM twardo obstaje przy swoim i zapowiada grzywnę dla Polskiego Ogrodu. – Nawet do kilkunastu tysięcy złotych – podkreśla wiceprezes Kara.

Z jego danych wynika, że poza sezonem spółka zrzuca tylko 10 m sześciennych ścieków na godzinę, podczas gdy w sezonie liczba ta rośnie do 180 m. – To olbrzymie ilości, nawet więcej niż spływa do nas z całego miasta. Kontrole i kary na dłuższą metę niczego tu nie zmienią. Najlepiej byłoby zmodernizować i rozbudować oczyszczalnię – uważa.

Miasto ma taki plan. Ale przeszkodą w jego realizacji jest brak pieniędzy. – Kilka razy składaliśmy wnioski o dotacje unijne, ale nic nie dostaliśmy – mówi Tomasz Bany, zastępca burmistrza Ryk. – Dlatego przekonujemy Polski Ogród do ograniczenia produkcji ścieków.
Szef spółki przystał już na taką propozycję. – Zmniejszymy ilość zrzucanych w tym roku ścieków o tysiąc metrów sześciennych na dobę. Wkrótce podpiszemy aneks do umowy – zapowiada Jasyk.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 13:36
Słoiki do miasteczka uciekły i udają teraz mieszczuchów, nagle śmierdzi:) ale jaja.. zapomnieli już o krowich plackach:)
Avatar
Maria / 10 grudnia 2014 o 19:43

Jestem mieszkanką Ryk i zamieszkuję blisko Hortexu. Po pierwsze zaczynać artykuł od śmierdzi to mało elegancko. Hortex w Rykach był zawsze firmą dającą największe zatrudnienie tutaj i w okolicy. Myślę że w tym mieście jest więcej poważniejszych problemów jak to, że coś ktoś poczuł. Aż tak uciążliwe to nie jest jak to opisuje autor artykułu, bo te zapachy są niemal niewyczuwalne. Bardziej przeszkadzają teraz spaliny z Domków jednorodzinnych, bo mieszkańcy śmieci palą. Aż dusi....Zresztą chyba Ci sie najbardziej skarżą na Oczyszczalnie, którzy własnie mieszkają w domkach jednorodzinnych. Ja bym pomiary powietrza przeprowadziła ktoregos wieczoru, bo te spaliny są nie do wytrzymania. Życzyłabym autorowi tego artykułu, aby nauczył sie bardziej słowa dobierać..i więcej kultury życzę. Zdecydowanie od słowa śmierdzi się kulturalnej wypowiedzi nie zaczyna... Cóż za elokwentne słowa..haha

Jestem mieszkanką Ryk i zamieszkuję blisko Hortexu. Po pierwsze zaczynać artykuł od śmierdzi to mało elegancko. Hortex w Rykach był zawsze firmą dającą największe zatrudnienie tutaj i w okolicy. Myślę że w tym mieście jest więcej poważniejszych problemów jak to, że coś ktoś poczuł. Aż tak uciążliwe to nie jest jak to opisuje autor artykułu, bo te zapachy są niemal niewyczuwalne. Bardziej przeszkadzają teraz spaliny z Domków jednorodzinnych, bo mieszkańcy śmieci palą. Aż dusi....Zresztą chyba Ci sie najbardziej skarżą na Oczyszczalnie, któ... rozwiń

Avatar
ji / 30 lipca 2011 o 19:06
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgor... rozwiń
Avatar
sonka / 24 czerwca 2011 o 17:36
Halo, gdzie nowe wiadomości - czy w Puławach i okolicach nic się nie dzieje ?
Avatar
gada / 20 czerwca 2011 o 19:36
do przemyślenia prezesowi - a może by założyć jeszcze przedpodczyszczalnię ?
Avatar
mosquito / 20 czerwca 2011 o 17:27
jak to na wsi
Avatar
stasio / 20 czerwca 2011 o 14:28
W tym mieście wiele spraw śmierdzi.
Avatar
kazio / 20 czerwca 2011 o 14:24
W tym mieście wiele spraw śmierdzi.
Avatar
izcra / 20 czerwca 2011 o 14:24
[quote name='Czytelnik' timestamp='1308571265' post='491656']
Jakie Puławy ? Ryki to powiat Rycki i nie wiem jakim prawem dodajecie do kategorii PUŁAWY ?? Proszę o odpowiedź.
[/quote]
Co sie tak podniecasz jedna dziura wieksza od drugiej bez znaczenia gdzie dopieta masz swoja odpowiedz !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Czytelnik / 20 czerwca 2011 o 14:01
Jakie Puławy ? Ryki to powiat Rycki i nie wiem jakim prawem dodajecie do kategorii PUŁAWY ?? Proszę o odpowiedź.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2017 o 13:36
Słoiki do miasteczka uciekły i udają teraz mieszczuchów, nagle śmierdzi:) ale jaja.. zapomnieli już o krowich plackach:)
Avatar
Maria / 10 grudnia 2014 o 19:43

Jestem mieszkanką Ryk i zamieszkuję blisko Hortexu. Po pierwsze zaczynać artykuł od śmierdzi to mało elegancko. Hortex w Rykach był zawsze firmą dającą największe zatrudnienie tutaj i w okolicy. Myślę że w tym mieście jest więcej poważniejszych problemów jak to, że coś ktoś poczuł. Aż tak uciążliwe to nie jest jak to opisuje autor artykułu, bo te zapachy są niemal niewyczuwalne. Bardziej przeszkadzają teraz spaliny z Domków jednorodzinnych, bo mieszkańcy śmieci palą. Aż dusi....Zresztą chyba Ci sie najbardziej skarżą na Oczyszczalnie, którzy własnie mieszkają w domkach jednorodzinnych. Ja bym pomiary powietrza przeprowadziła ktoregos wieczoru, bo te spaliny są nie do wytrzymania. Życzyłabym autorowi tego artykułu, aby nauczył sie bardziej słowa dobierać..i więcej kultury życzę. Zdecydowanie od słowa śmierdzi się kulturalnej wypowiedzi nie zaczyna... Cóż za elokwentne słowa..haha

Jestem mieszkanką Ryk i zamieszkuję blisko Hortexu. Po pierwsze zaczynać artykuł od śmierdzi to mało elegancko. Hortex w Rykach był zawsze firmą dającą największe zatrudnienie tutaj i w okolicy. Myślę że w tym mieście jest więcej poważniejszych problemów jak to, że coś ktoś poczuł. Aż tak uciążliwe to nie jest jak to opisuje autor artykułu, bo te zapachy są niemal niewyczuwalne. Bardziej przeszkadzają teraz spaliny z Domków jednorodzinnych, bo mieszkańcy śmieci palą. Aż dusi....Zresztą chyba Ci sie najbardziej skarżą na Oczyszczalnie, któ... rozwiń

Avatar
ji / 30 lipca 2011 o 19:06
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
JERZY LENARTOWICZ & MAŁGORZATA GÓRSKA- LENARTOWICZ z PUŁAW

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgor... rozwiń
Avatar
sonka / 24 czerwca 2011 o 17:36
Halo, gdzie nowe wiadomości - czy w Puławach i okolicach nic się nie dzieje ?
Avatar
gada / 20 czerwca 2011 o 19:36
do przemyślenia prezesowi - a może by założyć jeszcze przedpodczyszczalnię ?
Avatar
mosquito / 20 czerwca 2011 o 17:27
jak to na wsi
Avatar
stasio / 20 czerwca 2011 o 14:28
W tym mieście wiele spraw śmierdzi.
Avatar
kazio / 20 czerwca 2011 o 14:24
W tym mieście wiele spraw śmierdzi.
Avatar
izcra / 20 czerwca 2011 o 14:24
[quote name='Czytelnik' timestamp='1308571265' post='491656']
Jakie Puławy ? Ryki to powiat Rycki i nie wiem jakim prawem dodajecie do kategorii PUŁAWY ?? Proszę o odpowiedź.
[/quote]
Co sie tak podniecasz jedna dziura wieksza od drugiej bez znaczenia gdzie dopieta masz swoja odpowiedz !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Czytelnik / 20 czerwca 2011 o 14:01
Jakie Puławy ? Ryki to powiat Rycki i nie wiem jakim prawem dodajecie do kategorii PUŁAWY ?? Proszę o odpowiedź.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra