Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2009 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Sąd zabronił budowy Castoramy

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 41 A A

Sieć marketów Castorama nie może już dłużej wznosić składu remontowo-budowlanego Brico Depot w centrum Puław. Zabronił jej tego dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok zapadł po skardze miejskich urzędników, których zdaniem inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania.

– Plan nie pozwala w tym miejscu na budowę obiektów o powierzchni sprzedaży większej niż 2 tys. mkw. – mówi Anna Pawłowska, kierownik Wydziału Budownictwa i Planowania Przestrzennego w puławskim Urzędzie Miasta.

– Choć w projekcie budynku powierzchnia sprzedaży ma mniej niż 2 tys. mkw., to faktycznie jest o 5 tys. mkw. większa. Tyle zajmują bowiem magazyny otwarte dla klientów. A jeśli klient może podejść do półki, wziąć towar i zanieść go do kasy to dla nas jest to powierzchnia sprzedaży. A nawet, gdyby był to tylko magazyn, to plan nie przewiduje tu magazynów. Jakby patrzeć, ta budowa nie zgadza się z planem.

Puławscy urzędnicy walczyli o uchylenie wydanego przez starostwo pozwolenia na budowę. Wojewoda nie przyznał im racji, budowa ruszyła, a obiekt jest już w połowie gotowy.

Urzędnicy z Puław wygrali w sądzie, Castorama może się od tej decyzji odwołać, ale nawet to nie pozwoli jej wznowić prac.

– Bo sąd zdecydował, że roboty mają być wstrzymane do czasu prawomocnego wyroku – dodaje Pawłowska.

Z inwestorem nie udało nam się skontaktować.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MIRO / 7 października 2010 o 22:41
NO I JEST ODDALONA KASACJA WIEC BEDZIE CASTORAMA
Avatar
kontra / 21 stycznia 2010 o 14:31
KK napisał:
a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Twój za to jak sombrero.Obrażać ludzi ,którzy mają inne zdanie od ciebie tylko to potrafisz biznesmenie za dychę.Konkurencja ci przeszkadza co?
Avatar
mar / 21 stycznia 2010 o 12:05
Niech budują buduja przynajmniej będzie można coś kupić po 16 a nie jak teraz wszytko pozamykanei z transportem niededzie problemu . a kto wymyślił takie brednie ze tesco maja zlikwidować?
Avatar
Gordon / 8 stycznia 2010 o 15:50
Porąbało tych urzędnikow do reszty... ... ...
Jakby im dac jakis udział w tym to by sie kolejka ustawiła ... ... ..
Co do "GOŚCIA"
to sam sie jeb*** w łeb ludzie przynajmniej mieli by jakaś kase z tego PROFESORKU dla nie jednego czlowieka nawwte tysiac zl to kawał kasy wiec nie pier*** głupot !!! !!! !!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:24
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.


Jakie miejsca pracy,co ty człowieku bredzisz.Sam idź za te drobne do roboty.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:22
Dzisiaj rano szedłem,a robole na rusztowaniach jak małpy skikają.G..no sobie robią z postanowień sądu.
Avatar
Rew / 5 stycznia 2010 o 14:39
Sąd??????? Jaki sąd?!!!!!! Budują dalej i leją na jakiś tam sąd - sąd może im skoczyć. Przecież to Polska...
Avatar
KK / 5 stycznia 2010 o 08:01
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.

a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Avatar
kokos / 5 stycznia 2010 o 06:56
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.
Avatar
ala / 4 stycznia 2010 o 19:56
Mi to żal tylko tych puławskich firm podwykonawczych,kto i kiedy im zapłaci za wykonane a niezafakturowane roboty i materiały.No ale taka jest dola przędsiębiorcy polskiego bo jak mówił Kaczyński kazdy biznesmen to złodziej tylko nie kazdy złapany widocznie starostwo doprowadziło niech mają za swoje.
Avatar
MIRO / 7 października 2010 o 22:41
NO I JEST ODDALONA KASACJA WIEC BEDZIE CASTORAMA
Avatar
kontra / 21 stycznia 2010 o 14:31
KK napisał:
a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Twój za to jak sombrero.Obrażać ludzi ,którzy mają inne zdanie od ciebie tylko to potrafisz biznesmenie za dychę.Konkurencja ci przeszkadza co?
Avatar
mar / 21 stycznia 2010 o 12:05
Niech budują buduja przynajmniej będzie można coś kupić po 16 a nie jak teraz wszytko pozamykanei z transportem niededzie problemu . a kto wymyślił takie brednie ze tesco maja zlikwidować?
Avatar
Gordon / 8 stycznia 2010 o 15:50
Porąbało tych urzędnikow do reszty... ... ...
Jakby im dac jakis udział w tym to by sie kolejka ustawiła ... ... ..
Co do "GOŚCIA"
to sam sie jeb*** w łeb ludzie przynajmniej mieli by jakaś kase z tego PROFESORKU dla nie jednego czlowieka nawwte tysiac zl to kawał kasy wiec nie pier*** głupot !!! !!! !!!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:24
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.


Jakie miejsca pracy,co ty człowieku bredzisz.Sam idź za te drobne do roboty.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 17:22
Dzisiaj rano szedłem,a robole na rusztowaniach jak małpy skikają.G..no sobie robią z postanowień sądu.
Avatar
Rew / 5 stycznia 2010 o 14:39
Sąd??????? Jaki sąd?!!!!!! Budują dalej i leją na jakiś tam sąd - sąd może im skoczyć. Przecież to Polska...
Avatar
KK / 5 stycznia 2010 o 08:01
kokos napisał:
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.

a ile osób tą prace straci ?? przez taki market. pomyślałeś?? , ale jak ty możesz pomyśleć jak beret masz jak kokos
Avatar
kokos / 5 stycznia 2010 o 06:56
Nie wiem po jaka cholerę wstrzymali te prace. Co im przeszkadza. Puławy miały by miejsca pracy i market budowlany, a tak co? G.Ó.W.N.O.... dzięki Urzędasom.
Avatar
ala / 4 stycznia 2010 o 19:56
Mi to żal tylko tych puławskich firm podwykonawczych,kto i kiedy im zapłaci za wykonane a niezafakturowane roboty i materiały.No ale taka jest dola przędsiębiorcy polskiego bo jak mówił Kaczyński kazdy biznesmen to złodziej tylko nie kazdy złapany widocznie starostwo doprowadziło niech mają za swoje.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 2 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich