sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Siedem milionów na inwestycje w gminie Puławy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2014, 12:45

W 2014 roku gmina Puławy przeznaczy na inwestycje ponad 7 mln zł.

Najdroższa będzie budowa sieci kanalizacji sanitarnej, w której znajdzie się m.in. pompownia ścieków w Gołębiu. Na ten cel gmina przygotowała 2 mln 250 tys. zł. - Będzie to kontynuacja prac, bo pierwszy etap rozpoczął się już w 2011 roku - mówi Rafał Szczepaniak, inspektor do spraw inwestycji i pozyskiwania funduszy w urzędzie gminy Puławy. Zaplanowano też budowę i modernizację dróg w kilku miejscowościach. Chodzi m.in. o Smogorzów, Piskorów, Mały Płynek, Kajetanów, Kochanów, a także ulicę Słoneczną w Górze Puławskiej oraz przygotowanie dokumentacji dotyczącej przebudowy dróg w Gołębiu, na ulicy Polnej i wjeździe do OSP. Na ten cel trzeba będzie wydać nieco ponad 1,6 mln zł. W 2014 roku rozpocznie się także budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Klikawa. Ta inwestycja będzie kosztować 455 tys. zł. W planach znalazła się również budowa wiat turystycznych na terenie gminy za 207 tys. zł. - Chodzi o rozbudowę projektu. Dwie podobne wiaty powstały już wcześniej, teraz chcemy dobudować dziewięć kolejnych. Będą to miejsca przy szlakach, gdzie będzie można odpocząć - wyjaśnia Rafał Szczepaniak.

Sporo będzie się działo w samym Gołębiu. Tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury na modernizację budynku dostanie 30 tys. zł. Dwa razy tyle będzie kosztować renowacja pomnika Św. Jana Nepomucena. Remontu doczeka się także przedszkole w tej miejscowości. Na ten cel gmina przygotowała w budżecie 68 tys. zł. Powstanie również plac zabaw w przy tamtejszej Szkole Podstawowej, który będzie kosztował ponad 115 tys. zł. Kilka inwestycji zostanie przeprowadzonych również w Górze Puławskiej. Najważniejszą będzie odnowienie centrum. - Już w 2011 roku zaczęliśmy ponosić wydatki, w związku z tą inwestycją. Dwa lata później wystąpiliśmy o dofinansowanie i w tym roku wreszcie rozpoczną się prace - dodaje Rafał Szczepaniak z Urzędu Gminy Puławy. Na ten cel przeznaczone zostanie 930 tys. zł. Dodatkowo utwardzone zostaną plac i droga dojazdowa do stacji wodociągowej. Wszystko ma kosztować 48 tys. zł. Na ogrodzenie przedszkola zostanie przeznaczonych kolejnych 50 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Puławy
jakubgrabowski
strus
wyborca
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jakubgrabowski
jakubgrabowski (1 czerwca 2014 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam nadzieje, że coś zbudują za te 7 mln.

Rozwiń
strus
strus (1 czerwca 2014 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

pytam się co rozbudową szkoły w Górze Puławskiej.Poszły już ogromne pieniądze na dokumentacje a decyzji nadal nie ma Czy pan wójt zapomniał o obietnicy wyborczej danym mieszkańcom Góry Puławskiej?

Rozwiń
wyborca
wyborca (5 stycznia 2014 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To super że większość pieniędzy poszło na gołąb może teraz wreszcie mieszkancy Góry puławskiej przejrzą na oczy i jestem ciekawy o jakich inwestycjach w centrum Góry tu piszecie bo jak na razie jest ciągle ten sam syf co kiedyś no może tylko tyle że jak wycieli drzewa to do tej pory nic tam nie posadzili no może tylko bandę pijaczków :(
Rozwiń
mladen
mladen (3 stycznia 2014 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Happy New Year :-)

http://apartmani-tognon.freshcreator.com

Rozwiń
majkai
majkai (3 stycznia 2014 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zabawne to jest bo ten wójt z Poniatowej tak płakał, że gmina biedna, a nagle się okazuje, że mają pieniądze na inwestycje. Ale wydać łatwo to co poprzedni zaoszczędził.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!