poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Spacerową rowerem i spacerkiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 marca 2006, 19:22

Dobre wiadomości dla mieszkańców Dęblina
Będzie ścieżka rowerowa, kanalizacja, gładkie ulice i projekt hali sportowej. Radni Dęblina uchwalili budżet miasta.
Zdecydowana większość inwestycji, które zaakceptowali radni, dotyczy dęblińskich dróg. Część z nich będzie współfinansowana z funduszy unijnych. Najpoważniejszym zadaniem jest modernizacja ulicy Spacerowej.

To dobra wiadomość dla mieszkańców osiedli Lotnisko i Masów, którzy Spacerową dojeżdżają do centrum. Remont obejmie wymianę nawierzchni, krawężników, oświetlenia oraz budowę prawie 3 kilometrów ścieżki rowerowej.
Trakt dla rowerów powstanie także przy ulicy Stężyckiej. To część bardzo ruchliwej trasy do Warszawy. Teraz przy części drogi nie ma nawet chodnika dla pieszych, do tego ulica jest bardzo wąska. Kiedy jedzie rowerzysta, dwa samochody nie mogą się minąć. Będzie to wspólne przedsięwzięcie miasta i Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nową nawierzchnię będą miały m.in. ulice Krzywa i Nowa, a przy Staromiejskiej, Starej, a także Bankowej zostaną położone nowe chodniki.
Wymiany oświetlenia mogą spodziewać się mieszkańcy osiedla Słowackiego, Wiślanej Żwicy, ulicy Partyzantów i Konopnickiej.
Kolejna poważna inwestycja to budowa kanalizacji sanitarnej. Obecnie tylko około jedna trzecia miasta – głównie osiedla bloków – podłączona jest do kanalizacji. Mieszkańcy domków jednorodzinnych korzystają z przydomowych szamb. Na początek, w ramach pierwszego etapu inwestycji, władze miasta chcą wybudować kanalizację w ścisłym centrum. Oprócz tego zostanie także dokończona budowa kanalizacji przy ul. Podchorążych, a kanalizację burzową będą miały w tym roku: osiedle Wiślana Żwica, ulica Ogrodowa i Asnyka.
Miasto wyłoży też pieniądze na powstanie Dęblińskiego Centrum Informacji. Powstanie w wyremontowanym w ubiegłym roku budynku dworca PKP. Miasto zajmie jedno z dworcowych pomieszczeń i urządzi tam centrum informacji o Dęblinie (w tym turystycznej) ze stanowiskami komputerowymi.
W budżecie Dęblina znalazły się pieniądze na projekt hali widowiskowo-sportowej z hotelem i basenem. W Dęblinie brakuje takiego obiektu. Powstałby na terenach sąsiadujących ze stadionem Klubu Sportowego „Czarni” Dęblin, przy ul. 15. Pułku Piechoty Wilków, w miejscu, gdzie obecnie jest miejskie targowisko. Kiedy projekt będzie gotowy, władze miasta chcą złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji z funduszy unijnych. s
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!