Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 marca 2016 r.
17:39

Strabag przebuduje ul. Norwida w Puławach

Autor: Zdjęcie autora rs
0 9 A A

Polski oddział austriackiego koncernu Strabag z siedzibą w Pruszkowie zwyciężył w przetargu na przebudowę ul. Norwida. Prace mają zakończyć się jesienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Firma zaproponowała najniższą cenę, a jej oferta, jako jedna z dwóch przebrnęła przez proces weryfikacji. Z powodu niepełnej dokumentacji Zarząd Dróg Miejkich odrzucił te złożone przez lubartowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i kraśnicki Wod-Bud.

Inwestycja będzie kosztowała niewiele ponad 2 mln złotych, a połowę kosztów pokryje rządowa dotacja. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły. Wycięte zostały drzewa w pobliżu skrzyżowania z ul. Lubelską, które kolidowały z nowym przebiegiem ul. Norwida.

Przypominamy, że po zakończeniu robót, ta będzie łączyć się z ul. gen. Grota-Roweckiego. Duże zmiany czekają także odcinek w kierunku ZSO, który ma zostać gruntownie zmodernizowany. Powstaną m.in. nowe miejsca parkingowe, oświetlenie oraz łącznik dla pieszych. Prace potrwają sześć miesięcy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 2 kwietnia 2016 o 08:14

ciekawe czy znów studzienki się pozapadają? Nie pytałeś szczechu czy to porawią. Nie pytałeś też po co siali tam trawę, która jeszcze nie wzeszła, a teraz będzie ją trzeba zniszczyć?

Dobre pytanie kto w ogóle nadzoruje te inwestycje z ramienia UM? Czy są to urzędnicy?Bo jakoś ich nie widać w terenie a żadna firma nie dostała na to zlecenia...

Avatar
badyl / 1 kwietnia 2016 o 16:34

strabag odda podwykonawcy

Avatar
Norwid / 31 marca 2016 o 16:05

Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.

Jakie małe rondo, przecież na Lubelskiej są dwa pasy w obie strony. Rondo musiałoby mieć również dwa pasy, żeby nie było wąskim gardłem.

Jakie małe rondo, przecież na Lubelskiej są dwa pasy w obie strony. Rondo musiałoby mieć również dwa pasy, żeby nie było wąskim gardłem.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:30
ciekawe czy znów studzienki się pozapadają? Nie pytałeś szczechu czy to porawią. Nie pytałeś też po co siali tam trawę, która jeszcze nie wzeszła, a teraz będzie ją trzeba zniszczyć?
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:05
Bardzo dobrze będzie można z ul Lubelskiej skręcić w lewo w Norwida a nie jeżdzić do ronda. SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:24

Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.


Chrzanisz jak jakiś emeryt. Moim zdaniem to dobry manewr, bo tak jak jest teraz - jest do bani. Z Norwida nie można skręcić w Lewo, tylko w prawo. A z Lubelskiej nie można skręcić też w lewo w Norwida tylko trzeba jechać aż do ronda przy straży pożarnej, tam zawrócić. Bzdura. Dzięki tej przeróbce skrzyżowanie przy stokrotce będzie prawdziwym skrzyżowaniem, a miasto uzyska nowe arterie komunikacyjne godne miasta a nie wsi. A tereny zielone są i tak wystarczająco duże w Puławach - nie przesadzajmy. Jak komus tego brakuje, to niech sobie idzie pochodzic w parku czartoryskich.


Chrzanisz jak jakiś emeryt. Moim zdaniem to dobry manewr, bo tak jak jest teraz - jest do bani. Z Norwida nie można skręcić w Lewo, tylko w prawo. A z Lubelskiej nie można skręcić też w lewo w Norwida tylko trzeba jechać aż do ronda przy straży pożarnej, tam zawrócić. Bzdura. Dzięki tej przeróbce skrzyżowanie przy stokrotce będzie prawdziwym skrzyżowaniem, a miasto uzyska nowe arterie komunikacyjne godne miasta a nie wsi. A tereny zielone są i tak wystarczająco duże w Puławach - nie przesadzajmy. Jak komus tego brakuje... rozwiń

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:19
Starbag pożądna firma. Robili przy modernizacji linii kolejowej nr 30 (Lublin-Łuków).
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:33
Ten plac zieleni był przez lata totalnie zaniedbany, to raz. Po drugie, to układ ruchu jaki powstanie nie wpłynie zbytnio na natężenie ruchu na ul. Norwida. Za to w końcu zrobi się ono w miarę funkcjonalne i będzie można skręcić w Norwida w lewo z ul. Lubelskiej. Na Norwida też mieszkają ludzie i nie wiem czemu mają jeździć aż do ronda żeby na nim zawrócić a potem skręcić w prawo. Teraz jak ludzie będą mogli skręcić w lewo. Uspokojeniu ulegnie też ruch na odcinku od nowej części Norwida, do zespołu szkół im. KEN. Powstanie też dodatkowych 19 miejsc parkingowych. To naprawdę coś złego? Nie mówiąc już o poprawie estetyki całego miejsca.
Ten plac zieleni był przez lata totalnie zaniedbany, to raz. Po drugie, to układ ruchu jaki powstanie nie wpłynie zbytnio na natężenie ruchu na ul. Norwida. Za to w końcu zrobi się ono w miarę funkcjonalne i będzie można skręcić w Norwida w lewo z ul. Lubelskiej. Na Norwida też mieszkają ludzie i nie wiem czemu mają jeździć aż do ronda żeby na nim zawrócić a potem skręcić w prawo. Teraz jak ludzie będą mogli skręcić w lewo. Uspokojeniu ulegnie też ruch na odcinku od nowej części Norwida, do zespołu szkół im. KEN. Powstanie też dodatkowych 19... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 10:15
Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.
Avatar
gość / 2 kwietnia 2016 o 08:14

ciekawe czy znów studzienki się pozapadają? Nie pytałeś szczechu czy to porawią. Nie pytałeś też po co siali tam trawę, która jeszcze nie wzeszła, a teraz będzie ją trzeba zniszczyć?

Dobre pytanie kto w ogóle nadzoruje te inwestycje z ramienia UM? Czy są to urzędnicy?Bo jakoś ich nie widać w terenie a żadna firma nie dostała na to zlecenia...

Avatar
badyl / 1 kwietnia 2016 o 16:34

strabag odda podwykonawcy

Avatar
Norwid / 31 marca 2016 o 16:05

Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.

Jakie małe rondo, przecież na Lubelskiej są dwa pasy w obie strony. Rondo musiałoby mieć również dwa pasy, żeby nie było wąskim gardłem.

Jakie małe rondo, przecież na Lubelskiej są dwa pasy w obie strony. Rondo musiałoby mieć również dwa pasy, żeby nie było wąskim gardłem.

rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:30
ciekawe czy znów studzienki się pozapadają? Nie pytałeś szczechu czy to porawią. Nie pytałeś też po co siali tam trawę, która jeszcze nie wzeszła, a teraz będzie ją trzeba zniszczyć?
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 13:05
Bardzo dobrze będzie można z ul Lubelskiej skręcić w lewo w Norwida a nie jeżdzić do ronda. SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:24

Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.


Chrzanisz jak jakiś emeryt. Moim zdaniem to dobry manewr, bo tak jak jest teraz - jest do bani. Z Norwida nie można skręcić w Lewo, tylko w prawo. A z Lubelskiej nie można skręcić też w lewo w Norwida tylko trzeba jechać aż do ronda przy straży pożarnej, tam zawrócić. Bzdura. Dzięki tej przeróbce skrzyżowanie przy stokrotce będzie prawdziwym skrzyżowaniem, a miasto uzyska nowe arterie komunikacyjne godne miasta a nie wsi. A tereny zielone są i tak wystarczająco duże w Puławach - nie przesadzajmy. Jak komus tego brakuje, to niech sobie idzie pochodzic w parku czartoryskich.


Chrzanisz jak jakiś emeryt. Moim zdaniem to dobry manewr, bo tak jak jest teraz - jest do bani. Z Norwida nie można skręcić w Lewo, tylko w prawo. A z Lubelskiej nie można skręcić też w lewo w Norwida tylko trzeba jechać aż do ronda przy straży pożarnej, tam zawrócić. Bzdura. Dzięki tej przeróbce skrzyżowanie przy stokrotce będzie prawdziwym skrzyżowaniem, a miasto uzyska nowe arterie komunikacyjne godne miasta a nie wsi. A tereny zielone są i tak wystarczająco duże w Puławach - nie przesadzajmy. Jak komus tego brakuje... rozwiń

Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 12:19
Starbag pożądna firma. Robili przy modernizacji linii kolejowej nr 30 (Lublin-Łuków).
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 11:33
Ten plac zieleni był przez lata totalnie zaniedbany, to raz. Po drugie, to układ ruchu jaki powstanie nie wpłynie zbytnio na natężenie ruchu na ul. Norwida. Za to w końcu zrobi się ono w miarę funkcjonalne i będzie można skręcić w Norwida w lewo z ul. Lubelskiej. Na Norwida też mieszkają ludzie i nie wiem czemu mają jeździć aż do ronda żeby na nim zawrócić a potem skręcić w prawo. Teraz jak ludzie będą mogli skręcić w lewo. Uspokojeniu ulegnie też ruch na odcinku od nowej części Norwida, do zespołu szkół im. KEN. Powstanie też dodatkowych 19 miejsc parkingowych. To naprawdę coś złego? Nie mówiąc już o poprawie estetyki całego miejsca.
Ten plac zieleni był przez lata totalnie zaniedbany, to raz. Po drugie, to układ ruchu jaki powstanie nie wpłynie zbytnio na natężenie ruchu na ul. Norwida. Za to w końcu zrobi się ono w miarę funkcjonalne i będzie można skręcić w Norwida w lewo z ul. Lubelskiej. Na Norwida też mieszkają ludzie i nie wiem czemu mają jeździć aż do ronda żeby na nim zawrócić a potem skręcić w prawo. Teraz jak ludzie będą mogli skręcić w lewo. Uspokojeniu ulegnie też ruch na odcinku od nowej części Norwida, do zespołu szkół im. KEN. Powstanie też dodatkowych 19... rozwiń
Avatar
Gość / 31 marca 2016 o 10:15
Do tej pory ulica Norwida była spokojna z małym ruchem samochodów. Teraz, nie wiadomo po co ma się to zmienić. Teraz, zamiast terenu zielonego między Lubelską i Norwida będzie asfalt i kostka. Panuje jakaś dziwna tendencja w Polskich miastach zamieniania terenów zielonych na beton, kostkę i asfalt. Według mnie zła decyzja. A może rondo tam zrobić, takie małe jak na Dęblińskiej. To dopiero będzie fajnie.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy dostarczą bąbelki dla słynnej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla słynnej firmy 0 0

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 30:12 [RELACJA NA ŻYWO] 12 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 80 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 8

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!