poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Strażacy dostaną nowy wóz

  Edytuj ten wpis

Już wkrótce strażacy z Babina otrzymają nowy wóz bojowy. Trwa przetarg na dostawę auta. Na nowy pojazd muszą jeszcze trochę poczekać ich koledzy z Bełżyc. Póki co wzięli się za remont remizy.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Babinie podlega Urzędowi Miejskiemu w Bełżycach, dlatego decyzja o zakupie samochodu była w rękach radnych. Z początku pieniędzy na nowy wóz dać nie chcieli, ale po zabiegach i prośbach burmistrza, a także samych zainteresowanych zgodzili się na zakup. I ruszył przetarg.

– W zawodach strażackich chłopaki z Babina są zawsze w czołówce. Nowy wóz jak najbardziej im się należy – ocenia Łukasz, mieszkaniec Bełżyc.

– OSP w Babinie ma swój samochód, ale to już dosyć leciwe auto – przyznaje Zbigniew Kotłowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bełżycach. – Od czasu do czasu trzeba samochody wymieniać, żeby były dyspozycyjne i mobilne.

Mówi się także potrzebie o zakupie nowego samochodu dla samej JRG. – Bo i my chcemy coś z tego tortu unijnego uciąć – uśmiecha się Kotłowski. – Tyle że my podlegamy Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, więc zakup samochodu dla nas leży w jego gestii. I wiemy, że komendant czyni starania, aby w najbliższym czasie, być może w przyszłym roku, zakupić dla JRG w Bełżycach samochód typu ciężkiego, tzn. auto, które może zabrać więcej środków gaśniczych.

Samochód na pewno się przyda, bo strażacy z JRG w Bełżycach korzystają z wozów nawet z ponad dwudziestoletnim stażem. W oczekiwaniu na nowy sprzęt wzięli się za remont remizy przy ulicy Wilczyńskiego.

– Budynki mają już swoje lata, zbudowano je ponad 30 lat temu – wyjaśnia dowódca JRG w Bełżycach. – Od dawna nie było w nich większego remontu.

Teraz strażacy wyremontowali łazienkę, która nie spełniała już żadnych wymogów sanitarnych. Poza tym pomalowali olbrzymi garaż. Trwa jeszcze remont korytarza w budynku. – Ściany były krzywe, bo to typowe budownictwo socjalistyczne – przyznaje Kotłowski.

Co ważne, strażacy prowadzą remonty własnymi siłami. Tzn. od swojego lubelskiego komendanta dostają pieniądze na materiały i… zakasują rękawy. – Jeśli pieniędzy będzie więcej, odnowimy także kolejne pomieszczenia.

Do zrobienia jest jeszcze wiele, m.in.: wymiana bram garażowych, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, termomodernizacja budynków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~gosc~
pan
~~JASIO~~
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~gosc~
~gosc~ (21 października 2009 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DO REDAKCJI-przeniesc artykul na str.lubelskie
Rozwiń
pan
pan (21 października 2009 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chcecie zobaczyc muzeumpozarnictwa przyjedzcie do lublina na zemborzyka takich rarytasow jAK tamte wozy i koszary nigdzie nie znajdziecie
Rozwiń
~~JASIO~~
~~JASIO~~ (21 października 2009 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo koledzy z Babina. Kacha działajcie dalej !!
Rozwiń
RaPi
RaPi (21 października 2009 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czemu akrtykuł umieszczono w sekcji Puławy? Przecież Bełżyce i Babin to powiat Lublin.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!