poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Szukają dyrektora do szpitala w Puławach

Dodano: 23 maja 2015, 12:10

Starostwo Powiatowe w Puławach ogłosiło konkurs na dyrektora miejscowego SP ZOZ. Kandydaci mogą składać dokumenty aplikacyjne do 22 czerwca.

Po tym, jak działalnością byłej już dyrektor puławskiego szpitala Jolanty H. zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, a ona sama straciła zaufanie władz powiatu i co za tym idzie – także stanowisko, starosta stanął przed zadaniem znalezienia jej następcy. Podczas ostatniej sesji, powiatowi radni zdecydowali o powołaniu komisji konkursowej, a w ostatni czwartek starostwo ogłosiło konkurs.

Nowy dyrektor musi legitymować się wyższym wykształceniem oraz kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym. Jednym z najważniejszych zadań przed kandydatami jest sformułowanie tzw. koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Puławach, czyli recepty na zapewnienie dostępności usług medycznych przy jednoczesnej redukcji zadłużenia szpitala.

Kandydaci będą także zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne przed komisją, w której zasiądą: w-ce starosta Michał Godliński oraz Anna Połowska, Anna Krzysztofik, Tomasz Stolat, Przemysław Pytlak, Paweł Gajek i Andrzej Bujek. Ten ostatni to przedstawiciel rady społecznej przy SP ZOZ, co ciekawe – poprzedniej rady, bo uchwała powołująca nową została unieważniona przez wojewodę.

Władze powiatu są zmobilizowane, by nowego dyrektora wybrać jak najszybciej. Nikt nie ukrywa, że szpital czeka na strategiczne decyzje, które mogą zaważyć na jego przyszłości. Martwić może przede wszystkim stan jego finansów.

– Szpital nie może czekać. Chcemy jak najszybciej wybrać jak najlepszego kandydata – mówi Tomasz Stolat, jeden z członków komisji konkursowej.

Do czasu podpisania umowy o pracę z nowym dyrektorem, jego obowiązki sprawuje dr Ewa Warchoł-Sławińska. Nazwisko zwycięzcy poznamy prawdopodobnie w pierwszej połowie lipca.

Czytaj więcej o: zdrowie szpital Puławy
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 maja 2015 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wziąć z organizacji jedynej dochodowej w naszym powiecie. Jak go puszczą pracownicy, ale ma wadę, zrobi z Wami porządek :)
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 03:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spopielic Popiolka.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2015 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam kilka pytań do Władz Powiatu! 1. Dlaczego jest tak źle skoro było tak dobrze? Przecież była dyrektorka dostawała nagrody za dobre wyniki finansowe!!!!!! 2. Dlaczego przychodnie stały się nierentowne? Czyżby przyczyną była likwidacja etatów specjalistów przez Herdę?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!