Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 maja 2015 r.
12:10

Szukają dyrektora do szpitala w Puławach

0 3 A A

Starostwo Powiatowe w Puławach ogłosiło konkurs na dyrektora miejscowego SP ZOZ. Kandydaci mogą składać dokumenty aplikacyjne do 22 czerwca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po tym, jak działalnością byłej już dyrektor puławskiego szpitala Jolanty H. zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, a ona sama straciła zaufanie władz powiatu i co za tym idzie – także stanowisko, starosta stanął przed zadaniem znalezienia jej następcy. Podczas ostatniej sesji, powiatowi radni zdecydowali o powołaniu komisji konkursowej, a w ostatni czwartek starostwo ogłosiło konkurs.

Nowy dyrektor musi legitymować się wyższym wykształceniem oraz kilkuletnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym. Jednym z najważniejszych zadań przed kandydatami jest sformułowanie tzw. koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Puławach, czyli recepty na zapewnienie dostępności usług medycznych przy jednoczesnej redukcji zadłużenia szpitala.

Kandydaci będą także zapraszani na rozmowy kwalifikacyjne przed komisją, w której zasiądą: w-ce starosta Michał Godliński oraz Anna Połowska, Anna Krzysztofik, Tomasz Stolat, Przemysław Pytlak, Paweł Gajek i Andrzej Bujek. Ten ostatni to przedstawiciel rady społecznej przy SP ZOZ, co ciekawe – poprzedniej rady, bo uchwała powołująca nową została unieważniona przez wojewodę.

Władze powiatu są zmobilizowane, by nowego dyrektora wybrać jak najszybciej. Nikt nie ukrywa, że szpital czeka na strategiczne decyzje, które mogą zaważyć na jego przyszłości. Martwić może przede wszystkim stan jego finansów.

– Szpital nie może czekać. Chcemy jak najszybciej wybrać jak najlepszego kandydata – mówi Tomasz Stolat, jeden z członków komisji konkursowej.

Do czasu podpisania umowy o pracę z nowym dyrektorem, jego obowiązki sprawuje dr Ewa Warchoł-Sławińska. Nazwisko zwycięzcy poznamy prawdopodobnie w pierwszej połowie lipca.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 19:36
Wziąć z organizacji jedynej dochodowej w naszym powiecie. Jak go puszczą pracownicy, ale ma wadę, zrobi z Wami porządek :)
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 03:57
Spopielic Popiolka.
Avatar
Gość / 25 maja 2015 o 12:14
Mam kilka pytań do Władz Powiatu! 1. Dlaczego jest tak źle skoro było tak dobrze? Przecież była dyrektorka dostawała nagrody za dobre wyniki finansowe!!!!!! 2. Dlaczego przychodnie stały się nierentowne? Czyżby przyczyną była likwidacja etatów specjalistów przez Herdę?
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 19:36
Wziąć z organizacji jedynej dochodowej w naszym powiecie. Jak go puszczą pracownicy, ale ma wadę, zrobi z Wami porządek :)
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 03:57
Spopielic Popiolka.
Avatar
Gość / 25 maja 2015 o 12:14
Mam kilka pytań do Władz Powiatu! 1. Dlaczego jest tak źle skoro było tak dobrze? Przecież była dyrektorka dostawała nagrody za dobre wyniki finansowe!!!!!! 2. Dlaczego przychodnie stały się nierentowne? Czyżby przyczyną była likwidacja etatów specjalistów przez Herdę?
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!