Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 maja 2018 r.
20:17

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy

235 97 A A

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z byłym prezydentem RP, zmieścili się w sali przy ul. Hauke-Bosaka. Zainteresowanie byłym prezydentem zdecydowanie przerosło oczekiwania organizatorów Klubu Obywatelskiego. Lecha Wałęsy przyszli posłuchać głównie starsi mieszkańcy Puław. Oprócz osób, które go popierają znaleźli sie także jego przeciwnicy. Jeden z nich wchodzącego do budynku byłego prezydenta zapytał głośno o to, czy zrobi z Puław drugą Japonię.

Wałęsa zapytany później o problemy związkowców z puławskich Zakładów Azotowych odparł, że obecnie nie działa w bieżącej polityce, przebywa na emeryturze i doradzenie w takich sprawach nie jest jego zadaniem. Więcej powiedział na temat sporu z opiekunami osób niepełnosprawnych, których odwiedził tego samego dnia. - Należy rozwiązać ten problem podobnie, jak w latach 80-tych, solidarnie. Różne grupy powinny dołączyć i powinniśmy coś zrobić, żeby nie zostawić tych nieszczęśliwych ludzi samym sobie - podpowiadał.

Lech Wałęsa mówił również o tym, jak widzi swoją nową rolę. - Chciałbym zostać zapisany w historii nie tylko jako burzyciel starego porządku, ale jako ten, kto razem z wami zaczął mądrze budować Polskę i Europę. Taki jest mój cel, ale nie wiem na ile mi się to uda - mówił.

Ostro krytykował także poczynania obecnego rządu, zarzucając mu niszczenie trójpodziału władzy. - Mnie też nie podobały się sądy i trybunały, ale próbowałem rządzić za pomocą dekretów, proponowałem system prezydencki, a oni wyciągnęli wnioski z tego, że mi się nie udało i teraz likwidują wszystko, co im przeszkadza. To zmierza w złym kierunku. Polska przegrwa maksymalnie i ośmiesza się na całym świecie. Musimy więc ratować nasz kraj, bo oni zniszczą cały nasz dorobek - apelował. - Trzeba jak najszybciej dokonać zmiany, ale pokojowo, demokratycznie - podkreślał.

Wałęsa zachęcał też do organizowania się oddolnie i zapewniał, że jest gotowy stanąć na czele tego rodzaju podmiotu poprzez rozstrzyganie sporów i udzielanie rad. - Gwarantuję zwycięstwo, jesteśmy silni i mądrzy wspólną siłą - mówił.

Nie wszyscy jednak podzielali antyrządowy nastrój, jaki udzielał się części zgromadzonych na sali. Po tym, jak jedna z zabierających głos kobiet nazwała Jarosława Kaczyńskiego "kurduplem", niektórzy nie kryli oburzenia i wyszli ze spotkania.

- To jest przedszkole, ja jestem zniesmaczona tym, co prezentują tutaj niektórzy ludzie. A samym Wałęsą jestem bardzo rozczarowana. Głosowałam na niego, wybierając mniejsze zło, ale wiedziałam, że on nie nadaje się na prezydenta. Dzisiaj w Sejmie pojawił się nie po to, żeby wspierać niepełnosprawnych, ale po to, żeby podburzać ludzi przeciwko wolnemu rządowi - mówi Alicja Bielawska, emerytka z Puław. - Wiele razy wstydziłam się za Wałęsę, a dzisiaj nie wstydzę się za mojego prezydenta, czy premiera. Żyję w normalnym kraju - dodaje mieszkanka miasta.

Quiz: Czy znasz lubelskich polityków?

Czy znasz lubelskich polityków?
Czytaj więcej o:

Komentarze 97

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 22:57
+2
Tw. bolek się wziął i internował poprzez: - spirytus - 2 but. - wódka 289 but. - wino 158 but. - winiak i koniak 59 but. - szampan 239 but. - piwo 1115 but. -tak to było podczas "internowania" w Arłamowei
Avatar
... zPolskąwschodnią / 21 maja 2018 o 22:57
+2
Podobno emeryci to elektorat PiSu z małych miast i wsi twierdzą media popierające "totalną opozycję". Wniosek ze zdjęć: Wałęsa jest z PiS.
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 22:57
+2
Hartwich do bolka :niech pan zostanie z nami,mamy dla pana wolny materac ... bolek : nie mogie, o 18.oo mam spotkanie w Puławach... TAKA SYTUACJA .
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 22:54
+2
APELUJĘ DO PUŁAW! Czy Puławy mnie słyszą??? Przez was noblysta bolec nie może położyć się w Sejmie na materacu! Bo o 18.00 ma być w Puławach! Puławy, czy wy macie litość???!!!
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 22:42
+2
TW BOLEK - TW ALEK - TW WOLSKI - WSIowy BRONEK - lewacka antypolska 3RP
Avatar
Gość / 21 maja 2018 o 22:33
+2
NOwa odsłona sowa& przyjaciele? CH.. TAM Z POLSKĄ WSCHODNIĄ ?! - P0wcy sami staczają się na dno, BOLEK kapował do UBecji, POchwy do Brukseli - TARGOWICA !
Avatar
antykomuch / 22 maja 2018 o 11:43
+1
Obiecane miliony?Przecież Wałęsa spełnił tę obietnicę.Chodziło o reprywatyzację,on obiecał że każdemu wypadnie 100mln,a w momencie referendum reprywatyzacyjnego które zarządził wypadało na każdego 300mln.No i co?Dzięki propagandzie m.in.obecnych pisowców na referendum poszło zbyt mało głosujących no i było ono nieważne,zamiast dostać po 300mln pieniądze poszły do NFRów a te zostały rozgrabione przez AWS.
Avatar
gość / 22 maja 2018 o 11:34
+1
"Wałęsa zapytany później o problemy związkowców z puławskich Zakładów Azotowych odparł, że obecnie nie działa w bieżącej polityce, przebywa na emeryturze i doradzenie w takich sprawach nie jest jego zadaniem". **** Więc albo autor artykułu pisze kłamstwa, albo Bolek pieprzy od rzeczy. Po co w takim razie wałęsa się po Polsce z obstawą??? Synek startuje w wyborach samorządowych i łojciec mu punkty zdobywa w ten sposób ??? Przecież ten facet myśli, że na spotkania z nim przychodzą debile. Za to co zrobił dla Polski, a mianowicie, że wyprowadził Solidarność w maliny, że zlikwidowano stocznie, że przemysł rozłożono na łopatki, rolnictwo, i co się tylko dało, to ludzie powinni go co najmniej uwięzić w areszcie domowym. Za to bezrobocie, bezdomnych i bezhołowie to powinien mu być odebrany Nobel. Już nie mówię o tych na których donosił. Jeździ na granicę i działa na szkodę Polski, wstyd przynosi Polakom swoim prostactwem i gadkami "ja, ja, ja" i głupotami jakie opowiada. Ludzie przyszli jak do zoo, w większości, reszta może myślała, że im przywiózł obiecane miliony, cha, cha, cha!
"Wałęsa zapytany później o problemy związkowców z puławskich Zakładów Azotowych odparł, że obecnie nie działa w bieżącej polityce, przebywa na emeryturze i doradzenie w takich sprawach nie jest jego zadaniem". **** Więc albo autor artykułu pisze kłamstwa, albo Bolek pieprzy od rzeczy. Po co w takim razie wałęsa się po Polsce z obstawą??? Synek startuje w wyborach samorządowych i łojciec mu punkty zdobywa w ten sposób ??? Przecież ten facet myśli, że na spotkania z nim przychodzą debile. Za to co zrobił dla Polski, a mianowicie, że ... rozwiń
Avatar
Janko / 25 maja 2018 o 10:59
Może i TY bedziesz jeszcze w swoim życiu miał szanse takiego lansowania się. Ni chcę Ci tego życzyć, choć jak widać po Twoim wpisie juz jesteś posiadaczem niepełnosprawnego mózgu.
Avatar
Gość / 25 maja 2018 o 10:17
Wspaniały człowiek, charyzmatyczny naturszczyk, który wydobył Polskę z okowów komunizmu i sowieckiego uścisku. Lechu ogromny szacun!
Avatar
Janko / 25 maja 2018 o 10:59
Może i TY bedziesz jeszcze w swoim życiu miał szanse takiego lansowania się. Ni chcę Ci tego życzyć, choć jak widać po Twoim wpisie juz jesteś posiadaczem niepełnosprawnego mózgu.
Avatar
Gość / 25 maja 2018 o 10:17
Wspaniały człowiek, charyzmatyczny naturszczyk, który wydobył Polskę z okowów komunizmu i sowieckiego uścisku. Lechu ogromny szacun!
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 15:15
kiszczakowcy i jaruzelskie o bolku " – l. wałęsę cec***e brak odpowiedzialności w postępowaniu, głupota, cwaniactwo, cynizm i dwulicowość. poprzez prowokacyjne zachowanie się dąży do utrzymania swej popularności, mitu przywódcy, wodza, męczennika i mesjasza dziejowego" – czytamy w udostępnionej notatce.
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 10:38
Nie rozumiem po co te Bolki z PiSu przyszły na spotkanie z Wałęsą?Czyżby czuły że są nikim i chciały się ogrzać w blasku Wałęsy!?
Avatar
Gość / 23 maja 2018 o 08:15
TW BOLEK nie został mediatorem, bo musiał jechać do Puław na spotkanie posła P0 (ch tam z Polską Wschodnią). Protest niepełnosprawnych w Sejmie jest bowiem ważny dla lansu opozycji, ale nie aż tak ważny jak wynik kampanii wyborczej do samorządu. Wykorzystywanie niepelnosprawnych do niecnych celów... cóż, niskie pobudki.
Avatar
Cezary Kruk / 22 maja 2018 o 22:34
to ja kanalia napisał:
Panie Cezary Kruku,przepraszam,napiłem się i mgła antypisowska przesłoniła mnie szKODnicze oczy.Niniejszym przepraszam publicznie bo już mi przeszło i czuję się całkuem dobrze!
  Drogi Przyjacielu z Forum Dziennika Wschodniego. Napisałeś rozumiem tą informuję o mnie! Dlatego jesteś taki niesprawiedliwy? Dlaczego mnie znieważasz? Dlaczego nazywasz mnie zdrajcą, donosicielem i szpiegiem? Niegdy się niczym takim w moim prostym i uczciwym życiu nie shańbiłem! Podaj 1 konkretny przykład! Cezary Kruk, telefon 518-482-726
  Drogi Przyjacielu z Forum Dziennika Wschodniego. Napisałeś rozumiem tą informuję o mnie! Dlatego jesteś taki niesprawiedliwy? Dlaczego mnie znieważasz? Dlaczego nazywasz mnie zdrajcą, donosicielem i szpiegiem? Niegdy się niczym takim w moim prostym i uczciwym życiu nie shańbiłem! Podaj 1 konkretny przykład! Cezary Kruk, telefon 518-482-726 rozwiń
Avatar
Cezary Kruk / 22 maja 2018 o 22:32
hahaha napisał:
Cezary Kruk, tel. 518-482-726 -zapamiętajcie te dane zdrajcy,donosiciela i szpiega!
  Drogi Przyjacielu z Forum Dziennika Wschodniego. Napisałeś rozumiem tą informuję o mnie! Dlatego jesteś taki niesprawiedliwy? Dlaczego mnie znieważasz? Dlaczego nazywasz mnie zdrajcą, donosicielem i szpiegiem? Niegdy się niczym takim w moim prostym i uczciwym życiu nie shańbiłem! Podaj 1 konkretny przykład! Cezary Kruk, telefon 518-482-726
Avatar
Gość / 22 maja 2018 o 20:42
A Kaczyński już się wyspał? Jego nie internowali, to teraz on będzie internował... Już się MSWiA starają... A Piotrowicz oczywiście będzie, jak w stanie wojennym, zamykał Polaków dla ich dobra... Banda bolszewików :P
Avatar
esbek / 22 maja 2018 o 17:53
Jestem teraz w PiS i możecie mnie cmoknąć w zwis!
Avatar
onica / 22 maja 2018 o 17:51
Największe przekręty III RP-reprywatyzacja przez NFI oraz afera SKOKów.
Zobacz wszystkie komentarze 97

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 12 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 4

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 28 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 14 15

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 5

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 66 10

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!