Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 maja 2018 r.
8:46

To nie koniec walki o Dom Chemika. „Puławianie” mają kolejne argumenty

46 63 A A
Dom Chemika
Dom Chemika (fot. Radosław Szczęch)

Stowarzyszenie „Puławianie” stojące za wnioskiem o wpis Domu Chemika do rejestru zabytków nie rezygnuje z walki. Aktywiści zapowiadają złożenie odwołania od ostatniej decyzji konserwatora. To oznacza, że robotnicy na razie nie będą mogli wrócić na plac budowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niektórzy puławscy samorządowcy mieli nadzieję, że stowarzyszenie uzna ostatnią decyzję Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nie będzie kontynuować administracyjnej walki z Urzędem Miasta. Sądzili, że kilkunastostronicowe uzasadnienie odmowy ochrony Domu Chemika przygotowane przez służby konserwatora Dariusza Kopciowskiego skutecznie zniechęci drugą stronę do dalszych ruchów. Byli w błędzie. Szymon Karczewski ze stowarzyszenia „Puławianie” zapowiada, że odwołanie zostanie złożone.

– Będziemy starali się zrobić to jak najszybciej. Mamy sporo zastrzeżeń do uzasadnienia decyzji o odmowie wpisu Domu Chemika do rejestru, ale także do bezstronności konserwatora. Nie zgadzamy się z jego analizą materiału dowodowego, w tym z odrzuceniem naszych wniosków dowodowych. Uważamy również, że jego przedstawienie interesu społecznego jest błędne – mówi przedstawiciel „Puławian”.

Na złożenie odwołania pozostał jeszcze tydzień. Organem, który będzie rozpatrywał tę skargę jest Generalny Konserwator Zabytków i wiceminister kultury Magdalena Gawin. Ta sama, która również po skardze „Puławian” uchyliła poprzednią decyzję lubelskiego konserwatora o odmowie wszczęcia postępowania o wpis Domu Chemika do rejestru. Jeśli tym razem również przychyli się do argumentów stowarzyszenia, gmach przy ul. Wojska Polskiego w Puławach trafi pod konserwatorską ochronę.

– To jest naszym celem. Wpisanie Domu Chemika do rejestru pozwoli uratować jego architekturę, ochronić te elementy, które jeszcze zostały. Przede wszystkim nie pozwoli zburzyć nietkniętego jeszcze pawilonu wystawowego – tłumaczy Karczewski.

Po oględzinach Domu Chemika w Puławach. Archiwum

Sonda: Co sądzisz o przebudowie Domu Chemika?

Liczba głosów: 597
59.8%
Powinna być realizowana, Dom Chemika powinien służyć mieszkańcom
40.2%
Zgadzam się ze stowarzyszeniem Puławianie. Należy chronić wartościowe elementy obiektu

Dlaczego budowa została wstrzymana?

W praktyce, złożenie odwołania od decyzji Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do Warszawy, przedłuży czas przestoju na rozgrzebanej budowie. Od marca, remont ośrodka nie może być prowadzony z uwagi na przepis zakazujący prac w trakcie konserwatorskiej procedury administracyjnej. Żeby robotnicy mogli wrócić, wydana przed tygodniem decyzja musiałaby się uprawomocnić. Stałoby się tak, gdyby nie odwołanie, do którego „Puławianie”, jako strona, mają prawo. Odwieść ich od tej decyzji w tym tygodniu próbowali puławscy radni z komisji promocji, ale bez skutku. – To była próba psychologicznego wywarcia na nas presji – komentuje Karczewski.

Jak tłumaczy, to że doszło do przerwania przebudowy Domu Chemika nie jest ich winą. – Należało zawczasu nas wysłuchać i nie rozpoczynać przebudowy w trakcie postępowania, które mogło zakończyć się wstrzymaniem prac. To ryzyko władze miasta powinny były wziąć pod uwagę – przekonuje Szymon Karczewski. – Naszym nadrzędnym celem była ochrona architektury. Za to wszystko, co się stało później, nie ponosimy winy, działaliśmy zgodnie z prawem – zapewnia.

Zgodnie z prawem działały również władze Puław, które przebudową Domu Chemika zaczęły zajmować się w czasie, kiedy o „Puławianach” jeszcze nikt nie słyszał. Zgodę na zaproponowaną koncepcję zmian kilka lat temu wyrazili radni. Samorządowcy byli jednomyślni. Zmiany po konsultacjach poparli także pracownicy i dyrekcja Puławskiego Ośrodka Kultury. Zastrzeżeń nie zgłaszała nawet autorka pierwotnego projektu Domu Chemika, komisja urbanistyczna działająca przy ratuszu oraz mieszkańcy miasta. A gdy konserwator jesienią ubiegłego roku nie wszczął nawet postępowania o wpis budynku do rejestru zabytków, formalnie nie było podstaw do zatrzymywania procesu inwestycyjnego.

Teraz każdy dzień zwłoki oznacza koszty i odsuwa termin oddania obiektu do użytku. Takie argumenty dla stowarzyszenia nie są jednak istotne. – Wiemy, że jesteśmy w mniejszości, ale na tym polega społeczeństwo obywatelskie, że głosu mniejszości się słucha – podsumowuje Szymon Karczewski.

Rozbiórka Domu Chemika w Puławach. Archiwum

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 16:53
+1
Stowarzyszenie mowi, że nikt nie słucha ich głosu. A sami kogoś słuchają? To jak rozmowa ze ścianą. Konserwator zły, prezydent zły, dziennikarz zły, pracownicy domu chemika źli, radni źli, nawet mieszkańcy źli, bo nie potrafią dostrzec piękna "zabytku". Z nimi nie da się rozmawiać, bo oni wszystko wiedzą najlepiej. I nie patrzą na koszty, na to że ludzie ich działań nie chcą, że czekają na wznowienie prac. To jest działanie dla Puław? Zmiencie nazwę, bo obrażacie swoim dzialaniem mieszkańców Puław. I opamietajcie się w końcu.
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:11
+1
A teraz siedzą i twardo głosują w sondzie. Już 7 procent napykali, także są waleczni. Bramka do zmiany ip żeby wielokrotnie zaglosowac aż się grzeje:)))) sami siebie oszukują, że mają poparcie :))))
Avatar
Gall Puławianin / 5 dni temu o 05:00
Ach!!! biedbe owieczki... dajecie się ganiać psom patserskim jak im się zamarzy i podgryzać łydki wierząc, że do dla Waszego dobra. Przyznajcie się. Kto z Was miał by odwagę, aby powiedzieć na głos co mus się nie podoba? - niech wystąpi!  Puławy są oryginalne i mają swój klimat. Równierz dzięki architekturze jaka tu występuje.  Podoba się wam market na markecie w centrum miasta, które powinno być wizytówką?  to nie powinno się wydarzyć!
Avatar
Gall Puławianin / 5 dni temu o 04:57
Ach!!! biedbe owieczki... dajecie się ganiać psmo patserskim jak im się zamarzy i podgryzać łydki wierząc, że do dla Waszego dobra. Przyznajcie się. Kto z Was miał by odwagę, aby powiedzieć na głos co mus się nie podoba? - niech wystąpi!  Podoba się wam market na markecie w centrum miasta, które powinno być wizytówką?  Puławy są oryginalne i mają swój klimat. Równierz dzięki architekturze jaka tu występuje. 
Avatar
Nnj / 6 dni temu o 15:51
Życzę panu prezesowi stowarzyszenia żeby kiedyś miał dzieci, utalentowane i wtedy niech ktoś je wyśle do jakiejś salki przy Kościele ćwiczyć zamiast na sceny domu kultury. Karma wraca!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 17:56
Ulala to Redaktor wzniósł się na zawrotne poziomy obiektywizmu
Avatar
andrzejto / 17 maja 2018 o 17:29
Anna napisał:
"Zmiany po konsultacjach poparli także pracownicy i dyrekcja Puławskiego Ośrodka Kultury' - ale argument, katecheta i pracownicy kultury, którzy powinni stać na straży dorobku kulturalnego narodu -  jak widać nie mają kwalifikacji do pracy w instytucji kultury.   A gdzie wyższe wartości, gdzie wiedza np. "Brzemienne duchową spuścizną przeszłości, zabytkowe dzieła narodów pozostają w życiu współczesnym żywym świadectwem ich wiekowych tradycji (za Preambuła   Międzynarodowej Karty Konserwacji i Restauracji Zabytków i Miejsc Zabytkowych, tzw. Karty Weneckiej, 1964 r.).   
  Nauka plastyki, tańca i wiele innych działań kulturalnych jest zdecydowanie "wyższą wartością" w przeciwieństwie do utzrymywania tego architektonicznego gniota. Ale oczywiście zawsze znajdą się oszołomy którym wydaje się, że wiedzą lepiej....    Skądinad gdyby urzędasy z podległych Groblowi isntytucji zrobili swoją robotę jak należa, to oszołomy nie miałyby nic do powiedzenia...
  Nauka plastyki, tańca i wiele innych działań kulturalnych jest zdecydowanie "wyższą wartością" w przeciwieństwie do utzrymywania tego architektonicznego gniota. Ale oczywiście zawsze znajdą się oszołomy którym wydaje się, że wiedzą lepiej....    Skądinad gdyby urzędasy z podległych Groblowi isntytucji zrobili swoją robotę jak należa, to oszołomy nie miałyby nic do powiedzenia... rozwiń
Avatar
Mami / 17 maja 2018 o 16:12
Dom chemika to nie muzeum żeby tam przyjść, popatrzeć na "zabytek" (serio??!), wyjść i pójść dalej. Dom kultury pełni nieco inne zadania.. widać jak "puławianie" korzystali z tego miejsca skoro bez serca skazują dzieci na takie warunki. Mam nadzieję że ich dzieciom też ktoś odmówi w życiu szansy rozwijania własnej pasji. 
Avatar
Mamatancerza / 17 maja 2018 o 16:03
setki dzieci i dorosłych muszą tułać się po całym mieście żeby ćwiczyć taniec, śpiew, teatr itd, muszą ćwiczyć w tragicznych warunkach bo jeden prezes karczewski szuka reklamy? rozgłosu? a może wybory się zbliżają i polityka się kłania? w *** mam mozaiki, chcemy korzystac z domu kultury a nie gapić sie na mozaiki na scianie...
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:19
wspaniały obserwator życia polaków wojciech młynarski popełnił kiedyś wspaniałą piosenkę oddającą sytuację "puławianie" vs miasto puławy pt.: co by tu jeszcze spieprzyć panowie... mając poniższe na względzie oraz to co już zrobiliście i co macie jeszcze zamiar zrobić, przestańcie nam tu pieprzyć w puławach panowie... ***s://***youtube.com/watch?v=srwefsokbm8 słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę, lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę, to wybaczycie mi to, panowie, raz jeden jeszcze. a więc: faceci wokół się snują co są już tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują. w domu czy w pracy gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym. na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? co by tu jeszcze?" czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuci do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia... już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali, już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali. a oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście: "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? co by tu jeszcze?" lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko, czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko.
wspaniały obserwator życia polaków wojciech młynarski popełnił kiedyś wspaniałą piosenkę oddającą sytuację "puławianie" vs miasto puławy pt.: co by tu jeszcze spieprzyć panowie... mając poniższe na względzie oraz to co już zrobiliście i co macie jeszcze zamiar zrobić, przestańcie nam tu pieprzyć w puławach panowie... ***s://***youtube.com/watch?v=srwefsokbm8 słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę pie... rozwiń
Avatar
Gall Puławianin / 5 dni temu o 05:00
Ach!!! biedbe owieczki... dajecie się ganiać psom patserskim jak im się zamarzy i podgryzać łydki wierząc, że do dla Waszego dobra. Przyznajcie się. Kto z Was miał by odwagę, aby powiedzieć na głos co mus się nie podoba? - niech wystąpi!  Puławy są oryginalne i mają swój klimat. Równierz dzięki architekturze jaka tu występuje.  Podoba się wam market na markecie w centrum miasta, które powinno być wizytówką?  to nie powinno się wydarzyć!
Avatar
Gall Puławianin / 5 dni temu o 04:57
Ach!!! biedbe owieczki... dajecie się ganiać psmo patserskim jak im się zamarzy i podgryzać łydki wierząc, że do dla Waszego dobra. Przyznajcie się. Kto z Was miał by odwagę, aby powiedzieć na głos co mus się nie podoba? - niech wystąpi!  Podoba się wam market na markecie w centrum miasta, które powinno być wizytówką?  Puławy są oryginalne i mają swój klimat. Równierz dzięki architekturze jaka tu występuje. 
Avatar
Nnj / 6 dni temu o 15:51
Życzę panu prezesowi stowarzyszenia żeby kiedyś miał dzieci, utalentowane i wtedy niech ktoś je wyśle do jakiejś salki przy Kościele ćwiczyć zamiast na sceny domu kultury. Karma wraca!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 17:56
Ulala to Redaktor wzniósł się na zawrotne poziomy obiektywizmu
Avatar
andrzejto / 17 maja 2018 o 17:29
Anna napisał:
"Zmiany po konsultacjach poparli także pracownicy i dyrekcja Puławskiego Ośrodka Kultury' - ale argument, katecheta i pracownicy kultury, którzy powinni stać na straży dorobku kulturalnego narodu -  jak widać nie mają kwalifikacji do pracy w instytucji kultury.   A gdzie wyższe wartości, gdzie wiedza np. "Brzemienne duchową spuścizną przeszłości, zabytkowe dzieła narodów pozostają w życiu współczesnym żywym świadectwem ich wiekowych tradycji (za Preambuła   Międzynarodowej Karty Konserwacji i Restauracji Zabytków i Miejsc Zabytkowych, tzw. Karty Weneckiej, 1964 r.).   
  Nauka plastyki, tańca i wiele innych działań kulturalnych jest zdecydowanie "wyższą wartością" w przeciwieństwie do utzrymywania tego architektonicznego gniota. Ale oczywiście zawsze znajdą się oszołomy którym wydaje się, że wiedzą lepiej....    Skądinad gdyby urzędasy z podległych Groblowi isntytucji zrobili swoją robotę jak należa, to oszołomy nie miałyby nic do powiedzenia...
  Nauka plastyki, tańca i wiele innych działań kulturalnych jest zdecydowanie "wyższą wartością" w przeciwieństwie do utzrymywania tego architektonicznego gniota. Ale oczywiście zawsze znajdą się oszołomy którym wydaje się, że wiedzą lepiej....    Skądinad gdyby urzędasy z podległych Groblowi isntytucji zrobili swoją robotę jak należa, to oszołomy nie miałyby nic do powiedzenia... rozwiń
Avatar
Mami / 17 maja 2018 o 16:12
Dom chemika to nie muzeum żeby tam przyjść, popatrzeć na "zabytek" (serio??!), wyjść i pójść dalej. Dom kultury pełni nieco inne zadania.. widać jak "puławianie" korzystali z tego miejsca skoro bez serca skazują dzieci na takie warunki. Mam nadzieję że ich dzieciom też ktoś odmówi w życiu szansy rozwijania własnej pasji. 
Avatar
Mamatancerza / 17 maja 2018 o 16:03
setki dzieci i dorosłych muszą tułać się po całym mieście żeby ćwiczyć taniec, śpiew, teatr itd, muszą ćwiczyć w tragicznych warunkach bo jeden prezes karczewski szuka reklamy? rozgłosu? a może wybory się zbliżają i polityka się kłania? w *** mam mozaiki, chcemy korzystac z domu kultury a nie gapić sie na mozaiki na scianie...
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:19
wspaniały obserwator życia polaków wojciech młynarski popełnił kiedyś wspaniałą piosenkę oddającą sytuację "puławianie" vs miasto puławy pt.: co by tu jeszcze spieprzyć panowie... mając poniższe na względzie oraz to co już zrobiliście i co macie jeszcze zamiar zrobić, przestańcie nam tu pieprzyć w puławach panowie... ***s://***youtube.com/watch?v=srwefsokbm8 słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę, lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę, to wybaczycie mi to, panowie, raz jeden jeszcze. a więc: faceci wokół się snują co są już tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują. w domu czy w pracy gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym. na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? co by tu jeszcze?" czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuci do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia... już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali, już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali. a oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście: "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? co by tu jeszcze?" lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko, czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko.
wspaniały obserwator życia polaków wojciech młynarski popełnił kiedyś wspaniałą piosenkę oddającą sytuację "puławianie" vs miasto puławy pt.: co by tu jeszcze spieprzyć panowie... mając poniższe na względzie oraz to co już zrobiliście i co macie jeszcze zamiar zrobić, przestańcie nam tu pieprzyć w puławach panowie... ***s://***youtube.com/watch?v=srwefsokbm8 słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę pie... rozwiń
Avatar
ozzy / 17 maja 2018 o 11:30
Tajemnicą poliszynela jest, że 3/4 głosów na tak nabił Grobel ze spółką, a ostatnie kilka komentarzy nocnych napisała jedna osoba. Facet, jestem z Puław i zgadzam się ze stowarzyszeniem, mam dość śmietnika wizualnego w moim mieście, podobnie jak nie chcę reklam i cieszę się z tego, że coś w Puławach się zmienia. Nie wszyscy myślą tak jak Ty, pogódź się z tym, są ludzie z odmiennym zdaniem.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 10:02
Warszawa włączyła się do głosowania
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!