Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 marca 2010 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Ukradli drogę w biały dzień. Policja szuka sprawców nietypowego przestępstwa

0 15 A A

Oszuści wynajęli w Puławach koparkę i ukradli fragment drogi wojewódzkiej pod miastem. Ciężarówkami na warszawskich numerach wywieźli około 100 betonowych płyt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zuchwałej kradzieży poinformował nas wczoraj Czytelnik, a policja potwierdziła, że doszło do przestępstwa. – We wtorek zatrzymaliśmy podejrzanego o współudział w kradzieży 23-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Szukamy jego wspólnika – powiedział nam Roman Maruszak, naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Jak ustalili śledczy, w ubiegły piątek do właściciela koparki zgłosili się telefonicznie klienci, którzy zlecili mu demontaż drogi. Twierdzili, że kupili ją od Agencji Mienia Wojskowego.

Właściciel koparki zlecenie przyjął i jeszcze tego samego dnia zaczął roboty. Wyrwane z drogi płyty ładował na samochody ciężarowe marki Scania na warszawskich numerach.

W tym samym czasie ktoś zaalarmował Urząd Gminy w Puławach, że z drogi nr 741 w Łęce wyrywane są i wywożone betonowe płyty. Urzędnicy powiadomili Zarząd Dróg Wojewódzkich – właściciela kradzionej drogi. Do Łęki natychmiast wysłano patrol policji. Mundurowi zastali na miejscu operatora koparki, który demontował w najlepsze kolejny odcinek drogi. Ciężarówek już nie było.

– Operator koparki zdążył rozebrać ponad 40 metrów drogi – mówi naczelnik Maruszak. – Był przekonany, że działa legalnie, bo zleceniodawcy pojawili się na miejscu robót, a nawet wypłacili mu wynagrodzenie. W ten sposób uwiarygodnili swoje zamówienie. Nic nie wskazuje na to, że operator współdziałał ze złodziejami.

Oszuści wybrali idealne miejsce do kradzieży – droga ciągnie się wzdłuż wału wiślanego. Oszuści rozpoczęli rozbiórkę od miejsca, które odwiedzają jedynie wędkarze.

– Widziałem koparkę i jakieś ciężarówki. Myślałem jednak, że to drogowcy robią remont – mówi pan Witold, który tam często wędkuje. – Co za czasy! Kto to słyszał, żeby drogę ukraść. I to w biały dzień.

Tymczasem policja szykuje się do przeprowadzenia konfrontacji. – Okażemy zatrzymanego mężczyznę operatorowi koparki. Wtedy okaże się, czy to jeden ze zleceniodawców rozbiórki – kończy Roman Maruszak.

Wartość skradzionych płyt właściciel drogi oszacował na kilka tysięcy złotych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 28 lutego 2012 o 19:04
@ młody_ akurat firma koflex nie miała z tym nic wspolnego, jak zresztą i tak później sie okazało.
Avatar
~młody~ / 22 kwietnia 2010 o 21:55
to tylko firma "koflex" !!!
Avatar
Gordon / 1 kwietnia 2010 o 21:02
puławiak napisał:
To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.



CZY PRZYSZŁEGO MOSTY TO NIE WIEM , W KAŻDYM RAZIE KIEDYŚ DAWNO TEMU TO I OWSZEM , BYŁ TAM JAKIŚ MOST WOJSKOWY CHYBA
Avatar
Gordon / 1 kwietnia 2010 o 20:59
HA HA POLAK POTRAFI
DOBRE .
Avatar
Bond / 1 kwietnia 2010 o 09:25
Gość napisał:
A co pracujesz w zdw czy co, że tak dokładnie informujesz o przeznaczeniu tej drogi? Zanim pochwalisz się znajomością zagadnienia to najpierw pomyśl!! To nie boli!

O czym tu niby myśleć? To nie jest żadna wojskowa tajemnica
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 09:04
puławiak napisał:
To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.


A co pracujesz w zdw czy co, że tak dokładnie informujesz o przeznaczeniu tej drogi? Zanim pochwalisz się znajomością zagadnienia to najpierw pomyśl!! To nie boli!
Avatar
puławiak / 1 kwietnia 2010 o 08:14
mig napisał:
To chyba prima aprilis ... droga wojewódzka ułożona z płyt betonowych ? Pomyślcie trochę ...

To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 08:09
To boczna ślepa droga do Kowali przez Łękę, na lewym brzegu Wisły. Dochodzi do Wisły i urywa się. Ma status drogi wojewódzkiej, bo teoretycznie może zostać przedłużona (most, prom?) z drogą na prawym brzegu rzeki w Gołębiu.
Avatar
mig / 1 kwietnia 2010 o 07:40
To chyba prima aprilis ... droga wojewódzka ułożona z płyt betonowych ? Pomyślcie trochę ...
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 06:48
Tylko chwilowo pożyczyli, teraz ułożą na tej drodze [url="http://www.panoramio.com/photo/18710040"]http://www.panoramio.com/photo/18710040[/url], czym umożliwią ludziom na bezpieczny dowóz jajek do święcenia:)
Avatar
adam / 28 lutego 2012 o 19:04
@ młody_ akurat firma koflex nie miała z tym nic wspolnego, jak zresztą i tak później sie okazało.
Avatar
~młody~ / 22 kwietnia 2010 o 21:55
to tylko firma "koflex" !!!
Avatar
Gordon / 1 kwietnia 2010 o 21:02
puławiak napisał:
To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.



CZY PRZYSZŁEGO MOSTY TO NIE WIEM , W KAŻDYM RAZIE KIEDYŚ DAWNO TEMU TO I OWSZEM , BYŁ TAM JAKIŚ MOST WOJSKOWY CHYBA
Avatar
Gordon / 1 kwietnia 2010 o 20:59
HA HA POLAK POTRAFI
DOBRE .
Avatar
Bond / 1 kwietnia 2010 o 09:25
Gość napisał:
A co pracujesz w zdw czy co, że tak dokładnie informujesz o przeznaczeniu tej drogi? Zanim pochwalisz się znajomością zagadnienia to najpierw pomyśl!! To nie boli!

O czym tu niby myśleć? To nie jest żadna wojskowa tajemnica
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 09:04
puławiak napisał:
To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.


A co pracujesz w zdw czy co, że tak dokładnie informujesz o przeznaczeniu tej drogi? Zanim pochwalisz się znajomością zagadnienia to najpierw pomyśl!! To nie boli!
Avatar
puławiak / 1 kwietnia 2010 o 08:14
mig napisał:
To chyba prima aprilis ... droga wojewódzka ułożona z płyt betonowych ? Pomyślcie trochę ...

To jest droga do przyszłego mostu pontonowego który możne być zbudowany w czasie przyszłej wojny aby zapewnić komunikację po zburzeniu istniejących mostów.Droga jest oznaczona jako dw741 bo za jej utrzymanie odpowiada budżet samorządowy.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 08:09
To boczna ślepa droga do Kowali przez Łękę, na lewym brzegu Wisły. Dochodzi do Wisły i urywa się. Ma status drogi wojewódzkiej, bo teoretycznie może zostać przedłużona (most, prom?) z drogą na prawym brzegu rzeki w Gołębiu.
Avatar
mig / 1 kwietnia 2010 o 07:40
To chyba prima aprilis ... droga wojewódzka ułożona z płyt betonowych ? Pomyślcie trochę ...
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2010 o 06:48
Tylko chwilowo pożyczyli, teraz ułożą na tej drodze [url="http://www.panoramio.com/photo/18710040"]http://www.panoramio.com/photo/18710040[/url], czym umożliwią ludziom na bezpieczny dowóz jajek do święcenia:)
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 10 11

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 38 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 54 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 425 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 13

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!