Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 marca 2009 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Urzędnicy muszą oszczędzać

0 5 A A

Pracownicy magistratu mają oszczędzać na prądzie i rozmowach telefonicznych. Skromniejsze mają być też miejskie uroczystości. Władze Puław liczą każdą złotówkę, bo miasto może mieć mniejsze wpływy z podatków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Światowym kryzysem i jego wpływem na Puławy zajął się powołany przez prezydenta zespół złożony z urzędników i radnych. - Powstał po to, żeby monitorować i oceniać bieżącą sytuację w mieście. Chcieliśmy wiedzieć, czy światowy kryzys odciska już swoje piętno w Puławach - tłumaczy Janusz Grobel, prezydent miasta.

Już na etapie konstruowania tegorocznego budżetu udało się znaleźć 4 miliony oszczędności, przede wszystkim na wydatkach bieżących. Ale to dopiero początek. Swoje programy oszczędnościowe mają przygotować spółki komunalne i inne jednostki budżetowe. - Urzędnicy dostali polecenie, żeby oszczędzali na energii elektrycznej, materiałach biurowych i rozmowach telefonicznych - mówi prezydent Grobel.

Antykryzysowy zespół zaapelował także, aby urządzane w Puławach uroczystości obchodzić skromnie. A wszystko to po to, żeby miasto miało pieniądze na inwestycje. - Bo inwestycjami można napędzać koniunkturę - tłumaczy Grobel.

Oszczędności mają też zabezpieczyć miasto przed skutkami mniejszych wpływów do budżetu. Już wiadomo, że na prowadzenie szkół rząd da miastu o blisko pół miliona mniej, niż planowano. Mniejsze mogą też być wpływy z udziału od podatku dochodowego. Rocznie do budżetu miasta wpływa w ten sposób ok. 5-6 milionów złotych. Lwia część tej kwoty pochodzi od Zakładów Azotowych "Puławy”. A w tym roku z powodu niestabilnej sytuacji na rynku firma nie opublikowała prognoz odnośnie swojego wyniku finansowego. Co gorsza - w ostatnim kwartale ubiegłego roku zanotowała stratę w wysokości 10 milionów złotych.

Tymczasem bezrobocie w powiecie puławskim rośnie. W październiku 2008 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Puławach było zarejestrowanych 3415 osób bezrobotnych, a w lutym 2009 r. już 4787. Coraz mniej jest też nowych ofert pracy. - Pojawiają się wprawdzie oferty z handlu, ale brakuje tych bardziej atrakcyjnych - przyznaje Krzysztof Gumieniak, dyrektor PUP.

Na szczęście, zwolnień nie planuje największy puławski pracodawca - Zakłady Azotowe "Puławy”. - Naszym priorytetem jest utrzymanie miejsc pracy - zapewnia Grzegorz Kulik, kierownik Działu Komunikacji Korporacyjnej w "Puławach”.

Trudna sytuacja panuje w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, które - jeśli koniunktura się nie poprawi - może zwolnić ok. 40 pracowników. Z informacji przekazanej władzom miasta wynika, że w tej chwili firma wykorzystuje jedynie 1 proc. swoich możliwości produkcyjnych.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pab / 5 marca 2009 o 13:14
nick napisał:
Spółki miejskie Puław i pensje zarządów - to jedno wielkie rozpasanie. Oni zarabiają więcej niż prezydent czy starosta. Dlaczego o tym media nie piszą? Dlaczego tu miasto nie oszczędza? Czyżby dlatego że to synekury ważne politycznie, szczególnie przed kolejnymi wyborami?


Mylisz się. Tygodnik Teraz Puławy pisał w ubiegłym roku o wysokościach pensji prezesów spółek komunalnych w Puławach i o tym, że w niektórych przypadkach są one wyższe od pensji prezydenta.


Mylisz się. Tygodnik Teraz Puławy pisał w ubiegłym roku o wysokościach pensji prezesów spółek komunalnych w Puławach i o tym, że w niektórych przypadkach są one wyższe od pensji prezydenta. rozwiń
Avatar
olej / 5 marca 2009 o 08:16
[size="7"][/size]darmozjady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![color="#FF00FF"][/color]
Avatar
POlej / 5 marca 2009 o 07:59
Jeszcze nie.Szukam nowych inteligiętnych i rozwojowych osób jak Ty!
Avatar
nick / 5 marca 2009 o 07:21
Spółki miejskie Puław i pensje zarządów - to jedno wielkie rozpasanie. Oni zarabiają więcej niż prezydent czy starosta. Dlaczego o tym media nie piszą? Dlaczego tu miasto nie oszczędza? Czyżby dlatego że to synekury ważne politycznie, szczególnie przed kolejnymi wyborami? A czy PO obsadziła już wszystkie miejsca w radach nadzorczych czy jeszcze nie?
Avatar
puławianin / 5 marca 2009 o 06:47
"Pracownicy magistratu mają oszczędzać na prądzie i rozmowach telefonicznych. Skromniejsze mają być też miejskie uroczystości"

--- a propos uroczystości - co prawda nie dotyczy to uroczystości miejskich dla mieszkańców, ale uroczystości "urzędowych". Kiedyś wlazłem do Starostwa - wydział budownictwa - coś załatwić. Były imieninki, zaś towarzystwo takie roześmiane, że Urzędniczek, który pofatygował się do mnie z miną jak by mnie chciał zabić (oderwałem go od stołu) w zasadzie mnie spławił.... odsyłał mnie tam, skąd mnie tu przysłali.... za to powinni się wziąć.
"Pracownicy magistratu mają oszczędzać na prądzie i rozmowach telefonicznych. Skromniejsze mają być też miejskie uroczystości"

--- a propos uroczystości - co prawda nie dotyczy to uroczystości miejskich dla mieszkańców, ale uroczystości "urzędowych". Kiedyś wlazłem do Starostwa - wydział budownictwa - coś załatwić. Były imieninki, zaś towarzystwo takie roześmiane, że Urzędniczek, który pofatygował się do mnie z miną jak by mnie chciał zabić (oderwałem go od stołu) w zasadzie mnie spławił.... odsyłał mnie ta... rozwiń
Avatar
pab / 5 marca 2009 o 13:14
nick napisał:
Spółki miejskie Puław i pensje zarządów - to jedno wielkie rozpasanie. Oni zarabiają więcej niż prezydent czy starosta. Dlaczego o tym media nie piszą? Dlaczego tu miasto nie oszczędza? Czyżby dlatego że to synekury ważne politycznie, szczególnie przed kolejnymi wyborami?


Mylisz się. Tygodnik Teraz Puławy pisał w ubiegłym roku o wysokościach pensji prezesów spółek komunalnych w Puławach i o tym, że w niektórych przypadkach są one wyższe od pensji prezydenta.


Mylisz się. Tygodnik Teraz Puławy pisał w ubiegłym roku o wysokościach pensji prezesów spółek komunalnych w Puławach i o tym, że w niektórych przypadkach są one wyższe od pensji prezydenta. rozwiń
Avatar
olej / 5 marca 2009 o 08:16
[size="7"][/size]darmozjady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![color="#FF00FF"][/color]
Avatar
POlej / 5 marca 2009 o 07:59
Jeszcze nie.Szukam nowych inteligiętnych i rozwojowych osób jak Ty!
Avatar
nick / 5 marca 2009 o 07:21
Spółki miejskie Puław i pensje zarządów - to jedno wielkie rozpasanie. Oni zarabiają więcej niż prezydent czy starosta. Dlaczego o tym media nie piszą? Dlaczego tu miasto nie oszczędza? Czyżby dlatego że to synekury ważne politycznie, szczególnie przed kolejnymi wyborami? A czy PO obsadziła już wszystkie miejsca w radach nadzorczych czy jeszcze nie?
Avatar
puławianin / 5 marca 2009 o 06:47
"Pracownicy magistratu mają oszczędzać na prądzie i rozmowach telefonicznych. Skromniejsze mają być też miejskie uroczystości"

--- a propos uroczystości - co prawda nie dotyczy to uroczystości miejskich dla mieszkańców, ale uroczystości "urzędowych". Kiedyś wlazłem do Starostwa - wydział budownictwa - coś załatwić. Były imieninki, zaś towarzystwo takie roześmiane, że Urzędniczek, który pofatygował się do mnie z miną jak by mnie chciał zabić (oderwałem go od stołu) w zasadzie mnie spławił.... odsyłał mnie tam, skąd mnie tu przysłali.... za to powinni się wziąć.
"Pracownicy magistratu mają oszczędzać na prądzie i rozmowach telefonicznych. Skromniejsze mają być też miejskie uroczystości"

--- a propos uroczystości - co prawda nie dotyczy to uroczystości miejskich dla mieszkańców, ale uroczystości "urzędowych". Kiedyś wlazłem do Starostwa - wydział budownictwa - coś załatwić. Były imieninki, zaś towarzystwo takie roześmiane, że Urzędniczek, który pofatygował się do mnie z miną jak by mnie chciał zabić (oderwałem go od stołu) w zasadzie mnie spławił.... odsyłał mnie ta... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!