czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

W Nałęczowie rozegrają własne EURO

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2012, 20:22
Autor: (greg, ias)

 (mzacha / sxc)
(mzacha / sxc)

W czerwcu młodzi piłkarze z 10 gmin, należących do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień”: Nałęczowa, Baranowa, Janowca, Końskowoli, Kurowa, Puław, Wąwolnicy, Wojciechowa, Kazimierza Dolnego i Żyrzyna rozegrają swój turniej.

To wspólna inicjatywa samorządów, które pieniądze na organizację rozgrywek pozyskały ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Koordynatorem projektu i jego liderem jest Gmina Żyrzyn, a głównym celem jest umożliwienie młodym zawodnikom wczucia się w atmosferę piłkarskich zmagań, a także promocja obiektów sportowych oraz zaprezentowanie potencjału i oferty turystycznej gmin-organizatorów.

Tak jak w "dorosłym” EURO, również w "małym” turnieju wystąpi 16 zespołów, które będą reprezentować nie tylko swoje gminy, ale również... uczestników mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. To jakie reprezentacje narodowe będą odwzorowywały konkretne drużyny okaże się dopiero po losowaniu grup eliminacyjnych turnieju głównego.

W ramach projektu, współfinansowanego ze środków szwajcarskich, piłkarze otrzymają m.in. stroje w barwach tych reprezentacji, będą mieć swoje cheerliderki, a mieszkańcy ich gmin będą kibicami wylosowanych reprezentacji.

By wzięło w nim udział dokładnie tyle reprezentacji, co w mistrzostwach Europy, niektóre gminy wystawią więcej niż jedną drużynę. W rozgrywkach mogą wystąpić piłkarze od czwartej klasy szkoły podstawowej do drugiej klasy gimnazjum, czyli z roczników od 1996 do 2001. Do 23 kwietnia mogą ich zgłaszać szkoły, kluby sportowe lub sołectwa czy rady osiedlowe. Tego samego dnia odbędzie się podział zespołów na grupy i zostanie opracowany szczegółowy harmonogram meczów. Nałęczowskie eliminacje będą rozgrywane 28 i 29 kwietnia na miejscowym "Orliku”, a wystąpią w nim reprezentacje składające się z 7 zawodników podstawowego składu i trzech rezerwowych. Kolejny etap rozgrywek odbędzie się już na zwykłych boiskach, dlatego zwycięskie zespoły będą mogły dobrać z innych drużyn dodatkowych piłkarzy, tak by mogły wystawić 11-osobowe reprezentacje i trzech zawodników rezerwowych.

Turniej główny, od gier eliminacyjnych do półfinałów, będzie rozgrywany na ośmiu stadionach w: Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Kurowie, Końskowoli, Górze Puławskiej, Drzewcach, Żyrzynie i Bochotnicy. W maju i na początku czerwca odbędzie się w sumie 30 spotkań, w tym 24 eliminacyjne, ćwierćfinały i półfinały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!