środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

W niedzielę jesienny kiermasz w Kazimierzu Dolnym (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2013, 15:43

W niedzielę (22 września) już od godziny 9 Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym organizuje XV Święto Jesieni.

Jego celem jest prezentacja i promocja produktów regionalnych oraz oferty gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych.

Wzorem ubiegłych lat w ramach imprezy odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów, a także miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, zatytułowana "Z lasów, pól i ogrodów”.

Swoje produkty zaprezentuje ponad 120 wystawców. To swego rodzaju dożynki warzywno-owocowe, prezentacja darów natury, które dojrzały, wypiękniały, a teraz radować będą oczy i podniebienie, bo święto będzie także promocją kuchni regionalnej i domowej.

Na pewno przyjadą gospodynie ze specjalnościami domu, panie z kół gospodyń wiejskich pochwalą się lokalnymi przysmakami. Coraz popularniejsze stało się przywożenie domowych konfitur – wiśniowych, porzeczkowych, z agrestu itp. na niektórych kramach będzie można skosztować domowych nalewek czy też pikli własnej roboty.

Na pewno w pięknej oprawie znajdą się tu warzywa, owoce, kwiaty, grzyby. Święto jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich, agroturystyki oraz do podzielenia się zasobami spiżarni, piwnic i spichlerzy. I trzeba pamiętać, że oprócz samej prezentacji będzie można degustować i kupować wystawiane produkty.

– Przede wszystkim chodzi o zaprezentowanie tego, co rodzi się w małych ogrodach, na działkach, w przydomowych warzywnikach, u niewielkich producentów – wyjaśnia Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. – Zainteresowanie jest ogromne i niestety musieliśmy odmawiać udziału w imprezie kolejnym wystawcom. Nie mamy tyle miejsca, by pomieścić wszystkich chętnych.

Jak dodaje Agnieszka Zadura to święto ma także charakter pikniku rodzinnego z wieloma konkursami, nagrodami, z próbowaniem różnych wyrobów, z konkursami kulinarnymi m.in. w kategorii słodycze czy przetwory owocowo-warzywne.

Będzie konkurs na najpiękniejsze stoisko, konkurs wiedzy o Muzeum Nadwiślańskim, prezentacje wyrobów twórców ludowych oraz zabawy dla dzieci. Przez cały czas przygrywać będą kapele ludowe. Przy okazji będzie można zwiedzać Muzeum Przyrodnicze.

Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie oddziału Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

Program 15. Święta Jesieni

Godz. 9 – msza św. w farze

Godz. 10–15. Święto Jesieni na placu przed Spichlerzem Ulanowskich (ul. Puławska 54)

Godz. 10–16 – wystawa plenerowa "Z lasów, pól i ogrodów”, występy kapel ludowych, zwiedzanie oddziału Muzeum Przyrodnicze w cenie biletu ulgowego, zabawy dla dzieci.

Godz. 11–11.30 – występ Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego "Powiśloki”,

Godz.12–12.30 – konkurs z nagrodami dla zwiedzających,

Godz. 13.30–14 – konkurs wiedzy o Muzeum Nadwiślańskim,

Godz. 14.30–15 – rozstrzygnięcie konkursów kulinarnych i na najładniejsze stoisko,

Godz. 15 – zasadzenie drzewka jubileuszowego,

Godz. 16 – zakończenie imprezy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!