sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Waldemar Pawlak na obchodach 100-lecia OSP w Górze Puławskiej

Dodano: 5 września 2016, 15:19
Autor: rs

Podczas oficjalnych obchodów setnej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Puławskiej, strażaków odwiedził prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, były premier, Waldemar Pawlak. Zasłużeni druhowie otrzymali pamiątkowe odznaczenia.

Jubiluszowa uroczystość odbyła się w niedzielę na skwerze w Górze Puławskiej. Strażacy w galowych mundurach, ze sztandarami w dłoniach, mieli okazję usłyszeć podziękowania za pracę, jaką wkładają na rzecz bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Jednym z tych, którzy gratulowali strażakom był prezes krajowego związku OSP, Waldemar Pawlak.

– "Rycerze Floriana" to my. To ludzie, którzy działają "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Ludzie, którzy pełnią tę piękną służbę dla naszego kraju, naszej ojczyzny, a przede wszystkim dla człowieka, który się znalazł w potrzebie. Za to wszystko chciałbym wam wszystkim pogratulować i życzyć wielu nowych, ciekawych doświadczeń – mówił były premier, który zapewnił, że strażacy z Góry Puławskiej mają przyjaciół w różnych środowiskach i różnych szczeblach władzy.

Głos zabrał także wiceprezes krajowych władz OSP, Marian Starownik, który podkreślił ewulucję, jaką przeszły jednostki ochotniczej straży przez ostatnie dziesięciolecia.

– W tym roku obchodzimy 25-lecie funkcjonowania ochotniczego pożarnictwa pod rządami ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Starsi doskonale pamiętają, że 25 lat temu byliśmy taką przybudówką państwowj straży, elementem wspierającym komendy powiatowe, czy rejonowe. Dzisiaj jesteśmy przyporządkowani strukturom samorządowym – mówił były wicewojewoda lubelski, który chwalił efekty tej refomy.

Z okazji święta OSP, zasłużeni dla jednostki w Górze Puławskiej strażacy otrzymali odznaczenia. Odłonięto też pamiątkową tablicę poświęconą 100-leciu założonej w 1916 roku straży.

rozczarowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rozczarowany
rozczarowany (14 września 2016 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ziemia zapomniana? Bzdura na poziomie tych, jakie próbowała nam wcisnąć ekipa elżbietanek w ostatniej kampanii na wójta. Proponuję więcej szacunku, nie jesteśmy ciemnym ludem, który wszystko kupi" Człowieku daj już spokój z tymi elżbietankami wyznawco św. kszysztofa (a może i sam Krzysztofie). Mnie obchodzi ani Elżbieta ani Krzysztof tylko to czy w mojej gminie ludziom żyje się lepiej czy nie i mam w d...pie te wasze pseudopolityczne przepychanki.
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2016 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzę cię Boguś K, pozdrawiamy z Swiss.
Rozwiń
Gość
Gość (10 września 2016 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ziemia zapomniana? Bzdura na poziomie tych, jakie próbowała nam wcisnąć ekipa elżbietanek w ostatniej kampanii na wójta. Proponuję więcej szacunku, nie jesteśmy ciemnym ludem, który wszystko kupi
Rozwiń
rozczarowany
rozczarowany (8 września 2016 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się mieszka w G. Puławskiej albo w Gołębiu to faktycznie na wójta bardzo narzekać nie można, ale inne mniejsze miejscowości to ziemia zapomniana przez naszego władcę i tu naprawdę nie ma za co go chwalić. No chyba, że za ktoś jest szczęśliwy, że dostał parę tysięcy zł na całą wieś tzw. funduszu sołeckiego, z którymi nie wiadomo co począć bo na byle co szkoda wydać a na coś konkretnego i przydatnego to trzeba by mieć co najmniej kilka razy więcej.
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2016 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NOCNA ZMIANA na youtubie - nigdy nie zapomnimy Pana udziału w tej haniebnej akcji BOLKA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!