Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 maja 2009 r.
20:52
Edytuj ten wpis

Wałęsa po tytuł do Puław raczej nie przyjedzie

0 9 A A

Lech Wałęsa zostanie w najbliższą środę honorowym obywatelem miasta Puławy. Radni PiS nie są zadowoleni. Oni woleli Andrzeja Gwiazdę. W proteście przeciwko kandydaturze Wałęsy nie wzięli udziału w głosowaniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wniosek o przyznanie tytułu zgłosili kilka tygodni temu radni Platformy Obywatelskiej. Chcieli w ten sposób zaznaczyć, że Puławy również liczą się na mapie miast, które walczyły z komunizmem. Wniosek zaakceptowała specjalna kapituła, a w czwartek wieczorem o pomyśle dyskutowała cała rada.

Radni PiS od początku sceptycznie wyrażali się o tej propozycji. - Nie sądziłem, że tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa będą brani pod uwagę jako kandydaci na honorowego obywatela miasta - mówił kilka tygodni temu Tomasz Kraszewski (PiS).

Tym razem jednak wydali tylko oświadczenie. Wspomnieli w nim o swojej propozycji, aby obok Lecha Wałęsy uhonorować także takim samym tytułem Andrzeja Gwiazdę. - Niestety, został zepchnięty i pominięty przez nasz lokalny establishment - powiedział radny Ignacy Czeżyk (PiS).

Radni SLD podnosili z kolei argument, że Wałęsa w żaden sposób nie jest związany z Puławami. - Na potrzeby polityki krajowej, zdeprecjonujemy sens przyznawania tego tytułu następnym kandydatom - mówił Waldemar Kowalczyk (SLD).

- Istotne jest nie tylko to, co Lech Wałęsa zrobił dla samego miasta, ale dla wszystkich Polaków - bronił pomysłu Leszek Gorgol (PO).

Przewodniczący rady Zbigniew Śliwiński (Wspólnota Samorządowa) przypomniał Ignacemu Czeżykowi, że gdy ten 20 lat temu kandydował do sejmu, pozował do zdjęć w towarzystwie Lecha Wałęsy.

Radni PiS w proteście przeciwko odrzuceniu kandydatury Andrzeja Gwiazdy, ostatecznie nie wzięli udziału w głosowaniu. Od głosu wstrzymało się SLD. Za Wałęsą zagłosowały kluby koalicyjne: PO, Wspólnoty Samorządowej i Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej. Poparł ich także radny LPR. To wystarczyło.

Wręczenie tytułu zaplanowano na najbliższą środę. Czy były prezydent przyjedzie do Puław odebrać wyróżnienie? Jego gdańskie biuro informuje, że prezydent jest w tej chwili w podróży zagranicznej. - W pracy będzie dopiero w poniedziałek i wtedy dopiero będzie można coś ustalać. Ale wątpię, aby udało się znaleźć wolny termin. Wszystkie na 3, 4 i 5 czerwca są już zaklepane - usłyszeliśmy w biura.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kultura obowiązuje / 2 czerwca 2009 o 11:19
jaco napisał:
A ci niePOradni radni to w ogóle czytają to forum????.... bo gdyby czytali i zobaczyli że 99% komentarzy jest na NIE, to może by nie odpierdzielali takiej maniany z tym Wałęsą. No ale jak widzicie Panie i panowie, radni mają nasze głosy w DPUPIE - więc proponuję mieć także ich głosy w du*** i nie głosować PO do EuroParlamentu....

Takie słownictwo to mógłbyś prezentować pod budką z piwem.
Avatar
~bolek~ / 1 czerwca 2009 o 08:47
Wnoszę o zmianę nazwy Puławy na: Pułagentawy albo Bolkowo
takiego wstydu dla PO nie da się zmyć z listy hańby!!!!
MAmy pomnik Lolka -Czas na pomnik Bolka!!!!
Proponuję włożyć mu do ręki penisa a ojcem chrzestnym
tego pomnika mianować Palikota!!!!!
Avatar
Stalker / 1 czerwca 2009 o 08:43
Za tytułem honorowego obywatela nie idzie żadna kasa, wiec naiwnym byłoby spodziewać się że p. Wałęsa pofatyguje się po odbiór świstka papieru.
Avatar
jaco / 1 czerwca 2009 o 06:19
A ci niePOradni radni to w ogóle czytają to forum????.... bo gdyby czytali i zobaczyli że 99% komentarzy jest na NIE, to może by nie odpierdzielali takiej maniany z tym Wałęsą. No ale jak widzicie Panie i panowie, radni mają nasze głosy w DPUPIE - więc proponuję mieć także ich głosy w du*** i nie głosować PO do EuroParlamentu....
Avatar
Kołonka / 31 maja 2009 o 14:21
Wałęsa na Lubelszczyznę nie przyjeżdża z prostego powodu. Nie znosi przypominania, że Lublin i Świdnik były pierwsze, przed Gdańskiem. Przypomnijcie sobie ile razy tu był i kiedy ostatnio.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 14:09
PO CH_UJ POTRZEBNY
Avatar
oj / 31 maja 2009 o 12:35
Panie Sadura to wstyd dla PO. Puławianie nie są za a oni powinni mieć coś do powiedzenia a nie 20 osób.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 12:22
Banda oszołomów wychodzi z siebie zeby dac odznaczenie najwiekszemu z nich, a ten oczywiście ma ich w d u p i e.
Śmieszni ludzie. Żal.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 11:41
haaaaaaaaaaaaaa
Avatar
kultura obowiązuje / 2 czerwca 2009 o 11:19
jaco napisał:
A ci niePOradni radni to w ogóle czytają to forum????.... bo gdyby czytali i zobaczyli że 99% komentarzy jest na NIE, to może by nie odpierdzielali takiej maniany z tym Wałęsą. No ale jak widzicie Panie i panowie, radni mają nasze głosy w DPUPIE - więc proponuję mieć także ich głosy w du*** i nie głosować PO do EuroParlamentu....

Takie słownictwo to mógłbyś prezentować pod budką z piwem.
Avatar
~bolek~ / 1 czerwca 2009 o 08:47
Wnoszę o zmianę nazwy Puławy na: Pułagentawy albo Bolkowo
takiego wstydu dla PO nie da się zmyć z listy hańby!!!!
MAmy pomnik Lolka -Czas na pomnik Bolka!!!!
Proponuję włożyć mu do ręki penisa a ojcem chrzestnym
tego pomnika mianować Palikota!!!!!
Avatar
Stalker / 1 czerwca 2009 o 08:43
Za tytułem honorowego obywatela nie idzie żadna kasa, wiec naiwnym byłoby spodziewać się że p. Wałęsa pofatyguje się po odbiór świstka papieru.
Avatar
jaco / 1 czerwca 2009 o 06:19
A ci niePOradni radni to w ogóle czytają to forum????.... bo gdyby czytali i zobaczyli że 99% komentarzy jest na NIE, to może by nie odpierdzielali takiej maniany z tym Wałęsą. No ale jak widzicie Panie i panowie, radni mają nasze głosy w DPUPIE - więc proponuję mieć także ich głosy w du*** i nie głosować PO do EuroParlamentu....
Avatar
Kołonka / 31 maja 2009 o 14:21
Wałęsa na Lubelszczyznę nie przyjeżdża z prostego powodu. Nie znosi przypominania, że Lublin i Świdnik były pierwsze, przed Gdańskiem. Przypomnijcie sobie ile razy tu był i kiedy ostatnio.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 14:09
PO CH_UJ POTRZEBNY
Avatar
oj / 31 maja 2009 o 12:35
Panie Sadura to wstyd dla PO. Puławianie nie są za a oni powinni mieć coś do powiedzenia a nie 20 osób.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 12:22
Banda oszołomów wychodzi z siebie zeby dac odznaczenie najwiekszemu z nich, a ten oczywiście ma ich w d u p i e.
Śmieszni ludzie. Żal.
Avatar
Gość / 31 maja 2009 o 11:41
haaaaaaaaaaaaaa
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą