sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Wojskowe osiedla idą do cywila

  Edytuj ten wpis

W najbliższych dniach Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wystawi na sprzedaż kolejną pulę mieszkań. Będzie ich ponad 40.

W sumie WAM planuje w Dęblinie sprzedaż około 120 powojskowych lokali.

W Dęblinie - mieście od lat związanym z wojskiem - są całe osiedla zamieszkiwane niegdyś przez żołnierzy: Lotnisko, Stawy, bloki przy ul. Podchorążych czy 15 Pułku Piechoty Wilków. Czasy się zmieniły, a armia po restrukturyzacji nie potrzebuje już tylu mieszkań. Dlatego od ubiegłego roku trafiają one także do cywilnych nabywców. Przy ul. 15 Pułku są już bloki, które w całości zostały sprywatyzowane. Dotąd WAM sprzedał 50 mieszkań, z czego 38 w tym roku. Teraz wystawia na sprzedaż niemal drugie tyle, bo ponad 40 lokali.
- Ten popyt nie jest jeszcze tak duży jakbyśmy się spodziewali, ale jest coraz lepiej - mówi płk Artur Łaska, dyrektor oddziału regionalnego WAM w Lublinie. - Ale z drugiej strony to nasza oferta jest także coraz większa.
Wojsko ma ponad 120 pustych lokali dla nowych nabywców. Najlepiej sprzedają się mieszkania w blokach przy 15 Pułku i w sąsiadującej z Dęblinem Stężycy. Nieco mniej chętnych jest na lokale w Stawach i przy Podchorążych. Sporym zaskoczeniem jest nieduże zainteresowanie mieszkaniami na Lotnisku. Bo osiedle ma dobrą infrastrukturę: przedszkole, podstawówkę, gimnazjum, kompleks handlowo-usługowy.
- Ale z drugiej strony osiedle jest położone nieco na uboczu miasta - dodaje płk Łaska. - Do tego właśnie tam mamy najwięcej wolnych mieszkań, w samych wieżowcach takich lokali jest 25.
Mieszkania na osiedlu Lotnisko trudno sprzedać jeszcze z jednego powodu - część z oferowanych lokali jest dosyć duża, ma od 60 do nawet 120 mkw. Co ciekawe, coraz częściej nabywcami mieszkań są osoby spoza miasta, np. z oddalonych o 10 kilometrów od Dęblina Ryk. Ale zdarzyło się, że kilka mieszkań hurtowo, jako inwestycję kupiła jedna osoba z Warszawy.
Ceny za metr sprzedawanych przez WAM mieszkań wahają się w zależności od osiedla. W przypadku Staw i ul. Podchorążych to 650 zł za metr. W przypadku Lotniska i 15 Pułku Piechoty Wilków ceny dochodzą do 1200 zł za metr.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!