środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Wylobbują ekspresówkę?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2006, 18:30

Puławy przystąpią do stowarzyszenia samorządów, które będzie dążyć do jak najszybszej zmiany drogi krajowej nr 12 w drogę ekspresową S12. Spotkanie założycielskie stowarzyszenia odbędzie się już na początku kwietnia w Radomiu.
Postulowana przez stowarzyszenie droga miałaby prowadzić od Piotrkowa Trybunalskiego przez Radom i Puławy aż do Lublina. W tej sprawie w lutym złożono petycję do premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Podpisało się pod nią kilkudziesięciu parlamentarzystów m.in. z Radomia, Lublina, Łodzi, Sieradza, Legnicy, Wrocławia, a także z Puław: posłowie Włodzimierz Karpiński z PO i Małgorzata Sadurska z PiS.
W petycji parlamentarzystów możemy przeczytać, że atutami postulowanej inwestycji jest już rozpoczęta budowa obwodnicy Puław wraz z mostem na Wiśle, planowane w tym roku rozpoczęcie budowy obwodnic Piotrkowa i Opoczna oraz przygotowywana koncepcja południowej obwodnicy dla Radomia. „Do pełnej realizacji trasy ekspresowej S12 pozostaje wybudowanie jedynie odcinków Puławy–Radom, Radom–Opoczno, oraz Opoczno–Sulejów – postawienie przysłowiowej kropki nad i” – uważają parlamentarzyści.
Niestety, zapis o budowie drogi ekspresowej S12 nie znalazł się w Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007–2013. Plan jej realizacji przewidziano dopiero na lata 2015–2018. Stąd działania lobbystyczne samorządowców z terenów obejmujących przebieg drogi nr 12. Teraz do tych działań włączy się też samorząd puławski. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli jednogłośnie na ostatniej sesji miejscy radni. – Chcemy naciskać na władzę w Warszawie, bo droga ekspresowa to dla Puław same korzyści – przekonuje Adam Gębal, wiceprezydent Puław.
Zebranie założycielskie samorządowego stowarzyszenia odbędzie się 11 kwietnia w Radomiu. W liście intencyjnym w sprawie jego utworzenia możemy przeczytać m.in., że przekształcenie drogi krajowej nr 12 w drogę ekspresową nr 12 pozwoli na uaktywnienie gmin wokół niej zlokalizowanych i wzmocni pozycję Polski jako kraju tranzytowego ze wschodu na zachód Europy.
Tego samego dnia, kiedy w Radomiu spotkają się samorządowcy, odbędzie się tutaj także wyjazdowe posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej Senatu RP również w sprawie drogi nr 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!