Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 czerwca 2013 r.
14:34
Edytuj ten wpis

Wypadek w Parafiance. Rowerzyści, którzy jechali drogą zgłosili się na policję

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 29 A A
Do wypadku w Parafiance doszło w nocy z soboty na niedzielę (Policja)
Do wypadku w Parafiance doszło w nocy z soboty na niedzielę (Policja)

Dwoje rowerzystów, świadków tragicznego wypadku na trasie Lublin – Warszawa, zgłosiło się na policję. Ich zeznania mogą być kluczowe dla określenia przyczyn katastrofy, w której zginęły cztery osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragedii doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Krajową "siedemnastką” jechały dwa busy. Volkswagenem transporterem podróżowali uczestnicy wycieczki rowerowej. Z kolei w poruszającym się w stronę Mazowsza volkswagenem lt, kupcy jechali na zakupy. Do zderzenia doszło ok. godz. 2.00, w miejscowości Parafianka, między Żyrzynem, a Rykami.

Zginęli kierowcy obu samochodów, oraz dwoje pasażerów volkswagena transportera. Dziesięć osób trafiło do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem lt wyprzedzał dwie rowerzystki, które miały jechać środkiem drogi. Obie odjechały z miejsca zdarzenia.

– Okazało się, że było to dwoje 15-latków – mówi podkom. Marcin Koper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Puławach. – W niedzielę wieczorem opowiedzieli o wszystkim znajomemu policjantowi, który przekazał informacje mundurowym. Nastolatkowie zostali przesłuchani, a rowery zabezpieczone.

Sprawą zajmuje się puławska prokuratura. Ustalono już, że para nastolatków rzeczywiście była na miejscu tragedii. Oboje wracali z zabawy w jednej z pobliskich miejscowości.
– W tym przypadku można mówić o katastrofie drogowej – dodaje Dariusz Lenard, Prokurator Rejonowy w Puławach. – Prowadzimy czynności na miejscu zdarzenia. Przesłuchanie 15-latków to fragment obrazu całej sprawy. Wszystkie elementy powoli układają się w całość.

Nie wiadomo jeszcze, czy zachowanie rowerzystów przyczyniło się do wypadku. – Ich relacje są rozbieżne z zeznaniami świadka, kierowcy samochodu, który widział całe zdarzenie – dodaje Lenard. – Musimy jeszcze przesłuchać rannych, z których część wciąż przebywa w szpitalu. Dysponujemy również zapisem z kamery monitoringu. Będziemy sprawdzali wszystkie wersje.

Śledczy najprawdopodobniej powołają biegłego, który postara się odtworzyć przebieg wydarzeń. W obu samochodach podróżowało w sumie 15 osób. Ranni trafili do szpitali w Lublinie, Puławach i Rykach. Bus, którym podróżowali rowerzyści nie był przystosowany do przewozu osób. Miał tylko dwa fotele. Reszta pasażerów siedziała na metalowych krzesełkach. W samochodzie przewożono również rowery.

Po wypadku droga przez trzy godziny była całkowicie wyłączona z ruchu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 06:13
Zmieliło ich w tym busiku.
Avatar
marcin / 1 lipca 2013 o 08:18

Ja tam nie wiem jak było bo nie byłem na miejscu zdarzenia, ale jakby rowerzyści jechali zgodnie z przepisami, do tego mieli przynajmniej dobre oświetlenie samego roweru nie mówiąc już o kamizelkach odblaskowych to kierowca busa miałby czas na to by odpwiednio wcześniej zareagowac, a sami przyznacie że bardzo trudno jest dostrzec rowerzystę czy pieszego w nocy na nieoświetlonym fragmencie drogi. Do tego banda gnoji jechała na pewno pod wpływem alko, bo o talkiej godzinie i to jeszcze z imprezy to na trzeźwo niczego tam nie szukali.

A poza tym to brawa dla rządu dajcie pieszym i rowerzystom na głowę wejśc kierowcom. Powiem tylko że jeden durny przepis mówiący o tym że rowerzysta jadący prosto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu jeśli będzie miał miejsce by stanąc obok nas spowodował w pierwszym miesiącu w samej Warszawie wzrost wypadków śmiertelnych o 600% ale przecież który z urzędasów przyzna się, że popełnił błąd. To tyle ode mnie.

Ja tam nie wiem jak było bo nie byłem na miejscu zdarzenia, ale jakby rowerzyści jechali zgodnie z przepisami, do tego mieli przynajmniej dobre oświetlenie samego roweru nie mówiąc już o kamizelkach odblaskowych to kierowca busa miałby czas na to by odpwiednio wcześniej zareagowac, a sami przyznacie że bardzo trudno jest dostrzec rowerzystę czy pieszego w nocy na nieoświetlonym fragmencie drogi. Do tego banda gnoji jechała na pewno pod wpływem alko, bo o talkiej godzinie i to jeszcze z imprezy to na trzeźwo niczego tam nie szukali.

rozwiń
Avatar
loko / 28 czerwca 2013 o 07:52

No naprawde, same niewinątka. Zapomnialo sie ognisk za czasów gimnazjum, poznych powrotów. A teraz wyzywaja od najgorszych i dzieciaków i rodziców. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Avatar
Ewa / 26 czerwca 2013 o 16:56

"Nie wiadomo jeszcze, czy zachowanie rowerzystów przyczyniło się do wypadku - ich relacje są rozbieżne z zeznaniami świadka, kierowcy samochodu, który widział całe zdarzenie".  Był więc ŚWIADEK - kierowca innego samochodu! W czym problem Olo?  Przeczytaj tekst jeszcze raz ze zrozumieniem!

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 10:09

Fakt jest faktem gnoje w wieku 14-15 lat puszczone nocą samopas,  dzieje sie to nagminnie gdzie rodzice pytam? jakie jest to wychowanie brak słów

Avatar
Sławek / 25 czerwca 2013 o 10:00

to nie są świadkowie, to są sprawcy wypadku ...

Człowieku! Chwyć topór i poucinaj im głowy.BYŁEŚ, WIDZIAŁEŚ, WYDAŁEŚ WYROK!!!

Avatar
luky / 25 czerwca 2013 o 07:33

a nie wiecie skąd byli ci 15-o latkowie?

Avatar
mosquito / 25 czerwca 2013 o 07:20

to nie są świadkowie, to są sprawcy wypadku ...

Avatar
olo / 25 czerwca 2013 o 06:35

"(...)Zginęli kierowcy obu samochodów, (...) Ich relacje są rozbieżne z zeznaniami świadka, kierowcy samochodu, który widział całe zdarzenie (...)" - wiadomo, że jest to wielka tragedia - ale panie redaktorze - przeczytaj tekst ze dwa razy zanim go puścisz (najlepiej ze zrozumieniem)

Człowieku, włącz myślenie. Chodzi o kierowcę jeszcze innego - trzeciego auta - który zgłosił na policję że widzial zdarzenie bo akurat jechał tam w tym czasie i był świadkiem.

Człowieku, włącz myślenie. Chodzi o kierowcę jeszcze innego - trzeciego auta - który zgłosił na policję że widzial zdarzenie bo akurat jechał tam w tym czasie i był świadkiem.

rozwiń
Avatar
olo / 25 czerwca 2013 o 06:31

15-latkowie imprezują po nocy (o 2.00 w nocy wracali) a mamusia i tatuś co???!!! Śpali smacznie?! Kurwa - co to za wychowanie?! I masz babo placek...

Avatar
Gość / 12 sierpnia 2015 o 06:13
Zmieliło ich w tym busiku.
Avatar
marcin / 1 lipca 2013 o 08:18

Ja tam nie wiem jak było bo nie byłem na miejscu zdarzenia, ale jakby rowerzyści jechali zgodnie z przepisami, do tego mieli przynajmniej dobre oświetlenie samego roweru nie mówiąc już o kamizelkach odblaskowych to kierowca busa miałby czas na to by odpwiednio wcześniej zareagowac, a sami przyznacie że bardzo trudno jest dostrzec rowerzystę czy pieszego w nocy na nieoświetlonym fragmencie drogi. Do tego banda gnoji jechała na pewno pod wpływem alko, bo o talkiej godzinie i to jeszcze z imprezy to na trzeźwo niczego tam nie szukali.

A poza tym to brawa dla rządu dajcie pieszym i rowerzystom na głowę wejśc kierowcom. Powiem tylko że jeden durny przepis mówiący o tym że rowerzysta jadący prosto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu jeśli będzie miał miejsce by stanąc obok nas spowodował w pierwszym miesiącu w samej Warszawie wzrost wypadków śmiertelnych o 600% ale przecież który z urzędasów przyzna się, że popełnił błąd. To tyle ode mnie.

Ja tam nie wiem jak było bo nie byłem na miejscu zdarzenia, ale jakby rowerzyści jechali zgodnie z przepisami, do tego mieli przynajmniej dobre oświetlenie samego roweru nie mówiąc już o kamizelkach odblaskowych to kierowca busa miałby czas na to by odpwiednio wcześniej zareagowac, a sami przyznacie że bardzo trudno jest dostrzec rowerzystę czy pieszego w nocy na nieoświetlonym fragmencie drogi. Do tego banda gnoji jechała na pewno pod wpływem alko, bo o talkiej godzinie i to jeszcze z imprezy to na trzeźwo niczego tam nie szukali.

rozwiń
Avatar
loko / 28 czerwca 2013 o 07:52

No naprawde, same niewinątka. Zapomnialo sie ognisk za czasów gimnazjum, poznych powrotów. A teraz wyzywaja od najgorszych i dzieciaków i rodziców. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Avatar
Ewa / 26 czerwca 2013 o 16:56

"Nie wiadomo jeszcze, czy zachowanie rowerzystów przyczyniło się do wypadku - ich relacje są rozbieżne z zeznaniami świadka, kierowcy samochodu, który widział całe zdarzenie".  Był więc ŚWIADEK - kierowca innego samochodu! W czym problem Olo?  Przeczytaj tekst jeszcze raz ze zrozumieniem!

Avatar
Gość / 25 czerwca 2013 o 10:09

Fakt jest faktem gnoje w wieku 14-15 lat puszczone nocą samopas,  dzieje sie to nagminnie gdzie rodzice pytam? jakie jest to wychowanie brak słów

Avatar
Sławek / 25 czerwca 2013 o 10:00

to nie są świadkowie, to są sprawcy wypadku ...

Człowieku! Chwyć topór i poucinaj im głowy.BYŁEŚ, WIDZIAŁEŚ, WYDAŁEŚ WYROK!!!

Avatar
luky / 25 czerwca 2013 o 07:33

a nie wiecie skąd byli ci 15-o latkowie?

Avatar
mosquito / 25 czerwca 2013 o 07:20

to nie są świadkowie, to są sprawcy wypadku ...

Avatar
olo / 25 czerwca 2013 o 06:35

"(...)Zginęli kierowcy obu samochodów, (...) Ich relacje są rozbieżne z zeznaniami świadka, kierowcy samochodu, który widział całe zdarzenie (...)" - wiadomo, że jest to wielka tragedia - ale panie redaktorze - przeczytaj tekst ze dwa razy zanim go puścisz (najlepiej ze zrozumieniem)

Człowieku, włącz myślenie. Chodzi o kierowcę jeszcze innego - trzeciego auta - który zgłosił na policję że widzial zdarzenie bo akurat jechał tam w tym czasie i był świadkiem.

Człowieku, włącz myślenie. Chodzi o kierowcę jeszcze innego - trzeciego auta - który zgłosił na policję że widzial zdarzenie bo akurat jechał tam w tym czasie i był świadkiem.

rozwiń
Avatar
olo / 25 czerwca 2013 o 06:31

15-latkowie imprezują po nocy (o 2.00 w nocy wracali) a mamusia i tatuś co???!!! Śpali smacznie?! Kurwa - co to za wychowanie?! I masz babo placek...

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 0 0

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają?

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają? 0 0

W nowym sezonie kibice żółto-biało-niebieskich mogą nie poznać swojej drużyny. Z zespołem pożegna się wielu bardziej doświadczonych zawodników, w tym Marcin Burkhardt. – Kontrakt Marcina wygasa z końcem miesiąca i nie zostanie przedłużony – potwierdza prezes Motoru Leszek Bartnicki.

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej 0 0

W poniedziałek władze miasta oficjalnie przekazały plac budowy przy ul. Lubelskiej nowej hali widowiskowo-sportowej firmie Mostostal Puławy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 0 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 0 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 0 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 0 1

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia]

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia] 0 3

Kierowca renault podczas zmiany pasa ruchu nie zauważył samochodu ciężarowego i doprowadził do zderzenia. Kilka minut później pasażerka straciła przytomność. Nie udało się jej uratować

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje 0 0

Matka dziecka, które ma niesprawną rękę po porodzie w bialskim szpitalu, walczy jeszcze o rentę dla syna. A lekarz składa apelację

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią
galeria

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią 0 1

Motolotni używali do przemytu towarów członkowie grupy przestępczej, którą rozbili pogranicznicy. Do gangu należeli Polacy i Ukraińcy

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 1

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!