niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Z Kazimierza do Puław i Janowca. Porty i przystanie za 66 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2011, 18:11

W Kazimierzu przy bulwarze pojawi się nowe stylowe oświetlenie. Powstać ma również estrada. Między u
W Kazimierzu przy bulwarze pojawi się nowe stylowe oświetlenie. Powstać ma również estrada. Między u

Wkrótce z Kazimierza Dolnego będzie można pożeglować do Puław i Janowca. Ma być jak na Mazurach, tylko lepiej.

Wszystko za sprawą unijnego projektu "Wykorzystanie walorów rzeki Wisły”, który jest już realizowany. W jego ramach Kazimierz Dolny, Janowiec i Puławy rozbudują infrastrukturę turystyczną związaną z Wisłą.

– Część przetargów już rozstrzygnęliśmy. Mamy wykonawców i prace rozpoczną się już w tym miesiącu – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego.

W okolicach przepompowni powstanie nowy szalet miejski, zaprojektowany tak, aby nie zdradzać swojej funkcji. – Z poziomu bulwaru ma wyglądać jak parkan. Będzie miał ażurowe ściany i zadaszenie z drewnianych sztachet – tłumaczą w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Na rewitalizacji zyskać ma sama promenada spacerowa. Przy bulwarze na wałach wiślanych pojawi się nowe stylowe oświetlenie. Powstać ma również mała estrada. Z kolei pomiędzy ul. Nadwiślańską a wałem uporządkowany zostanie pas zieleni. Na wyłonienie wykonawcy czeka jeszcze tylko przebudowa prowadzącej ku Wiśle ul. Sadowej. Całość ma być jednak gotowa do końca tego roku.

Wiślany projekt realizowany jest również w Puławach. Powstać ma tutaj m.in. przystań jachtowa dla 50 łodzi, zwodzony most łączący dwie strony portu, sześciometrowa wieża widokowa oraz dwukondygnacyjny parking ze stanowiskami dla przyczep kampingowych.

– Prace są zaawansowane. Roboty ziemne trwają również w porcie. Teoretycznie, mieliśmy skończyć w tym roku, ale już wiemy, że będą z tym kłopoty. Rozpoczęcie inwestycji się opóźniło – tłumaczy Krzysztof Szczepański z Zarządu Inwestycji Miejskich w Puławach.

W Janowcu nowa przystań powstanie na lewym brzegu Wisły w miejscu istniejącego oczka wodnego. Będzie mogło zacumować w niej przynajmniej 30 łodzi. – Otrzymaliśmy niezbędne zezwolenia, już podpisujemy umowę z wykonawcą. Prace rozpoczną się w lipcu, a przystań ma być gotowa do 5 grudnia, o ile pogoda nie pokrzyżuje robót – mówi Maciej Goławski, inspektor z Urzędu Miasta i Gminy w Janowcu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sd
kolo
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sd
sd (30 lipca 2011 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
kolo
kolo (6 lipca 2011 o 06:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='bu' timestamp='1309871236' post='497952']
nie rozumie ludzi, którzy na wszystko narzekają. nawet na inwestycje...
[/quote]
Kto nie rozumie? Ty nie rozumiesz?
Naucz się pisać po polsku człowieku.
Pisze się "nie rozumiem".
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2011 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję że będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych-poruszających się na wózkach bo jak dotąd to w Kazimierzu nie ma szans taka osoba cokolwiek zwiedzić.
Rozwiń
bu
bu (5 lipca 2011 o 15:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie rozumie ludzi, którzy na wszystko narzekają. nawet na inwestycje...
Rozwiń
karol
karol (5 lipca 2011 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
66 baniek wrzuconych w Wisłę. Budowanie, budowanie jest ważne. Mordo ty moja.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!