czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Żaden grubasek się nie przeciśnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2007, 18:52

Pielęgniarki szkolne z Puław będą szukać dzieci zagrożonych otyłością. Każde przejdzie szereg badań i może liczyć na opracowaną do jego potrzeb dietę.

Polacy są coraz grubsi. Co piąty mieszkaniec kraju jest otyły, a co trzeci ma nadwagę. Wśród dzieci i młodzieży takie problemy ma ok. 10-15 proc. Dlatego puławscy radni postanowili wprowadzić w tutejszych szkołach profilaktyczny program zapobiegania nadwadze i otyłości. Przedsięwzięcie jest nowatorskie, bo to szkolne pielęgniarki na podstawie przeprowadzonych badań wytypują zagrożonych uczniów.
Po wyłowieniu w szkołach osób z nadwagą, uczniowie trafią pod opiekę specjalistów z puławskiego szpitala. Dla każdej osoby zostanie wyznaczony indeks masy ciała, który jest obliczany przez porównanie wzrostu i wagi. Indeks pozwoli ocenić zagrożenie nadwagą i otyłością.

Następnie każde dziecko opowie lekarzom o swoich nawykach żywieniowych. - Jeśli okażą się niedobre, to będziemy dla każdego dziecka ustalać indywidualną dietę - mówi autorka programu Danuta Kobus-Jonak, ordynator oddziału dziecięcego w puławskim szpitalu.
To nie wszystko. Dzieci zostaną przebadane pod kątem chorób, które mogą w przyszłości zostać wywołane przez otyłość. Akcja będzie prowadzona przez trzy lata. A potem organizatorzy sprawdzą, jakie przyniosła efekty.
Rodzice uważają, że program jest potrzebny. - Pomysł monitorowania sytuacji w szkole jest bardzo trafiony - twierdzi Dariusz Misztal, ojciec dziecka chodzącego do Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach.
]
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Stefan
Ostrzeżenie
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 sierpnia 2013 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rozwiń
Stefan
Stefan (1 października 2007 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Po wyłowieniu w szkołach osób" - co za zwrot?! Toż to jakieś preludium do totalnej inwigilacji! Później przyjdzie pewnie czas na "tropienie za chudych", a następnie piegowatych. A wszystko to zawdzięczamy lewicowemu myśleniu wymieszanemu z polityczną poprawnością. Nie dość, że chcą odbierać rodzicom dzieci już w wieku 5 lat, to jeszcze wprowadzają takie quasi-faszystowskie (czyli lewicowe) programy!
Rozwiń
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie (24 września 2007 o 20:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polska tradycja katolicka:Palili na stosach heretyków, naukowców, ludzi wybitnych, innych kulturowo i z pochodzenia.Uwzięli sią na homoseksualistów, komunistów, humanistów, ateistów.Ostatnio, tylko amerykańskie obywatelstwo Teletubisiów uchroniło je od osadzenia w tiurmie.Prześladują dzieci w szkołach religią, kamerami, mundurkami, narkotykami, alkoholemi kto wie czym jeszcze.Teraz jakieś chore umysłowo, niedouczone, pełne obsesji na punkcie bycia dyktatorami, zboczeńcybędą sobie eksperymentować na NIEswoich dzieciach!!!!!Jak na świniach, a potem zobaczą co im z tego wyszło... Istny Oświęcim pełen doktorów Mengele.Podpierają się (przynajmniej w tym artykule) jedną wypowiedzią jakiegoś absolutnego durnia,niezdolnego do zrobienia dziecku śniadania (i sobie też) oraz opinią bliżej niezdefiniowanychrodziców, chcących rządzić się obcymi dziećmi.Jak się otwarcie przyznają do niezdolności wychowywania własnych dzieci i ich żywieniato pozbawić ich praw rodzicielskich i zabrać im dzieci do domu dziecka!!!Zaczną sie gestapowskie przesłuchiwania dzieci, zgadywanki ignoranckich śledczych w celupostawienia diagnozy grzechu, prześladowania rodziców za zły stan dziecka, już teraz z górytak nazwany, niczym w postępowaniu inkwizycyjnym zakładającym winę, której nie trzebaudowadniać.Dzieci przejdą następną odmianę gehenny szkolnej, będą dietowane, prześladowane przezwspółwięźniów szkolnych, dowiedzą się, że są nienormalne, wadliwe, szkodliwe, złe i grzeszne.Podelcy zarobią na tej czystce pieniądze a puławscy radni punkty w rządzie za cwany wybiegwmówienia głodnym i poszkodowanym Polakom, że powinni przestać jeść w ogóle, bo tak będziedla nich lepiej. Wmówią, że w Polsce jest dobrobyt, przepych zbytek i nimi należy się zajmowaći zaprzątać swoje myśli, bo to one są naszymi wrogami (z głodu przecież nikt nie przytył) a nędzyw Polsce NIE ma.Tam oddawać organy, nawet za życia, tu głodzić dzieci, gdzie indziej nieistniejącą duszęoddać w posiadanie im w zastępstwie nieistniejącego boga, a wszędzie oddawać się dobrowolniechimerom rozkaprysionych tumanów.Człowiek niepostrzeżenie stał się własnością oszustów, złodziei, bandytów, psychotyków,zboczeńców i wariatów niegodnych nawet średniowiecza.A końca nie widać, oni, tutaj w Polsce, dopiero rozgrzewają się do tej zabawy, która podoba imsię coraz bardziej.Doświadczeni ludzie mówią, że za PRL-u nie była dokonywana na narodzie dziesiąta częśćtakiego bandyctwa co teraz. Co ich powstrzymywało? ZSRR?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!