środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Zarzucają wójtowi prywatę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2009, 17:29

Prawie milion złotych wyda w tym roku gmina Żyrzyn na budowę ulicy Leśnej. - To prywata wójta, który mieszka przy planowanej inwestycji - oburza się część mieszkańców.

W tegorocznym budżecie Żyrzyna na wniosek wójta zapisano 900 tys. zł na budowę drogi gminnej przy ul. Leśnej. Teraz jest ona pełna kolein i wybojów. Biegnie wzdłuż nowo wybudowanych domków jednorodzinnych. Tuż obok mieszka wójt gminy.

Kiedy informacja o planowanej inwestycji ukazała się w Internecie, krzyk podnieśli mieszkańcy pobliskiej ul. Polnej. Oni także chcieliby mieć nową drogę. Walczą o nią od bardzo dawna. - Mieszkamy tu od kilkudziesięciu lat i płacimy podatki. Tymczasem wójt robi drogę tym, którzy niedawno się tu osiedlili. Nas nie chce w ogóle słuchać. To skandal - twierdzi Stanisław Wach, mieszkaniec ul. Polnej.
Ludzie wypominają też wójtowi, że za publiczne pieniądze wybrukował ulicę przy swoim domu kostką, a oni brną w błocie.

Wójt odrzuca argumenty mieszkańców. - Bo co, tam gdzie mieszkam, ma być betonowa pustynia i nie można niczego budować? - pyta Andrzej Bujek. - Zresztą nie mieszkam na Leśnej tylko obok, na Spacerowej. Tu jest wyłożona kostka, ale trzeba było to zrobić, bo nie dało się przejechać. Inicjatywa wyszła od mieszkańców, którzy wyłożyli swoje pieniądze na projekt. Resztę zapłaciła gmina - dodaje.

Wójt uważa również, że protestujący nie dostrzegają problemu niepełnosprawnych dzieci, które mieszkają na końcu planowanej drogi. Teraz trzeba je codziennie dowozić na zajęcia specjalnym samochodem. - Poza tym, na Leśną możemy dostać dofinansowanie ze "schetynówek”. W przypadku Polnej nie ma na to szans.

Wójt obiecał jednak, że do końca miesiąca postara się utwardzić kamieniem sporny odcinek Polnej. Materiał został już zamówiony w puławskim Zakładzie Usług Komunalnych. W 2010 roku ulica ma zostać w całości wyasfaltowana.

Po tym jak zainteresowaliśmy się sprawą, w obronie wójta stanęła jedna z urzędniczek gminy. - Pieniędzy jest mało, a potrzeb dużo. Żadne prywaty nie wchodzą tu w grę. Wójt dopiero teraz wnioskował o pieniądze na tę drogę, ale wcześniej tego nie robił, żeby nie być posądzanym o to, że buduje u siebie - zapewniła nas. Nie chciała, żeby publikować jej nazwisko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
spacerowa street
polna
miły gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

spacerowa street
spacerowa street (27 lutego 2009 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
my mieszkańcy ul. Spacerowej toniemy w błocie dojeżdżając do naszych domów, dziury są wszędzie. Oto kilka fotek:
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images36.fotosik.pl/69/dc55f2bf188d4043.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images46.fotosik.pl/73/8733ae687997de44.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images48.fotosik.pl/73/2c80a73ed81db2db.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images49.fotosik.pl/72/956013cc0bdc0c19.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images49.fotosik.pl/72/f2d047eaeb15253d.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images35.fotosik.pl/69/12cdadaaa94b2766.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images48.fotosik.pl/73/3765601ea5c4b4cf.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images41.fotosik.pl/69/c9b8c405ac8131d9.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images40.fotosik.pl/68/8c56b97c02a4dbf8.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images41.fotosik.pl/69/cb8b0662507f9770.jpg[/img][/url]
Rozwiń
polna
polna (26 lutego 2009 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
my mieszkancy ul polnej plywamy w błocie po pierwsze lampy to tylko zrobili tam gdzie sa slupy a tam gdzie nie ma to juz swiatło nie swieci w nocy wpada sie w kazdy dolek a zreszta zapraszamy pana wojta na spacer po ulicy polnej wieczorem
Rozwiń
miły gość
miły gość (23 lutego 2009 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra, rozumiem mieszkańców ul.Polnej. Zdjęcia też są ładne, tylko szkoda że nie został ujęty odcinek od ul. Powstania Styczniowego do ul.Spacerowej i dalej na ul.Leśną. Leśna tj. dopiero koszmar, błoto, dziura na dziurze. Jechać się nie da. Drogi były wielokrotnie remontowana (raczej poprawiana). Czasem dziury były zasypywane jakimś żwirkiem, czasem wjeżdżał cięższy sprzęt i ścinał powierzchnię (ubity piach z kamieniami) by to wyrównać. Jednak po kilku opadach deszczu lub śniegu droga z powrotem nabiera swoich pierwotnych kształtów. Polna według mnie nie jest taka tragiczna, aczkolwiek nie mówię że jest dobrze, jej też się należy remont. Rada jednak uznała Leśną jako priorytet i tak ma zostać.
Rozwiń
Dziadek z Polnej
Dziadek z Polnej (23 lutego 2009 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
My mieszancy ul. Polnej brniemy po blocie,sniegu od lat.Dlugosc naszej ulicy to ponad 2-kilometry i zeby zaczac budowe drogi ul Polnej nalezy zrobic asfalt na ul Lesnej.Decyzja wojta i rady gminy jest sluszna gdyz sluzby komunalne odmowily dojazdu do naszych posesji nie mowiac o sluzbie zdrowia.Z chwila polozenia asfaltu na ul.Lesnej dopiero mozna zaczac dalsza budowe drogi na ul Polnej.Cieszymy sie z decyzji o dalszej inwestycji na ul.Polnej gdyz do tej pory gmina budowala drogi w innych miejscowosciach zapominajqac o swoich mieszkancach na ul.Polnej.Mieszkanic Zerdzi co tak narzeka na 200 m.drogi wiejskiej niech pomysli o naszych 2-ch ulicach o dlugosci okolo 3-ch kilometrow.Sadze,ze Pan Wojt nie zapomni o 200 metrach piaskowej drogi w Zerdzi po wykonaniu inwestycji juz slusznie zaplanowanej.
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2009 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wójt już od dawna kieruje się prywatą a na inne wsie to już totalnie nie zwraca uwagi w miejscowości Żerdź jest 200 metrów drogi gdzie ludzi się topią
dzieci w gumowych butach do szkoły chodzą a do wójta żadne sygnały nie docierają już od kilku lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!