czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Zmarł Mieczysław Turski, radny Rady Miasta Puławy

Dodano: 19 czerwca 2017, 13:33
Autor: rs

W sobotę 17 czerwca zmarł puławski radny, emerytowany oficer, uczestnik zagranicznych misji wojskowych, przedsiębiorca i społecznik, Mieczysław Turski. W tym roku skończyłby 68 lat.

Mieczysław Turski
Mieczysław Turski (fot. UM Puławy)

Do rady miasta trafił w 2014 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 214 głosów, co było najlepszym wynikiem w trzecim okręgu. Pracował w wielu komisjach zajmując się m.in. sprawami społecznymi, gospodarczymi, promocją oraz kulturą fizyczną i sportem. Nie unikał także spraw trudnych, którymi często zajmowała się komisja rewizyjna. Jako radny słynął z bezkompromisowych wypowiedzi, a podczas głosowań nie bał się demonstrować własnego, często odmiennego zdania.

– Był to człowiek sumienny, rzetelny i prawy. Współpraca z nim zawsze układa się bardzo dobrze. Miał silny kręgosłup moralny i mówił to, czego czasem bali się powiedzieć inni – wspomina Artur Kwapiński, kuzyn zmarłego, radny z tego samego klubu oraz kolega ze stowarzyszenia "Przeszłość-Przyszłości". – Zapamiętam go jako wiecznie uśmiechniętego, pogodnego człowieka, duszę towarzystwa. Na pewno będzie mi go brakowało – dodaje.

Zanim Mieczysław Turski trafił do rady, przez lata służył w armii, był zawodowym żołnierzem, oficerem wojska polskiego, specjalistą w wojskach rakietowych, uczestnikiem misji zagranicznych. Na emeryturze zajął się biznesem. W Puławach prowadził firmę handlową, sprzedawał m.in. komputery i sprzęt RTV. Od kilku lat borykał się z problemami zdrowotnymi, ale w ostatnich dniach czuł się dobrze. Jego śmierć była zaskoczeniem dla wszystkich. W tym roku skończyłby 68 lat. 

Msza żałobna odbędzie się w sobotę 24 czerwca o godz. 13:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Puławach. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Piaskowej. 

pisownia
Użytkownik niezarejestrowany
realista
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pisownia
pisownia (23 czerwca 2017 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Gdyby chciał pan uchonorować śmierć kolegi, nie wydowybałwy pan na światło dzienne osobistych spraw prywatnych,  rodzinnych jakiegoś Piotra. Nie oskarżałby pan, groził potężnymi odszkodowaniami, nazywał kogoś kłamcom czy oszołomem. Nie czuję pan niestosownosci tego typu zachowania? Ze względu na pamięć o Mieczysławie apeluje do pana o zaprzestanie tej retoryki.
 honor-uhonorować,kłamca nazywać kogoś kłamcą
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2017 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie [*]
Rozwiń
realista
realista (21 czerwca 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety, ale nasze elity, które rządzą miastem i krajem to osoby, którym chodzi tylko o robienie kariery i zapewnianie wygodnego życia sobie i najbliższym (kolesiom). Tylko konszachty w mieście się liczą, a nie zdrowy rozsądek. Przykład utworzenia CUW w mieście. Jaka to oszczędność? Każdy ma świadomość, że żadna, ale głośno nikt nic nie piśnie, bo można się komuś "narazić" i nie opłaca się ryzykować swojego stołka czy wpływów. Każda działalność "społeczna" radnych jest nastawiona na zbieranie profitów w przyszłości. Znana jest kariera jednego radnego, który pod płaszczem działalności społecznej miał/ma posady państwowe czy dotacje z urzędów. Tylko patrzeć jak będzie wystawiony na wysokim miejscu na liście jednej z partii. Tak to się odbywa i nie warto łudzić się, że tu jakaś demokracja czy głos "suwerena" ma znaczenie.
Rozwiń
ignorant
ignorant (21 czerwca 2017 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto to jest Sosik ??
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2017 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[*][*][*]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!