sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Zmiana dyrektora szpitala w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2011, 15:21

Marian Jedliński nie jest już dyrektorem szpitala w Puławach (Paweł Buczkowski / Archiwum)
Marian Jedliński nie jest już dyrektorem szpitala w Puławach (Paweł Buczkowski / Archiwum)

Marian Jedliński nie jest już dyrektorem puławskiego szpitala. Starostwo zapewnia, że sam zrezygnował z tej posady. Na jego miejsce zarząd powiatu powołał Jolantę Herdę.

Informacja, że Marian Jedliński nie jest już dyrektorem szpitala powiatowego, zaskoczyła wiele osób. W dniu jego odwołania zarząd powiatu znalazł zastępcę na jego stanowisko. Funkcja dyrektora puławskiego SP ZOZ została powierzona dr nauk med. Jolancie Herdzie.

– Jestem zaskoczony tym, co się stało, według mojej wiedzy nie było żadnych podstaw merytorycznych, aby pana Jedlińskiego zwalniać. Chcę się dowiedzieć, co doprowadziło do takiej decyzji – podkreśla radny powiatowy Sławomir Kamiński, były starosta puławski. Dlatego w czwartek na sesji Rady Powiatu Kamiński złożył interpelację dotyczącą zmiany w szpitalu.

Marian Jedliński był szefem puławskiego SP ZOZ przez ostatnie cztery lata. Za jego kadencji kilka oddziałów przeszło kapitalne remonty, dla szpitala został zakupiony nowoczesny sprzęt.
– Pan Jedliński dokonywał cudów, potrafił negocjować w NFZ. Nie rozumiem tej decyzji – kwituje Kamiński.

W starostwie zapewniają, że dyrektor sam podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska. – Sam złożył rezygnację z pracy w trybie natychmiastowym, a zarząd powiatu jedynie przychylił się do tego wniosku. Pan Jedliński swoje odejście z pracy uzasadnił przyczynami osobistymi – zapewnia Paweł Nakonieczny, wicestarosta puławski. – Powołaliśmy natychmiast nowego dyrektora, Pani Jolanta Herda spełnia wszelkie wymagania, by pełnić tę funkcję.

Nowa dyrektor szpitala jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Była pracownikiem w Departamencie Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego oraz zastępcą dyrektora Lubelskiego Centrum Zdrowia Publicznego.

– Sytuacja szpitala jest trudna i zdaje sobie z tego sprawę, jakiego wyzwania się podjęłam – zaznacza Jolanta Herda, dyrektor puławskiego szpitala. – Trzeba zahamować rosnący dług, a drogą do tego jest współpraca personelu, pionu administracyjnego i ekonomicznego. Chciałabym także, żeby pacjenci odczuli jakość usług medycznych, które świadczy szpital.

Mimo kilku prób, nie udało nam się skontaktować z byłym już dyrektorem Jedlińskim. Jego komórka jest wyłączona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!