Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 czerwca 2010 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Zmiana władzy w Puławach, Grobel ustąpi

0 7 A A

Już jutro ustąpią m.in. prezydent Janusz Grobel, starosta Sławomir Kamiński, a nawet komendanci lokalnej policji i straży pożarnej. – Chciałbym zastąpić szefa straży, by pracować przy powodzi – nie uchyla się od odpowiedzialności 11-letni Kacper Baranowski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko to w ramach akcji "Dzieci rządzą miastem”, którą zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta. Pomysł tej lekcji jest taki: przekazać na jeden dzień władzę w poszczególnych instytucjach dzieciom z klas III–VI, uczących się w puławskich szkołach podstawowych. Władzom akcja się spodobała i zgodziły się ustąpić na jeden dzień.

I tak dzieci – zostaną wybrane drogą losowania dopiero dziś – zasiądą w gabinetach nie tylko prezydenta miasta i starosty puławskiego, ale także: przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Śliwińskiego, komendanta policji Kazimierza Kuli, szefa straży pożarnej Grzegorza Podhajnego, dyrektora MOSiR Antoniego Rękasa, szefa Domu Chemika Renaty Siedlaczek.

– Kandydatów na miejskie stanowiska wybiorą dyrektorzy szkół. Szansę mają uczniowie, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla szkoły swoimi osiągnięciami lub zachowaniem. W akcji wraz z wybranym uczniem weźmie udział jego klasa – mówi Robert Sosik, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.
Kacper Baranowski chodzi do Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas zabaw uwielbia być strażakiem. – Chętnie zostałbym komendantem straży – mówi Kacper. – Jeździłbym na sygnale do powodzi i pracowałbym tam cały dzień. Dałbym radę, bo jestem silny, mam już przecież 11 lat.

Więcej informacji z Puław i okolic na www.mmpulawy.pl

Swoje rządy nowe młode władze rozpoczną od obejrzenia pokazów, jakie przygotowała Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach. Później nastąpi mianowanie uczniów na szefów poszczególnych, wylosowanych instytucji. Nowych "kierowników” przetransportują do miejsca urzędowania podległe im służby. I tak np. prezydenta do budynku Urzędu Miasta przewiezie radiowóz Straży Miejskiej, szef policji pojedzie do komendy radiowozem, a szef MOSiR samochodem służbowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W instytucji, w której władze przejmie dany uczeń, jego koledzy z klasy będą przebywać przez godzinę – poznają specyfikę urzędu, będą mogli porozmawiać z pracownikami. Później opuszczą budynek, a ich kolega zostanie do końca dnia urzędowania, by oddać się pracy.

– Czegoś takiego jeszcze w Puławach nie było – dodaje Robert Sosik. – A chciałbym, żeby ta impreza weszła na stałe do kalendarza miejskich wydarzeń. To dobry pomysł na obchody Dnia Dziecka.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkanka / 9 czerwca 2010 o 11:34
Aneczka napisał:
może i nikomu nie broni. ja uwazam ,że to nie jest to, tak do końca, zaufanie, a zwykłe przyzwyczajenie. a jego koledzy nie dadzą mu krzywdy zrobić. ja osobiście nic nie zyskałam na jego prezydenturze.
A co niby chciałabyś zyskać?Efekty jego rządów widać w mieście.Miasto zadbane,rozwija się ,budują nowy stadion,pływalnię,ulice zmieniają wygląd.Wiele miast widziałam ,nawet Lublin nam zazdrości wyglądu miasta.
Avatar
Aneczka / 8 czerwca 2010 o 15:48
tyle w temacie napisał:
Przecież p.Grobel nikomu nie broni startować o stołek prezydenta miasta.Mlodzi też mogą startować a wyborcy dają mandat kto ma rządzić miastem młody czy stary.Widać ma zaufanie wyborców skoro tyle lat jest prezydentem.

może i nikomu nie broni. ja uwazam ,że to nie jest to, tak do końca, zaufanie, a zwykłe przyzwyczajenie. a jego koledzy nie dadzą mu krzywdy zrobić. ja osobiście nic nie zyskałam na jego prezydenturze.
Avatar
tyle w temacie / 8 czerwca 2010 o 12:54
Gość napisał:
nie wiem czy tak dobrze nam się wiedzie... a pan grobel dałby szansę młodym. już się narządził. i dość.
Przecież p.Grobel nikomu nie broni startować o stołek prezydenta miasta.Mlodzi też mogą startować a wyborcy dają mandat kto ma rządzić miastem młody czy stary.Widać ma zaufanie wyborców skoro tyle lat jest prezydentem.
Avatar
jajo / 8 czerwca 2010 o 05:54
Dobre - zastępca w policji się zmienił i bardzo dobrze niech tak zostanie widocznie już się poznali na niby "byłym" zastępcy.
Gdzieś pisali że na ulicach będzie więcej patroli i bardzo dobrze by znaleźli się tam kolesie "byłego" może tam niczego nie spieprzą.
A niedługo wybory i ......
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 20:10
nie wiem czy tak dobrze nam się wiedzie... a pan grobel dałby szansę młodym. już się narządził. i dość.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 13:04
Zaskakujący tytuł artykułu. Nie psujmy tego co dobre a pomysł z młodzieżą mi się podoba
Avatar
~gość~ / 7 czerwca 2010 o 12:31
Po przeczytaniu tytułu myślałam ,że to prawda.Niech nie ustępują nie rządzą tak źle.
Avatar
mieszkanka / 9 czerwca 2010 o 11:34
Aneczka napisał:
może i nikomu nie broni. ja uwazam ,że to nie jest to, tak do końca, zaufanie, a zwykłe przyzwyczajenie. a jego koledzy nie dadzą mu krzywdy zrobić. ja osobiście nic nie zyskałam na jego prezydenturze.
A co niby chciałabyś zyskać?Efekty jego rządów widać w mieście.Miasto zadbane,rozwija się ,budują nowy stadion,pływalnię,ulice zmieniają wygląd.Wiele miast widziałam ,nawet Lublin nam zazdrości wyglądu miasta.
Avatar
Aneczka / 8 czerwca 2010 o 15:48
tyle w temacie napisał:
Przecież p.Grobel nikomu nie broni startować o stołek prezydenta miasta.Mlodzi też mogą startować a wyborcy dają mandat kto ma rządzić miastem młody czy stary.Widać ma zaufanie wyborców skoro tyle lat jest prezydentem.

może i nikomu nie broni. ja uwazam ,że to nie jest to, tak do końca, zaufanie, a zwykłe przyzwyczajenie. a jego koledzy nie dadzą mu krzywdy zrobić. ja osobiście nic nie zyskałam na jego prezydenturze.
Avatar
tyle w temacie / 8 czerwca 2010 o 12:54
Gość napisał:
nie wiem czy tak dobrze nam się wiedzie... a pan grobel dałby szansę młodym. już się narządził. i dość.
Przecież p.Grobel nikomu nie broni startować o stołek prezydenta miasta.Mlodzi też mogą startować a wyborcy dają mandat kto ma rządzić miastem młody czy stary.Widać ma zaufanie wyborców skoro tyle lat jest prezydentem.
Avatar
jajo / 8 czerwca 2010 o 05:54
Dobre - zastępca w policji się zmienił i bardzo dobrze niech tak zostanie widocznie już się poznali na niby "byłym" zastępcy.
Gdzieś pisali że na ulicach będzie więcej patroli i bardzo dobrze by znaleźli się tam kolesie "byłego" może tam niczego nie spieprzą.
A niedługo wybory i ......
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 20:10
nie wiem czy tak dobrze nam się wiedzie... a pan grobel dałby szansę młodym. już się narządził. i dość.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2010 o 13:04
Zaskakujący tytuł artykułu. Nie psujmy tego co dobre a pomysł z młodzieżą mi się podoba
Avatar
~gość~ / 7 czerwca 2010 o 12:31
Po przeczytaniu tytułu myślałam ,że to prawda.Niech nie ustępują nie rządzą tak źle.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra