czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Zmienią plany dla działek w Puławach. Nic dużego tu nie stanie

Dodano: 4 czerwca 2016, 09:03

Z planami działek radnych zapoznał wiceprezydent Tadeusz Kocoń (fot. Radosław Szczęch)
Z planami działek radnych zapoznał wiceprezydent Tadeusz Kocoń (fot. Radosław Szczęch)

Władze miasta liczą na szybszy rozwój osiedla Piaski. Chodzi o tereny przeznaczone pod turystykę, wypoczynek i zieleń. Inwestorów tym razem mają przyciągnąć mniejsze i tańsze działki.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Blisko dekadę temu władze Puław przygotowując plan zagospodarowania dla osiedla Piaski Włostowickie marzyły o ściągnięciu tam dużego inwestora. Na 4-hektarowej działce miał stanąć luksusowy hotel, spa, centrum rekreacji i wypoczynku. Niestety, okazało się, że nie ma zainteresowania terenem położonym między ul. Sosnową, Kopernika i mjr Mariana Bernaciaka „Orlika”.

Według urzędników największą przeszkodą są zapisy, które obligowały potencjalnych inwestorów do scalenia terenu i potraktowaniu go jako jednej działki inwestycyjnej.

– To sprawiło, że mimo atrakcyjnego położenia, doskonałej dostępności komunikacyjnej oraz pełnego uzbrojenia w infrastrukturę techniczną od 2008 roku nie znalazł się inwestor gotowy podjąć się zagospodarowania tak dużego obszaru – czytamy w uzasadnieniu uchwały rozpoczynającej procedurę zmian.

Po zmianach inwestorzy będą mogli nabywać poszczególne działki i zabudowywać je bez konieczności zakupu całego terenu i przestawiania kompleksowej wizji jego rozwoju. Żeby to zrobić, konieczne są zmiany w lokalnym planie zagospodarowania, które wymagały przyjęcia odpowiedniej uchwały przez radę miasta.

– Mamy tutaj przykład pięknej, dużej działki, która może być miejscem niepowtarzalnej inwestycji dla kogoś, kto potrzebuje tej wielkości terenu. Ona nie musi zostać sprzedana w tym roku, ale nawet za 10, czy 20 lat. To jest szansa dla naszego miasta, a małych działek na Piaskach jest wiele. Nie mamy noża na gardle, by w tej chwili tak się rozdrabniać – stwierdził radny Paweł Maj, który był przeciwko dzieleniu działek.

Prezydent jest jednak bardziej sceptyczny w ocenie szans na zdobycie dużego inwestora. Janusz Grobel przypomniał, że od kilku lat miasto nie może sprzedać tego terenu. Jednym z powodów, o których wspomniał, są trudności z uzyskiwaniem przez przedsiębiorców kredytów. – Uznaliśmy, że zaproponujemy zmianę planu, żeby ten teren stał się możliwy do zbycia – wyjaśnił prezydent.

Poza Pawłem Majem, uchwałę pozwalającą na zmianę lokalnego planu zagospodarowania dotyczącego terenu pomiędzy ul. Sosnową i „Orlika” poparli wszyscy obecni na sali radni.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 czerwca 2016 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maj jak zwykle na nie. Kiedyś był pomysł budowy terminala przeładunkowego kolejowego w pobliżu Bramy nr 3 Grupy Azoty Puławy. Pan Maj wytoczył argumenty przeciwko wycinaniu lasu... a przecież taki terminal to praca dla ludzi i podniesienie rankingu miast.
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2016 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popieram pana Maja bo mieszkam na Sosnowej gdzie ruch samochodowy z roku na rok jest coraz wiekszy mialo byc cicho a jest coraz glosniej
Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2016 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Paweł Maj ma łeb na karku zna się na planowaniu przestrzennym i myśli jakby dziś było jutrem. potem będzie żal do Radnych. tak jak za Chaos przy Generała F-Nila....
Rozwiń
Gość
Gość (4 czerwca 2016 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maj jak Kaczyński totalnie jest wszystkiemu przeciw by zastąpić w przyszłości Grobla. Ciekawe jacy mocodawcy za tym stoją?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!