Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 lipca 2012 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Zostali bez pracy i bez mieszkania

0 9 A A
Państwo Kubrakowie muszą się wyprowadzić z końcem wakacji. Budynek, w którym mieszkają, czeka grunto
Państwo Kubrakowie muszą się wyprowadzić z końcem wakacji. Budynek, w którym mieszkają, czeka grunto

Pracownik Liceum Plastycznego z końcem wakacji straci pracę. A wraz z nią mieszkanie, które remontował na swój koszt

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanisław i Barbara Kubrakowie mieszkają w zabytkowym domu przy ul. Poniatowskiego w Nałęczowie. Budynkiem zarządza Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego.

Pan Stanisław pracuje w szkole jako dozorca. Mieszkanie służbowe dostał 11 lat temu. Początkowo był to tylko jeden pokój z kuchnią. Małżeństwo spodziewało się, że dożyje w nim emerytury. Remontowało lokal z własnych pieniędzy.

– W 2010 r. podpisaliśmy z obecnym dyrektorem szkoły aneks do umowy. To już nie było „mieszkanie służbowe” tylko „mieszkanie”. Nie na stałe, tylko do końca sierpnia 2012 r. – mówi pani Barbara.

Czemu się na to zgodzili? – Obok zwolniły się dwa pokoje, które pewien profesor wynajmował na swoją pracownię. Zapytałem dyrektora szkoły, czy nie mógłbym ich urządzić dla swoich dzieci. Wtedy dał mi ten aneks. Tak mi zależało na pokojach dla dzieci, że go podpisałem – mówi pan Stanisław.

Z końcem wakacji Kubrakowie mają się wyprowadzić, bo budynek, w którym mieszkają, czeka gruntowny remont. Pan Stanisław traci też pracę, bo szkoła zainstalowała monitoring. Wypowiedzenie dostał wiosną. – Nie stać nas, by wynająć w Nałęczowie mieszkanie. To koszt 1 tys. zł. To prawie cała pensja mojej żony – mówi Kubrak.

Kubrakowie szukali pomocy w Urzędzie Miasta. – Do burmistrza zwracałam się w tej sprawie w sierpniu i w październiku ubiegłego roku, później w styczniu i w marcu. Odpowiedział, że to sprawa pomiędzy nami a dyrektorem i jego to nie dotyczy – mówi pani Barbara.

W pisemnej odpowiedzi burmistrz wyjaśnił, że miasto nie ma żadnych wolnych lokali. A i tak pierwszeństwo do nich mają osoby z wyrokami eksmisyjnymi. – Wszystkie musieliśmy wynająć osobom, które mieszkały w budynku komunalnym przy ul. Armatnia Góra. Obiekt nie nadawał się do dalszego użytkowania – tłumaczy Artur Rumiński, zastępca burmistrza miasta.

Jak poinformował nas dyrektor liceum Jarosław Ćwiek, kapitalny remont budynku jest konieczny. Tak zdecydował konserwator zabytków. Po remoncie w domu przy ul. Poniatowskiego zostanie dwóch mieszkańców: szkolny konserwator i emerytowany nauczyciel.

Dyrektor podkreśla, że poinformował państwa Kubraków o wyprowadzce z 8-miesięcznym wyprzedzeniem, a później wstawiał się za nimi u burmistrza w sprawie mieszkania komunalnego. Dodaje też, że wielokrotnie szedł panu Stanisławowi na rękę, m.in. udzielając mu bezpłatnych urlopów. Dodaje, że za mieszkanie rodzina nie płaciła ani złotówki czynszu.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
emka / 26 lipca 2012 o 10:32
... jakim dzieciom , chyba nie córkom , które od lat tułają się po stancjach
Avatar
joki / 25 lipca 2012 o 00:41
Lepszy kręt, za darmo każdy by chciał
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 16:53
A po co było sprzedawać mieszkanie i dom?
Chyba tylko po to, żeby przez 11 lat nie ponosić żadnych kosztów utrzymania mieszkania.
Avatar
Ola.... / 23 lipca 2012 o 13:48
Stasiu trzymaj się jakoś ...
Avatar
Gość / 20 lipca 2012 o 13:30
Dla ludzi o małych dochodach czyli bez pracy ,chorych są mieszkania socjalne ,Piszący też mogą się o nie starać .Niestety z tego budynku muszą sie wyprowadzić .Jak nie ma się własności to się nie inwestuje.
Avatar
Gość / 20 lipca 2012 o 10:11
nie płacili ani złotówki czynszu, to tylko mieszkać i to jeszcze chciałabym tak dostać mieszkanie z kilkoma pokojami, o, widać ta rodzina miała niezłe znajomości u "kogoś", bo zazwyczaj to przynajmniej opłatę za wynajem się ponosi
Avatar
k / 20 lipca 2012 o 07:43
Ale o co chodzi, skończyła sie umowa, nie jest juz pracownikiem Liceum to o co chodzi? Mieli 8 miesięcy na wyprowadzkę. Może pani redaktor wie gdzie można dostac mieszkanie za darmo?
Avatar
chciejek / 19 lipca 2012 o 20:39
No ja też chcę mieszkanie za które nie będę musiał płacić ani grosza co miesiąc!!! Wtedy będę mógł odwalić sobie takie ładne panele podłogowe i zakupić takie ładne mebelki. Remont też zrobie na swój koszt!
Ludzie muszą błagac o kredyt i splacać go latami praktycznie do śmierci, a tu można mieć za darmo i siedzieć cicho, ale jak zabierają to co darmo miałem to do gazety ich. Ciekawe ile jeszcze takich pasożytów jeszcze jest.
Avatar
Bob budowniczy / 19 lipca 2012 o 19:41
Tak myśle że w sumie też mi państwo powinno zapewnić mieszkanie. A co.
Avatar
emka / 26 lipca 2012 o 10:32
... jakim dzieciom , chyba nie córkom , które od lat tułają się po stancjach
Avatar
joki / 25 lipca 2012 o 00:41
Lepszy kręt, za darmo każdy by chciał
Avatar
Gość / 23 lipca 2012 o 16:53
A po co było sprzedawać mieszkanie i dom?
Chyba tylko po to, żeby przez 11 lat nie ponosić żadnych kosztów utrzymania mieszkania.
Avatar
Ola.... / 23 lipca 2012 o 13:48
Stasiu trzymaj się jakoś ...
Avatar
Gość / 20 lipca 2012 o 13:30
Dla ludzi o małych dochodach czyli bez pracy ,chorych są mieszkania socjalne ,Piszący też mogą się o nie starać .Niestety z tego budynku muszą sie wyprowadzić .Jak nie ma się własności to się nie inwestuje.
Avatar
Gość / 20 lipca 2012 o 10:11
nie płacili ani złotówki czynszu, to tylko mieszkać i to jeszcze chciałabym tak dostać mieszkanie z kilkoma pokojami, o, widać ta rodzina miała niezłe znajomości u "kogoś", bo zazwyczaj to przynajmniej opłatę za wynajem się ponosi
Avatar
k / 20 lipca 2012 o 07:43
Ale o co chodzi, skończyła sie umowa, nie jest juz pracownikiem Liceum to o co chodzi? Mieli 8 miesięcy na wyprowadzkę. Może pani redaktor wie gdzie można dostac mieszkanie za darmo?
Avatar
chciejek / 19 lipca 2012 o 20:39
No ja też chcę mieszkanie za które nie będę musiał płacić ani grosza co miesiąc!!! Wtedy będę mógł odwalić sobie takie ładne panele podłogowe i zakupić takie ładne mebelki. Remont też zrobie na swój koszt!
Ludzie muszą błagac o kredyt i splacać go latami praktycznie do śmierci, a tu można mieć za darmo i siedzieć cicho, ale jak zabierają to co darmo miałem to do gazety ich. Ciekawe ile jeszcze takich pasożytów jeszcze jest.
Avatar
Bob budowniczy / 19 lipca 2012 o 19:41
Tak myśle że w sumie też mi państwo powinno zapewnić mieszkanie. A co.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!