piątek, 19 stycznia 2018 r.

Radzyń Podlaski

210 tys. zł kary dla szpitala za naruszanie praw pacjentów

Dodano: 17 marca 2017, 18:04
Autor: kp

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli w pow. radzyńskim na decyzję Rzecznika Praw Pacjenta, który nałożył na lecznicę rekordową karę w wysokości 210 tys. zł.

Szpital
Szpital

Zdaniem rzecznika, szpital nie zaniechał praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów. Nie usunął także skutków tych naruszeń. Sąd poparł argumenty rzecznika i podkreślił, że w świetle zebranego materiału dowodowego, nałożona kara pieniężna jest adekwatna do ustalonych faktów. Zwrócił również uwagę na ilość oraz ciężar gatunkowy naruszonych praw pacjenta. Wyrok nie jest prawomocny.

– Owszem, sąd oddalił naszą skargę, ale nie zamierzamy się poddać, bo nie zgadzamy się z zarzutami RPP. W naszym szpitalu nie łamie się praw pacjenta – podkreśla Wanda Bajkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli i zapowiada: Wystąpimy do sądu o uzasadnienie wyroku, a następnie o kasację do Najwyższego Sądu Administracyjnego.

O tej sprawie pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zdaniem rzecznika szpital miał m.in. naruszać prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych. Chodziło m.in. o brak stałej obsady personalnej izby przyjęć, naruszania prawa do poszanowania godności pacjentów, których szpital miał zmuszać do wykonywania czynności należących do personelu szpitala. Rzecznik stwierdził też nieprawidłowości w sposobie prowadzenia dokumentacji medycznej.

Czytaj więcej o: szpital szpital w Suchowoli
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 marca 2017 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie szpital naruszył prawa pacjenta,lecz konkretne osoby.Szpitalem ktoś zarządza i bierze za to pieniądze Należy personalnie obciążyć winnych,a nie podatnika.
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wnioski do Sądu o przedłużenie pobytu chorego i inne szwindle psychików ze szpitali to norma w Polsce,tylko kasa bo NFZ płaci za pobyt tak samo z terapia odwykową,8 tysi za 40 dni słuchania o szkodliwości alkoholu,tyle dostaje właściciel ośrodka.
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W wakacje w Warszawie spłonął żywcem pacjent unieruchomiony w szpitalu psychiatrycznym. Podano informację" na pasku ", rano. I koniec..medialna cisza. "Sprawa psychiatryczna czyli nie warto sie tym zajmowac"...W Innym szpitalu pacjent zamordowal drugiego pacjenta - 40?-60?tys kary...
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
rzecznik to się. zna na prowadzeniu dokumentacji, proponuje sprawdzic prace rzecznika taki sluzbista
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!