sobota, 24 marca 2018 r.

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski zrezygnował ze Straży Miejskiej

Dodano: 31 grudnia 2016, 14:37
Autor: eb

Radzyń Podlaski bez Straży Miejskiej. - Wyłącznie względy ekonomiczne o tym przesądziły - tłumaczy burmistrz miasta.

Uchwałę o likwidacji straży miejskiej poparło 8 radnych, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. - Czy w związku z tym pracę stracą wszyscy pracownicy straży, a co za tym idzie swoje źródło utrzymania? - dopytywał na sesji radny Jakub Jakubowski, który miał też wątpliwości, kto teraz przejmie obowiązki strażników.

Radzyńska straż miejska zatrudniała cztery osoby, a jej utrzymanie w skali roku kosztowało miasto ok. 350 tys. zł.- Nas po prostu na to nie stać - podkreśla burmistrz Jerzy Rębek (PiS). - Dysponujemy odpowiednio dużym zapleczem jeżeli chodzi o kompetentnych ludzi i nie sądzę aby likwidacja straży w negatywny sposób wpłynęła na funkcjonowanie miasta. Zadania straży przejmuje wydział zarządzania mieniem radzyńskiego magistratu - zapewnia Rębek. - Nie mamy teraz możliwości aby pracowników straży przenieść do innych struktur-dodaje burmistrz.

W piątek strażnicy dostali wypowiedzenia. - Wszystko z zachowaniem stosownych terminów i zgodnie z kodeksem pracy pracownicy dostaną odszkodowania - podkreśla Rębek. - Sądzę że Straż Miejska robiła w Radzyniu to, czego nie powinna. Bardziej bawiła się w policję, a mniej spełniała swoją rolą. Ale uważam że  w mieście jest potrzebna, powinna być tylko właściwie wykorzystana.  Ta decyzja jest zbyt pochopna- ocenił z kolei na sesji radny Jacek Piekutowski.

Tymczasem, burmistrz przyznaje że konsultował decyzję o likwidacji straży m.in. z Komendantem Wojewódzkim Policji. - Uzyskałem pozytywną opinię. Również od Forum Związków Zawodowych. Te podmioty nie pozostawiły cienia wątpliwości że funkcjonowanie jednostki  w takim kształcie jest bezcelowe i przynoszące straty - zaznacza Jerzy Rębek. W sierpniu Straż Miejską zlikwidowano też w Lubartowie.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pora w Białej pogonić nierobów.
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze trzeba zlikwidować Straż Miejską w Białej Podlaskiej,która nic nie robi poza staniem przy pomnikach i noszeniem flagi ,ta horda 22 obiboków kosztuje podatników miasta 2 miliony zł. rocznie !!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze bo nic nierobia w Międzyrzecu tez pasuje pogonic tych taksówkarzy urzędników z UM!
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może w urzędzie jest za dużo urzędników może przeprowdźcie konsultacje z mieszkańcami. Myślę że z 10 osób jest zbędnych czy burmistrz podejmie takie oszczędności
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2017 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Białej Podlaskiej również Straż Miejska jest zbędna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!