piątek, 26 maja 2017 r.

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski zrezygnował ze Straży Miejskiej

Dodano: 31 grudnia 2016, 14:37
Autor: eb

Radzyń Podlaski bez Straży Miejskiej. - Wyłącznie względy ekonomiczne o tym przesądziły - tłumaczy burmistrz miasta.

Uchwałę o likwidacji straży miejskiej poparło 8 radnych, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. - Czy w związku z tym pracę stracą wszyscy pracownicy straży, a co za tym idzie swoje źródło utrzymania? - dopytywał na sesji radny Jakub Jakubowski, który miał też wątpliwości, kto teraz przejmie obowiązki strażników.

Radzyńska straż miejska zatrudniała cztery osoby, a jej utrzymanie w skali roku kosztowało miasto ok. 350 tys. zł.- Nas po prostu na to nie stać - podkreśla burmistrz Jerzy Rębek (PiS). - Dysponujemy odpowiednio dużym zapleczem jeżeli chodzi o kompetentnych ludzi i nie sądzę aby likwidacja straży w negatywny sposób wpłynęła na funkcjonowanie miasta. Zadania straży przejmuje wydział zarządzania mieniem radzyńskiego magistratu - zapewnia Rębek. - Nie mamy teraz możliwości aby pracowników straży przenieść do innych struktur-dodaje burmistrz.

W piątek strażnicy dostali wypowiedzenia. - Wszystko z zachowaniem stosownych terminów i zgodnie z kodeksem pracy pracownicy dostaną odszkodowania - podkreśla Rębek. - Sądzę że Straż Miejska robiła w Radzyniu to, czego nie powinna. Bardziej bawiła się w policję, a mniej spełniała swoją rolą. Ale uważam że  w mieście jest potrzebna, powinna być tylko właściwie wykorzystana.  Ta decyzja jest zbyt pochopna- ocenił z kolei na sesji radny Jacek Piekutowski.

Tymczasem, burmistrz przyznaje że konsultował decyzję o likwidacji straży m.in. z Komendantem Wojewódzkim Policji. - Uzyskałem pozytywną opinię. Również od Forum Związków Zawodowych. Te podmioty nie pozostawiły cienia wątpliwości że funkcjonowanie jednostki  w takim kształcie jest bezcelowe i przynoszące straty - zaznacza Jerzy Rębek. W sierpniu Straż Miejską zlikwidowano też w Lubartowie.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 stycznia 2017 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pora w Białej pogonić nierobów.
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze trzeba zlikwidować Straż Miejską w Białej Podlaskiej,która nic nie robi poza staniem przy pomnikach i noszeniem flagi ,ta horda 22 obiboków kosztuje podatników miasta 2 miliony zł. rocznie !!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 stycznia 2017 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I dobrze bo nic nierobia w Międzyrzecu tez pasuje pogonic tych taksówkarzy urzędników z UM!
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może w urzędzie jest za dużo urzędników może przeprowdźcie konsultacje z mieszkańcami. Myślę że z 10 osób jest zbędnych czy burmistrz podejmie takie oszczędności
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2017 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Białej Podlaskiej również Straż Miejska jest zbędna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24