sobota, 16 grudnia 2017 r.

Radzyń Podlaski

"Strażacy Roku": Najlepsi z Juliopola

Dodano: 29 maja 2017, 10:05
Autor: dd

W piątek pojechaliśmy w odwiedziny do jednostki OSP w Juliopolu, która wygrała nasz plebiscyt „Strażacy Roku”. Druhowie nie kryli radości z triumfu

Druhowie z Juliopola przyjęli nas w swojej remizie. – Strażacy od lat zajmują najwyższe miejsca wśród zawodów cieszących się zaufaniem społecznym. Chciałem serdecznie wam pogratulować i podziękować za waszą działalność. Często jako pierwsi przyjeżdżacie na miejsce zdarzenia i stanowicie silne wsparcie dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej – mówił podczas wizyty w remizie jednostki Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

W naszym plebiscycie jednostka z Juliopola zdobyła ponad 5,5 tys. głosów.

– Nie potrafię powiedzieć, jak nam się to udało. Po prostu mamy dużo znajomych, także w innych jednostkach, stąd taki wynik – mówi Kamil Paśnik, naczelnik OSP Juliopol.

– Jak tylko dowiedziałem się, że startuje taki plebiscyt, powiedziałem: Chłopaki, to dla nas duża szansa – dodaje prezes jednostki Krzysztof Wysokiński.

Na spotkaniu z druhami Juliopola obecny był europoseł Krzysztof Hetman.

– Gratuluję wam tego sukcesu i dziękuję, że kontynuujecie tę piękną tradycję – powiedział i zaznaczył, że sam jest członkiem ochotniczej straży w Prawiednikach. Strażakom pogratulował również Marian Starownik, prezes oddziału wojewódzkiego związku OSP województwa lubelskiego.

– Uważam, że dzięki tej wygranej mieszkańcy dowiedzą się, jacy świetni strażacy tu działają – mówił.

Nagrodą ufundowaną przez Krzysztofa Hetmana był wysokiej jakości grill gazowy. Od redakcji Dziennika Wschodniego z kolei druhowie dostali porcelanową zastawę, która na pewno przyda się podczas uroczystości organizowanych w remizie w Juliopolu.

Druhowie z Juliopola zapewniają, że nie mają zamiaru osiadać na laurach. – W bliższej przyszłości chcemy osiągnąć dobry wynik na zawodach powiatowych w Parczewie – mówi naczelnik Paśnik. – Jeśli chodzi o większe plany na przyszłość, chcemy przystąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Mamy nadzieję, że dzięki nam Juliopol trochę zaistnieje – dodaje naczelnik jednostki.

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęło OSP Przytoczno. Na trzecim miejscu byli strażacy z Krzesimowa.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
stefan
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 maja 2017 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolega stefan chyba nie zna naszego Prezesa. Jestem strażakiem OSP Juliopol i nigdy nie miało miejsce "lobbowanie" jak to nazwales. Jestesmy druzyna i wspolnie walczymy o kazdy nasz sukces.
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stefan - To teraz Prezes jednostki ochotniczej strazy pożarnej zajmuje się lobbowaniem? Możesz opisać ten proces? Inne JEDNOSTKI PSP I OSP sa zainteresowane tematem !!!
Rozwiń
stefan
stefan (29 maja 2017 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezes "Bandzior" krótko trzyma jednostkę i potrafi lobbować.  Myślę , że każdy musiał wysłać po ileś tam ems aby osiągnąć cel . Sam głosowałem na nich , zasłużyli na ten tytuł .
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgarneli prawie 1/3 głosów i "– Nie potrafię powiedzieć, jak nam się to udało. Po prostu mamy dużo znajomych, także w innych jednostkach (!!!!!), stąd taki wynik – mówi Kamil Paśnik, naczelnik OSP Juliopol."
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grill za 9 paczek? prywatnie czy ze służbowej karty :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!