środa, 21 marca 2018 r.

Radzyń Podlaski

"Strażacy Roku": Najlepsi z Juliopola

Dodano: 29 maja 2017, 10:05
Autor: dd

W piątek pojechaliśmy w odwiedziny do jednostki OSP w Juliopolu, która wygrała nasz plebiscyt „Strażacy Roku”. Druhowie nie kryli radości z triumfu

Druhowie z Juliopola przyjęli nas w swojej remizie. – Strażacy od lat zajmują najwyższe miejsca wśród zawodów cieszących się zaufaniem społecznym. Chciałem serdecznie wam pogratulować i podziękować za waszą działalność. Często jako pierwsi przyjeżdżacie na miejsce zdarzenia i stanowicie silne wsparcie dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej – mówił podczas wizyty w remizie jednostki Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

W naszym plebiscycie jednostka z Juliopola zdobyła ponad 5,5 tys. głosów.

– Nie potrafię powiedzieć, jak nam się to udało. Po prostu mamy dużo znajomych, także w innych jednostkach, stąd taki wynik – mówi Kamil Paśnik, naczelnik OSP Juliopol.

– Jak tylko dowiedziałem się, że startuje taki plebiscyt, powiedziałem: Chłopaki, to dla nas duża szansa – dodaje prezes jednostki Krzysztof Wysokiński.

Na spotkaniu z druhami Juliopola obecny był europoseł Krzysztof Hetman.

– Gratuluję wam tego sukcesu i dziękuję, że kontynuujecie tę piękną tradycję – powiedział i zaznaczył, że sam jest członkiem ochotniczej straży w Prawiednikach. Strażakom pogratulował również Marian Starownik, prezes oddziału wojewódzkiego związku OSP województwa lubelskiego.

– Uważam, że dzięki tej wygranej mieszkańcy dowiedzą się, jacy świetni strażacy tu działają – mówił.

Nagrodą ufundowaną przez Krzysztofa Hetmana był wysokiej jakości grill gazowy. Od redakcji Dziennika Wschodniego z kolei druhowie dostali porcelanową zastawę, która na pewno przyda się podczas uroczystości organizowanych w remizie w Juliopolu.

Druhowie z Juliopola zapewniają, że nie mają zamiaru osiadać na laurach. – W bliższej przyszłości chcemy osiągnąć dobry wynik na zawodach powiatowych w Parczewie – mówi naczelnik Paśnik. – Jeśli chodzi o większe plany na przyszłość, chcemy przystąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Mamy nadzieję, że dzięki nam Juliopol trochę zaistnieje – dodaje naczelnik jednostki.

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęło OSP Przytoczno. Na trzecim miejscu byli strażacy z Krzesimowa.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 maja 2017 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolega stefan chyba nie zna naszego Prezesa. Jestem strażakiem OSP Juliopol i nigdy nie miało miejsce "lobbowanie" jak to nazwales. Jestesmy druzyna i wspolnie walczymy o kazdy nasz sukces.
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stefan - To teraz Prezes jednostki ochotniczej strazy pożarnej zajmuje się lobbowaniem? Możesz opisać ten proces? Inne JEDNOSTKI PSP I OSP sa zainteresowane tematem !!!
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgarneli prawie 1/3 głosów i "– Nie potrafię powiedzieć, jak nam się to udało. Po prostu mamy dużo znajomych, także w innych jednostkach (!!!!!), stąd taki wynik – mówi Kamil Paśnik, naczelnik OSP Juliopol."
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grill za 9 paczek? prywatnie czy ze służbowej karty :)
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2017 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli ile wydano kasy na 5500 głosów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!