wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Reklamowy

Zalety budowy domu z keramzytu

Dodano: 19 stycznia 2017, 02:40
Autor: Promocja

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na budowę domu z keramzytu. Jest to bardzo popularny surowiec, który stopniowo zyskuje popularność w naszym kraju. Zatem czy rzeczywiście podczas budowy wymarzonego domu warto postawić na ten materiał?

Czym jest keramzyt?

W nowoczesnym budownictwie w ostatnim czasie pojawiło się wiele nowości. Jedną z nich jest keramzyt, z którego wykonuje się coraz więcej domów. Zatem czym dokładnie jest ten materiał?

Warto wiedzieć, iż keramzyt to nic innego jak lekkie kruszywo budowlane, które jest wypalane z gliny ilastej. Należy mieć świadomość, iż ten materiał na plac budowy zostaje dostarczony w postaci wielkogabarytowych elementów. Takie produkty składają się między innymi w 75% z keramzytu oraz z cementu i piasku. Wspomniane bloczki betonowe podczas budowy łączy się i tym samym nasz budynek mieszkalny może zostać bardzo szybko wybudowany. Zatem jakie są jeszcze zalety budowy domu z keramzytu?

Zalety budowy domu z keramzytu

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, iż tego typu materiał charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami fizycznymi oraz chemicznymi, dzięki temu jest w pełni przyjazny mieszkańcom. Również powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że keramzyt jak już wcześniej wspomniano przyspiesza budowę naszego domu. Przykładowo za pomocą pojedynczego leca bloku nie jesteśmy w stanie tak szybko wybudować naszego wymarzonego domu, jak przykładowo za pomocą wielkogabarytowych produktów. Dzięki takim dużym blokom budowa domu w stanie surowym jest możliwa już nawet w cztery tygodnie.

Również należy mieć świadomość, iż budowa domu z keramzytu ma inne zalety. Tego typu materiał charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, między innymi jest odporny na deszcz oraz śnieg. Nie możemy zapominać także o tym, iż skutecznie blokuje rozwijanie się różnego rodzaju grzybów oraz pleśni, co jest istotne dla użytkowników domu.

Warto dodać, iż domy z keramzytu charakteryzują się wysoką dźwiękochłonnością. Ponadto tego typu materiał charakteryzuje się także dużą odpornością ogniową. Nie powinniśmy zapominać również o tym, iż decydując się na budowę domu właśnie z keramzytu możemy mieć pewność, iż wielkogabarytowe elementy, z których zostanie zbudowany nasz budynek zostaną wykonane zgodnie z wszystkimi procedurami jakościowymi. Jest to możliwe, ponieważ tego typu elementy są wykonywane w fabryce i zazwyczaj już w przedsiębiorstwie w tych dużych blokach materiału wycinane są otwory na okna oraz na drzwi. Również keramzyt charakteryzuje się gładką powierzchnią po wewnętrznej stronie, dzięki temu nie musimy ich tynkować. Wystarczy tylko niewielka obróbka gipsowa aby je pomalować.

Decydując się na budowę naszego wymarzonego domu warto zdecydować się na jego wykonanie z keramzytu. Domy z keramzytu staja się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, ponieważ wiele osób stopniowo odkrywa zalety tego typu materiału. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które idealnie pasuje do każdego domu.

Artykuł poleca firma Uciechowski

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!