czwartek, 22 marca 2018 r.

Rolnictwo

Konkurs: Najlepszy rolnik pilnie poszukiwany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2013, 15:27
Autor: (aa)

Rusza druga edycja konkursu "Rolnik Lubelszczyzny”. Kandydatów do tego tytułu można zgłaszać do końca kwietnia.

Poszukiwani są rolnicy, którzy mogą pochwalić się sukcesami w ramach jednej z czterech kategorii konkursowych.

– Kandydaci do tytułu w kategorii "produkcja zwierzęca”, powinni być rolnikami, mieszkającymi w Lubelskiem i prowadzącymi tu swoją działalność. Ci startujący w kategorii "roślinnej” dodatkowo muszą posiadać gospodarstwo rolne. O laury ubiegać się mogą także rodzimi ekorolnicy prowadzący certyfikowane ekologiczne gospodarstwa rolne i sadownicy, posiadający sady i plantacje krzewów jagodowych – tłumaczą organizatorzy. – Warunkiem jest wykazanie się wyróżniającymi wskaźnikami produkcji, a także wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i umiejętnością korzystania z funduszy Unii Europejskiej.

Kandydatów mogą zgłaszać zarówno urzędy gmin jak też Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelska Izba Rolnicza i inne branżowe organizacje.

Zgłoszenia do konkursu, który organizują wspólnie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Targi Lublin można nadsyłać do 30 kwietnia.

Zwycięzców poznamy w październiku, podczas Targów Rolniczych AGRO-PARK. Na finalistów czekają statuetki i nagrody rzeczowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
alek
Obeznany
*
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

alek
alek (24 marca 2013 o 19:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nie bierze się pod uwagę rolników którzy nie korzystają z żadnych datków unijnych bo są samodzielni myślący i kreatywni a tym samym są im zbędni doradcy tylko z dyplomem. Moja propozycja nie szukajmy najlepszego rolnika on się sam znajdzie byleby mu nie przeszkadzać. Nam nie potrzeba doradców a tylko fachowców z prawdziwego zdarzenia.
Rozwiń
Obeznany
Obeznany (20 marca 2013 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każdy bajki opowiadać może trochę lepiej,trochę gorzej,akcja dziennikarska-pijarowska się zbłaźniła i nic nie wyjaśniła.Kto na ten artykuł się powołuje niczego nie rozumie i w roli błazna występuje. Pan Andrzej Gil i Pan Jerzy Bartmiński nie wiadomo co dziennikarce powiedzieli,a jeśli to, co napisała jest prawdą,to się okropnie do kwadratu zbłaźnili.Ich wypowiedzi nie stanowią podstawy naukowej,historycznej i prawnej,lecz są ich urojeniową(marzycielską) wyobraźnią publicystyczną BEZ ZNACZENIA, do której nie należy się odwoływać.Prawda jest po stronie Chełmianina N,który pisma osobiste skierowane do niego wielokrotnie na portalu przedkładał.
Rozwiń
*
* (20 marca 2013 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
- Można używać nazwy Lubelszczyzna w odniesieniu do całego województwa - uważa prof. Andrzej Gil, z-ca dyrektora Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej. - Oczywiście trzeba mieć świadomość ograniczeń tego sformułowania. Dzisiejsze województwo lubelskie to kilka historycznych regionów, które w przeszłości nie miały ze sobą wiele wspólnego, a ten stricte lubelski sięgał do Wieprza. Ale nie bądźmy aż tak purystyczni - jeśli mówimy o rzeczywistości ostatniego półwiecza, możemy stosować "Lubelszczyznę", która w tym okresie stała się bardzo popularna - wyjaśnia. Podobnie uważa prof. Jerzy Bartmiński.

(więcej o tym pisał "Kurier Lubelski" 28.08.2012 r. w artykule: "Rozstrzygamy językowe dylematy: Lubelszczyzna to też Lubelskie")
Rozwiń
Josef
Josef (20 marca 2013 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli najlepszy poszukiwany to należy z tym się zgłosić do Hetmana Lubelskiego i on wskaże,który rolnik z PSL-u jest najlepszy!!!Tylko członkowie/oczywiście zaufani/ z PSL-u mogą być najlepszymi rolnikami!!!
Rozwiń
kozako
kozako (19 marca 2013 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale polemika:)
----------
http://www.hotelpolesie.pl/
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!