wtorek, 20 marca 2018 r.

Rolnictwo

Kraina wokół Lublina. Miliony na piece, krosna i solary

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2012, 18:42

5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lub
5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania \"Kraina wokół Lub

5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina”. Pieniądze ma wydać m.in. na stworzenie pracowni rzemiosła i ekologicznych instalacji produkujących energię.

Umowa w sprawie przekazania pieniędzy ma zostać podpisana na początku przyszłego roku. – My już jesteśmy gotowi, by ogłosić konkurs – zapewnia Małgorzata Olechowska, kierownik LGD "Kraina wokół Lublina”.

O pieniądze będą mogły się starać organizacje pozarządowe, parafie, ośrodki kultury i 15 gmin powiatu lubelskiego, które zrzesza LGD. Fundusze mogą przeznaczyć na stworzenie gminnych inkubatorów rzemiosła i produktów lokalnych. Do wydania jest dużo, bo aż 5,5 mln zł. – Zależy nam, by powstała nie tylko infrastruktura, ale też konkretny program.

Chcielibyśmy, aby odbywały się tam warsztaty, szkolenia i pokazy, a także targi i kiermasze lokalnych wyrobów – tłumaczy Olechowska.

Chodzi o to, by w świetlicach wiejskich, remizach czy przy parafiach powstały pracownie, gdzie mieszkańcy nieodpłatnie będą się uczyć wytwarzania tradycyjnych wyrobów. – Jest wiele osób, które próbują z produktu lokalnego utworzyć tworzyć źródło dodatkowego dochodu. Interesują się ceramiką czy tkactwem, ale nie mają warunków i urządzeń, by ruszyć z produkcją – tłumaczy Olechowska.

LGD ma też fundusze, by stworzyć w gminach ośrodki wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak kolektory słoneczne czy ogniwa.

Tutaj o pieniądze będą się również mogły starać gminy i organizacje pozarządowe, ale także lokalni przedsiębiorcy (na stworzenie tzw. zielonych miejsc pracy).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bobci
bobci
czytelnik
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bobci
bobci (16 grudnia 2012 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą: - uruchomić wiele pomysłów, pozwolą je zrealizować, a w końcu mogą dawać także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie, czytając tak bzdurne komentarze proszę Was o choć trochę pomyślenia. Jak zawsze, na wdrażanie pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest pula na opłacenie kosztów obsługi. Są one bardzo kontrolowane, tak by nie były wydane bez potrzeby. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Rozwiń
bobci
bobci (16 grudnia 2012 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą uruchomić wiele pomysłów, je zrealizować tak by dawały także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie czytając tak bzdurne komentarze choć trochę należy pomyśleć. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Rozwiń
czytelnik
czytelnik (16 grudnia 2012 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby tak dalej... Polska CEPELIĄ Europy... tylko rękodzieło i wytwory ludoweza kasę unijną... Kto za to się utrzyma (oprócz prezesów Tego stowarzyszenia)? Gdzie nakłady na nowoczesne zakłady pracy? Gdzie nowe miejsca pracy? Ludzie dajcie spokój z tymi tandetnymi pomysłami remizowymi! Jak zwykle zorganizują niby szkolenie, za które 80% kasy podzie wiadomo w jakie ręce... Dość marnowania naszych pieniędzy na głupoty!!!
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2012 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Swietny interes dla obslugujacych Kraine .... Korzysci dla reszty, jak zwykle mizerne. Obawiam sie, ze to bedzie typowe dla Polski wykorzystanie pieniedzy unijnych ....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!