sobota, 24 marca 2018 r.

Rolnictwo

Nici z rekompensat dla rolników? "To są śmieszne pieniądze"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2014, 09:00

Żaden z rolników skontrolowanych dotychczas przez urzędników nie ma prawa ubiegać się o unijne rekompensaty. Chodzi o producentów owoców i warzyw, którzy stracili na rosyjskim embargu.

Od ok. tygodnia oddział terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie kontroluje rolników, którzy starają się o rekompensaty. W zawiadomieniu składanym w Agencji mieli określić, co stanie się z niesprzedanymi produktami. Mogli zostawić je na polu czy drzewie, albo chociażby przekazać na cele charytatywne. Każdy musi liczyć się z kontrolą. Jeśli wypadnie pozytywnie, to plantatorzy mogą ubiegać się o rekompensatę.

- Na 22 zakończone już kontrole wszystkie są negatywne - mówi Piotr Sawicki, zastępca dyrektora oddziału terenowego ARR w Lublinie. - Dwóch rolników stwierdziło, że nie pasują im warunki.

W pozostałych przypadkach na miejscu wyszły nieprawidłowości. - Np. w powiadomieniu była mowa o uprawie pomidorów - opisuje dyrektor Sawicki. - Na miejscu okazywało się jednak, że na polu były już posadzone ogórki.

Dlaczego? - Może sytuacja na rynku się zmieniła - przypuszcza zastępca dyrektora oddziału terenowego ARR w Lublinie. - Jestem pewien, że rolnicy składali prawdziwe powiadomienia.

- Wycofują się z tych rekompensat, bo to są śmieszne pieniądze - uważa Robert Jakubiec, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. - Próbowali te produkty jakoś sprzedać. Podaje przykłady: Jeśli ktoś ma hektar ogórków i z tego sprzedał 1 kilogram, to już rekompensaty nie dostanie.

Zdaniem prezesa LIR ciężko spełnić wymagania stawiane rolnikom. - Warunki Unii Europejskiej są nie do przyjęcia - podkreśla Jakubiec. - Określił je urzędnik w Brukseli, który w życiu nie widział, jak te owoce i warzywa się produkuje. Polska przeciwko temu protestowała.

Na jeszcze inny aspekt sprawy zwraca uwagę Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP. - To kwestia terminu wizyty komisji. My na te kontrole czekamy już od miesiąca. Jeśli ktoś miał wczesne odmiany jabłek, które w odpowiednim czasie trzeba było sprzedać, to te niezebrane jabłka opadły i zgniły. Jeśli ktoś miał plantację kapusty i została ona zaatakowana przez chorobę, która eliminuje uprawę na kilka lat, to musiał coś z tym zrobić - zniszczyć uprawę i zaorać pole.

Przedstawiciele ARR tłumaczą, że to nie oni ustalali zasady. - Jesteśmy tylko wykonawcą - wskazuje Sawicki. - Kazano nam robić kontrole, to je wykonujemy przy wsparciu pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Staramy się je przeprowadzić jak najszybciej.
  Edytuj ten wpis
AdamMachaj
AdamMachaj
antypasożyt
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AdamMachaj
AdamMachaj (11 czerwca 2015 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak się dorabiają rolnicy z lubelszczyzny, kupa oszustów, trucicieli i złodzieji!

https://www.facebook.com/pages/Dodaj-Oszusta/162711663775401?sk=photos_stream&tab=photos

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009576281363

https://plus.google.com/113014295754822514850/posts

Rozwiń
AdamMachaj
AdamMachaj (11 czerwca 2015 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No rolnicy wy...ali was nasi politykierzy w d..ę bez mydła !!!

"Chwała Ukrainie"

"Chwała Banderze" itp, itd

Tak krzyczeli na majdanie, a polskiego chłopa w kibel spuścić hahahah !

Pamiętajcie o nich niedługo wybory :)

Rozwiń
antypasożyt
antypasożyt (18 września 2014 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rolnicy zawsze będą biadolić. Wywodzę się z tego środowiska i znam temat. W tym roku wielkie oburzenie, bo jabłka w niskiej cenie i zgadzam się z tym, ale niech ktoś sprawdzi cenę malin. Za kg 8 złotych. Średnio dziennie ze zbiorów malin na czysto wyciągają 2 tysiące złotych. Tygodniowo około 10tysięcy. A wydatki minimalne, bo KRUS kwartalnie, szambo za stodołę, ogrzewanie drewnem z lasu albo plastiku. Wystarczy tez wejść do pierwszego z brzegu oddziału KRUSu i zobaczycie ze prawie wszyscy składają ,,lewe,, zwolnienia lekarskie, a po wyjściu zasuwają w polu. To nagminny proceder. Bez kontroli. Paliwo tez ,,lewe,, z Ukrainy 2,50 pln za litr, bo tego tez nikt nie sprawdza. I szlag mnie trafia jak słyszę o ubogich i skrzywdzonych rolnikach. Tez nim byłem, ale nie mogłem dalej żyć w tym hipokryzmie. Jestem na ukończeniu zakładania własnego biznesu w mieście, tylko ze w tej sytuacji muszę działać sam i nikt w tym nie pomoże.

Kolego popierniczyło ci się po 8zł to rolnicy kupują sadzonke malin w Instytucie w Brzeznej, tylko jeszcze dolicz nawozy i środki ochrony roślin by ta sadzonka zaczęła owocować, nie czepiaj się KRUSU gdy okrada cię ZUS - miej do niego pretensje, co zaś do ceny ropy to i owszę po 3 zł sprzedają miastowi co pracują przy budowie obwodnicy Lublina nie wiem czy okradają pracodawcę czy mają "specjalne ulgi w Orlenie" , z wylewaniem nieczystości za stodołą to tak samo jak z miastowymi grzybiarzami co w zamian za grzybki pozostawiają w lesie wory ze śmieciami,

jesteś zwykłym pospolitym nieudacznikiem co potrafi krytykować innych a nie zauważa swoich wad, zabierz się solidnie do pracy i popracuj nad sobą to może dzieci przestaną się ciebie wstydzić!!!

Rozwiń
vera
vera (18 września 2014 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A to prawda. W dupi.e byłem,gówna też nie brakowało dlatego spierd....iłem. Co do paliwa to nie powiem gdzie, nie bądź ciekawy i tankuj na Orlenie. Nie twierdzę tez, że tylko na wsi są takie przekręty,ale nie będę ubolewał nad losem rolnika, bo wiem że w naginaniu prawa jest obeznany.

Bezrolny Ty może ten biznesik robisz na tym paliwie po 2,50 ,samochody na prąd są ale na wodę jeszcze nikt nie wynalazł

Rozwiń
antypasożyt
antypasożyt (18 września 2014 o 13:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

co za brednie z rekompensatą,rolnictwo to taki sam biznes jak inny,nie mają zbytu do rosji niech szukają gdzie indziej o nie rzadac rekompensat,bezczelnośc chlopstwa nie zna granic,gdy inni tracą rynki zbytu to ktoś im daje za to rekompensatę??? pazerność i buta chłopów,wszystko im dać i za nich sprzedać, jak chłopie nie umiesz wszystkiego sprzedać to tyle nie produkuj,albo zamknij interes nieudaczniku, i tak już mają dopłat unijnych w 3 d.u.p.y. jeszcze im mało????.

Psychiatra czeka na ciebie niedojdo z utęsknieniem, pora się leczyć bo jad z pyska się toczy!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!