piątek, 23 marca 2018 r.

Rolnictwo

Opisz wieś, wygraj 5 tys. zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2012, 16:15

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ruszyła z IV edycją konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkursowi patronuje Polski Komitet ds. UNESCO.

Kilkuosobowa kapituła oceni prace w dwóch kategoriach. Jedna z nich to prace naukowe, popularno-naukowe i inne, poruszające problematykę rozwoju wsi. Oddzielnie oceniane będą prace opisujące dorobek kulturowy kraju i regionu, inicjatywy lokalne, czy dziedzictwo historyczne wsi (monografie, zbiory zdjęć, pamiętniki).
Zwycięzca w każdej z kategorii otrzymają po 5 tys. zł. Nagrodzone prace zostaną też wydane przez Wydawnictwo Naukowe Scholar. – Preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie problematyki lub metodologii badań oraz napisane w sposób atrakcyjny – czytamy w regulaminie konkursu.
Prace można wysłać do 31 lipca 2012 r. na adres Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (Warszawa, ul. Gombrowicza 19). Informacji udziela: Sylwia Konopacka, (s.konopacka@fdpa.org.pl), tel. 22 864 03 90; fax 22 864 03 61. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu na stronie: www.fdpa.org.pl.

Rolnik z pomysłem poszukiwany


Konkurs „Innowacyjny Młody Rolnik 2012” skierowany jest do rolników, którzy nie ukończyli 40 lat i w swoim gospodarstwie (o powierzchni nie większej niż 300 hektarów) wdrożyli ciekawe rozwiązania. Warunkiem jest także korzystają ze wsparcia UE. Co ważne, zgłoszona do konkursu inwestycja musi być już zakończona.
Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody pieniężne (5 tys., 3 tys. i 2 tys. zł). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 17 lutego br. podczas Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery.
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 10 lutego br. do warszawskiej siedziby zarządu Związku Młodzieży Wiejskiej.. Szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.zmw.pl/.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!