Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

7 lipca 2014 r.
12:25
Edytuj ten wpis

Piękności na wybiegu. Mleczne i mięsne (wideo)

Autor: Zdjęcie autora am
0 4 A A

407 wystawców, ok. 50 tysięcy zwiedzających - w sobotę i niedzielę w Sitnie odbyła się XXVIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Pod względem frekwencyjnych była to rekordowa edycja.

- Rekord został pobity - cieszy się Ryszard Borowski, kierownik Ośrodka Szkoleniowo-Wystawienniczego ODR w Sitnie. - Wystawców było tak wielu, że sam wszystkiego nie zdołałem obejrzeć.

Tradycyjnie hodowcy zaprezentowali najlepsze egzemplarze ze swoich stad. Były rasowe kury, kozy, owce, konie i krowy. Specjalnie na wystawę do Polski przyjechało też 20 rasowych krów z Danii.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu rolniczego. - Tu na własne oczy widać jak wielki jest postęp technologii maszynowych - mówi Borowski. - Maszyny są coraz bardziej nowoczesne, ale też coraz droższe. Nie każdego na nie stać.

Swoje towary prezentowali też producenci pasz, nawozów i środków ochrony roślin. Nie zabrakło też stoisk z produktami regionalnymi (miodami, nalewkami, ciastem).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lola / 9 lipca 2014 o 14:18

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

Masz rację. Bo to wapno rozcieńczone wodą :)

Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 18:10

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

rozwiń
Avatar
mm / 7 lipca 2014 o 22:36

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

weź ty się j..nij  w ten swój pusty od jedzenia sałaty łeb i rozejrzyj dookoła, jak ty nie zjesz to ciebie zjedzą, tak jest od milionów lat.

weź ty się j..nij  w ten swój pusty od jedzenia sałaty łeb i rozejrzyj dookoła, jak ty nie zjesz to ciebie zjedzą, tak jest od milionów lat.

rozwiń
Avatar
sz / 7 lipca 2014 o 15:15

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdz... rozwiń

Avatar
lola / 9 lipca 2014 o 14:18

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

Masz rację. Bo to wapno rozcieńczone wodą :)

Avatar
Gość / 8 lipca 2014 o 18:10

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

Masz rację! Ja odkąd się o tym dowiedziałem przestałem kupować mleko od krowy, teraz kupuję tylko to w butelkach z hipermarketu!

rozwiń
Avatar
mm / 7 lipca 2014 o 22:36

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

weź ty się j..nij  w ten swój pusty od jedzenia sałaty łeb i rozejrzyj dookoła, jak ty nie zjesz to ciebie zjedzą, tak jest od milionów lat.

weź ty się j..nij  w ten swój pusty od jedzenia sałaty łeb i rozejrzyj dookoła, jak ty nie zjesz to ciebie zjedzą, tak jest od milionów lat.

rozwiń
Avatar
sz / 7 lipca 2014 o 15:15

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdzi że się nie nadaje i wysyła ją na rzeź. Przemysł w którym hoduje się zwierzęta to legalny w naszym świecie proces masowego maltretowania i mordowania bezbronnych istot...

Od kiedy się o tym dowiedziałam i zobaczyłam na filmach, jestem weganką.

Niewielu zdaje sobie sprawę jak wygląda hodowanie zwierząt naprawde... To męka, i nie wyobrażalne cierpienie zwierząt. Jak powstaje mleczko?.... Krówka która żyje na swoich paru metrach przy karmniku jest zacielana.... jak cielaczek się urodzi od razu jest odbierany krówce, po czym krówka znów jest zacielana - bo mleczko jest produkowane przez krowią matkę dla jej dziecka... dziecka które jest jej odbierane, zabierane do specjalnej ''podrastalni'', po czym mordowane na cielęcinkę. Krówka jest nadal zacielana, aż wkońcu ''potwór'' stwierdz... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 21

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!