Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

30 maja 2013 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Rolnicy do spisu. Ankieterzy zajrzą do blisko 20 tys. gospodarstw

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
1 5 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Właścicieli gospodarstw czeka kolejny spis. Od soboty można wypełniać ankiety samodzielnie, w Internecie. Rolnicy muszą zdradzić, co uprawiają i hodują, z czego żyją i jakie maszyny mają w garażu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubelskiem spis obejmie blisko 20 tys. gospodarstw. Potrwa od 1 czerwca do 8 lipca. Badanie struktury gospodarstw rolnych prowadzone będzie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Polscy statystycy sprawdzą również pogłowie zwierząt i koniunkturę w gospodarstwach rolnych. Rolników, którzy wypełnią ankiety, wybrano przez losowanie. Udział w badaniu jest obowiązkowy. Wszystkie dane posłużą jedynie do celów statystycznych.

Ankieterzy będą pytać przede wszystkim o powierzchnię zasiewów, sposób użytkowania gruntów i źródła dochodów gospodarstwa. Przyjrzą się również hodowanym zwierzętom. Policzą różnego rodzaju maszyny, użytkowane w gospodarstwie. Zapytają również o zużycie nawozów, środków ochrony roślin oraz aktywność ekonomiczną rolników.

Badanie będzie realizowane na trzy sposoby. Ankieterzy mogą dzwonić z pytaniami w godzinach od 7 do 21. Badanie telefoniczne potrwa od 10 czerwca do 8 lipca.

W tym samym czasie prowadzone będą bezpośrednie wywiady z rolnikami. Jeśli ktoś nie ma ochoty na wizytę ankietera, może spisać się sam. Będzie to możliwe od jutra do 9 czerwca. By samodzielnie wypełnić ankietę, wystarczy odwiedzić stronę internetową GUS.

Przez cały okres badania, rolnicy mogą sprawdzać tożsamość ankieterów. Uruchomiono w tym celu specjalną infolinię: 0 800 800 800. Pod tym numerem uzyskamy również pomoc techniczną przy wypełnianiu formularza.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czarek rolnik-student / 8 czerwca 2013 o 17:49

Skoro według ciebie rolnik ma tak dobrze to dlaczego nie założysz gospodarstwa? Według ciebie rolnik to pasożyt, który powinien płacić zus jak kazdy? Nie mowie ze KRUS jest dobrym wyjsciem ale jak ktos w PL cos zmienia to zawsze na gorsze i biedny dostanie po dupie najbardziej a ten duzy bedzie faworyzowany.

Zapraszam na wieś, załóż swoje gospodarstwo i pracuj od 5 rano do często 22 albo w naglych przypadkach 

i pozniej takze sobota niedziela bez 13nastek itp i tak do 67 roku zycia.

Rolnik musi sie znac na kilkunastu dziedzinach gdzie ty swojej jesli nawet masz to nie ogarniasz.

Oprócz produkcji zwierzecej czy roslinnej ktora wymaga wielkiej wiedzy w stosowaniu różnych środków coraz większej papierologii musi umiec wiele innych rzeczy zeby ograniczyc koszty.

Powinniscie polskiego rolnika nosic na rekach za to co robi bo macie najzdrowsza w europie zywnosc i to po taniosci a Wy ciągle tylko myslicie jak tu by jeszcze jeszcze dolozyc zeby sie zalamal. Jesli pogoda nie zmarnuje plonow to z innej strony ktos probuje dokopac.

Dziwie sie takim idiotom jak ty a jest ich sporo proponuje tydzien pracy w rolnictwie zaplace ciekawe czy dasz rade

Skoro według ciebie rolnik ma tak dobrze to dlaczego nie założysz gospodarstwa? Według ciebie rolnik to pasożyt, który powinien płacić zus jak kazdy? Nie mowie ze KRUS jest dobrym wyjsciem ale jak ktos w PL cos zmienia to zawsze na gorsze i biedny dostanie po dupie najbardziej a ten duzy bedzie faworyzowany.

Zapraszam na wieś, załóż swoje gospodarstwo i pracuj od 5 rano do często 22 albo w naglych przypadkach 

i pozniej takze sobota niedziela bez 13nastek itp i tak do 67 roku zycia.

Rolnik musi sie znac na kilku... rozwiń

Avatar
ja / 31 maja 2013 o 09:40

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

Dołączam-BRAWO!!! Wielkie wyrazy uznania dla Antypasożyta za bardzo mądry wpis.Jest on formą wyrażenia szacunku dla ciężkiej i ciągle niedocenianej pracy rolnika,a przede wszystkim podkreśla mądrość i logiczne rozumowanie autora wpisu.

Avatar
Aga / 31 maja 2013 o 09:11

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją tempotę umysłową!!!!

dla przykładu podam ci że w Glasgow to takie miasteczko wielkości 5 Warszaw jest jedna filia urzędu skarbowego a w Polsce w Lublinie sam policz ile masz siedzib urzędu skarbowego, wtedy może zrozumiesz na co idą twoje podatki i kto jest temu winien! Choć zaczynam wątpić w twoją inteligencje!!!

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 31 maja 2013 o 08:32

Kiedy rolnicy zostaną objęci ubezpieczeniem i kosztami takimi samymi jak pozostali polscy przedsiębiorcy. Dlaczego ta grupa zawodowa żeruje na innych polskich podatnikach otrzymując świadczenia zdrowotne, szpitalne, zniżki w receptach, uprawnienia socjalne. Niczego dla innych podatników nier wnosi, bo sprzedaje swoje wytwory za pieniądze, przecież niczego nie oddaje za darmo.

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją tempotę umysłową!!!!

dla przykładu podam ci że w Glasgow to takie miasteczko wielkości 5 Warszaw jest jedna filia urzędu skarbowego a w Polsce w Lublinie sam policz ile masz siedzib urzędu skarbowego, wtedy może zrozumiesz na co idą twoje podatki i kto jest temu winien! Choć zaczynam wątpić w twoją inteligencje!!!

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją te... rozwiń

Avatar
pro_ton / 31 maja 2013 o 06:42

Kiedy rolnicy zostaną objęci ubezpieczeniem i kosztami takimi samymi jak pozostali polscy przedsiębiorcy. Dlaczego ta grupa zawodowa żeruje na innych polskich podatnikach otrzymując świadczenia zdrowotne, szpitalne, zniżki w receptach, uprawnienia socjalne. Niczego dla innych podatników nier wnosi, bo sprzedaje swoje wytwory za pieniądze, przecież niczego nie oddaje za darmo.

Avatar
Czarek rolnik-student / 8 czerwca 2013 o 17:49

Skoro według ciebie rolnik ma tak dobrze to dlaczego nie założysz gospodarstwa? Według ciebie rolnik to pasożyt, który powinien płacić zus jak kazdy? Nie mowie ze KRUS jest dobrym wyjsciem ale jak ktos w PL cos zmienia to zawsze na gorsze i biedny dostanie po dupie najbardziej a ten duzy bedzie faworyzowany.

Zapraszam na wieś, załóż swoje gospodarstwo i pracuj od 5 rano do często 22 albo w naglych przypadkach 

i pozniej takze sobota niedziela bez 13nastek itp i tak do 67 roku zycia.

Rolnik musi sie znac na kilkunastu dziedzinach gdzie ty swojej jesli nawet masz to nie ogarniasz.

Oprócz produkcji zwierzecej czy roslinnej ktora wymaga wielkiej wiedzy w stosowaniu różnych środków coraz większej papierologii musi umiec wiele innych rzeczy zeby ograniczyc koszty.

Powinniscie polskiego rolnika nosic na rekach za to co robi bo macie najzdrowsza w europie zywnosc i to po taniosci a Wy ciągle tylko myslicie jak tu by jeszcze jeszcze dolozyc zeby sie zalamal. Jesli pogoda nie zmarnuje plonow to z innej strony ktos probuje dokopac.

Dziwie sie takim idiotom jak ty a jest ich sporo proponuje tydzien pracy w rolnictwie zaplace ciekawe czy dasz rade

Skoro według ciebie rolnik ma tak dobrze to dlaczego nie założysz gospodarstwa? Według ciebie rolnik to pasożyt, który powinien płacić zus jak kazdy? Nie mowie ze KRUS jest dobrym wyjsciem ale jak ktos w PL cos zmienia to zawsze na gorsze i biedny dostanie po dupie najbardziej a ten duzy bedzie faworyzowany.

Zapraszam na wieś, załóż swoje gospodarstwo i pracuj od 5 rano do często 22 albo w naglych przypadkach 

i pozniej takze sobota niedziela bez 13nastek itp i tak do 67 roku zycia.

Rolnik musi sie znac na kilku... rozwiń

Avatar
ja / 31 maja 2013 o 09:40

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

Dołączam-BRAWO!!! Wielkie wyrazy uznania dla Antypasożyta za bardzo mądry wpis.Jest on formą wyrażenia szacunku dla ciężkiej i ciągle niedocenianej pracy rolnika,a przede wszystkim podkreśla mądrość i logiczne rozumowanie autora wpisu.

Avatar
Aga / 31 maja 2013 o 09:11

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją tempotę umysłową!!!!

dla przykładu podam ci że w Glasgow to takie miasteczko wielkości 5 Warszaw jest jedna filia urzędu skarbowego a w Polsce w Lublinie sam policz ile masz siedzib urzędu skarbowego, wtedy może zrozumiesz na co idą twoje podatki i kto jest temu winien! Choć zaczynam wątpić w twoją inteligencje!!!

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

 Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!

rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 31 maja 2013 o 08:32

Kiedy rolnicy zostaną objęci ubezpieczeniem i kosztami takimi samymi jak pozostali polscy przedsiębiorcy. Dlaczego ta grupa zawodowa żeruje na innych polskich podatnikach otrzymując świadczenia zdrowotne, szpitalne, zniżki w receptach, uprawnienia socjalne. Niczego dla innych podatników nier wnosi, bo sprzedaje swoje wytwory za pieniądze, przecież niczego nie oddaje za darmo.

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją tempotę umysłową!!!!

dla przykładu podam ci że w Glasgow to takie miasteczko wielkości 5 Warszaw jest jedna filia urzędu skarbowego a w Polsce w Lublinie sam policz ile masz siedzib urzędu skarbowego, wtedy może zrozumiesz na co idą twoje podatki i kto jest temu winien! Choć zaczynam wątpić w twoją inteligencje!!!

Mule wtedy gdy zapewnisz rolnikom ośmiogodzinny dzień pracy, wtedy gdy zapewnisz rolnikom rynek zbytu za godziwe wynagrodzenie, wtedy gdy przestaniesz żreć żywność naszpikowaną chemikaliami sprowadzoną do POLSKI i sprzedawaną w hipermarketach w których Polacy tyrają za psie pieniądze! Co do żerowania na ubezpieczeniach to ZUS żeruje na takich kmiotach jak ty, za mało marmurów i za mało nagród dostają pracownicy więc podnoszą stawki takim jeło....m jak ty a ty kulisz ogon i pretensje masz do rolników to odzwierciedla twoją te... rozwiń

Avatar
pro_ton / 31 maja 2013 o 06:42

Kiedy rolnicy zostaną objęci ubezpieczeniem i kosztami takimi samymi jak pozostali polscy przedsiębiorcy. Dlaczego ta grupa zawodowa żeruje na innych polskich podatnikach otrzymując świadczenia zdrowotne, szpitalne, zniżki w receptach, uprawnienia socjalne. Niczego dla innych podatników nier wnosi, bo sprzedaje swoje wytwory za pieniądze, przecież niczego nie oddaje za darmo.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 118 27

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 39 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!